Anna Kurnikovová a zpěvák Enrique Iglesias

Anna Kurnikovová a zpěvák Enrique Iglesias | foto: Reuters

Zpěvák Iglesias se obul do trenéra Španělů, fiasko mu neodpustí

• 1
Porážka španělských fotbalistů v úvodním utkání na mistrovství světa v Jihoafrické republice se Švýcarskem zasáhla i zpěváka Enriquea Iglesiase. Dokonce zašel tak daleko, že zkritizoval trenéra Vicenta del Bosqueho.

"Fernando Torres měl hrát od začátku. To byla jasná chyba," řekl Iglesias. Střelec Liverpoolu, který si před šampionátem léčil operované koleno, se na hřiště dostal až v 61. minutě.

Fotbalové fiasko

Jak se to vlastně mohlo stát? Po stopách španělského šoku

Zklamaný španělský útočník Fernando Torres opouští hřiště po prohře se Švýcarskem.

Bezprostředně po zápase byl prý Iglesias, který před dvěma lety nazpíval oficiální píseň mistrovství Evropy, zcela zničený. "Nemám slov. Bylo to nervy drásající a dost frustrující," uvedl.

"Švýcaři jsou jako Němci. Dobře brání a ustojí i velký tlak. Naopak Španělsko ukázalo, že technicky je někde jinde. Na krásu se ale nehraje a počítají se jen vítězství," prohlásil zpěvák.

Vicente Del Bosque opouští hřiště, na kterém právě prohráli jeho španělští svěřenci se Švýcarskem.

Dalším soupeřem Španělska na turnaji bude Honduras. "Prohrajeme nula deset," žertoval Iglesias. "Teď ale vážně: musíme hrát o všechno," přidal s tím, že podle něj Del Bosqueho výběr stejně mistrovský titul nezíská.

"Argentina nebo Itálie. Začali pomaleji, ale bez ohledu na to, jak hrozně hráli, se s nimi musí počítat," řekl.

Největší favorit šampionátu Španělsko podlehlo týmu Švýcarska 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil ve druhém poločase Gelson Fernandes.