Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zapletal: Sex s misskami jsem neměl

  11:54aktualizováno  11:54
Nikdy jsem neměl a nebudu mít sexuální poměr s adeptkami soutěže Miss, říká pořadatel soutěže o nejkrásnější dívku České republiky Miloslav Zapletal. "Je mi 61 let a tyto dívky by mohly být mými vnučkami. Také jsem přesvědčen, že stejně jako učitel ve škole, ani prezident Miss nemůže zneužít svého postavení," odpověděl v úterním on-line rozhovoru iDNES jednomu ze čtenářů. Odpovědi Miloslava Zapletala najdete ZDE.
Diana Kobzanová a Miloš Zapletal

Diana Kobzanová a Miloš Zapletal - Miss ČR 2001 Diana Kobzanová a prezident APK2 Miloš Zapletal ještě v roce Dianina kralování. | foto: Petra BarochováiDNES.cz

Vstup do on-line rozhovoru

Miloslav Zapletal zažaloval vítězku z roku 2001 Dianu Kobzanovou za to, že porušila smlouvu a zveřejnila akty. Agentura APK 2 včele s Miloslavem Zapletalem požaduje necelý milion korun.

"Je to částka, kterou podle našich informací za fotografie dostala," vysvětlil prezident soutěže Miloš Zapletal.

Podle jiných neověřených informací si však Kobzanová vydělala až pětinásobek.

Miss roku 2001 však tvrdí, že v době, kdy časopis Leo snímky zveřejnil, neměla už k pořadateli Miss žádné závazky.

"Závazek pro dívky, které se umístí na prvních třech místech, trvá ještě 36 měsíců poté, co se zúčastní některé z mezinárodních soutěží," vysvětluje naopak svou pravdu Zapletal.

Ve stejném bodě porušila smlouvu také Andrea Vránová, která pózovala pro Playboy a řeší se také případ letošní finalistky Aleny Bohdálkové, jejíž snímky kolovaly po internetu.

"Na další dívky jsme zatím žalobu nepodali," říká Zapletal. "S Vránovou se pravděpodobně budeme soudit za odmítnutí zaplacení sankce. Její případ ale posuzujeme jako méně závažný, než u slečny Kobzanové. U Bohdálkové se zatím zdá, že souhlas ke zveřejnění svých fotek nedala. Kdyby se však prokázalo, že tomu tak není, museli bychom přistoupit k sankcím i v jejím případě."

Aféry s erotickými fotografiemi dívek znechutily prezidenta Miss Miloše Zapletala natolik, že jedná o spoluúčasti dalších partnerů při pořádání soutěže. Jedna z variant je dokonce prodej licencí a ochranných známek. "Jednáme se sedmi zájemci," řekl Zapletal a odmítl kohokoliv konkretizovat. "K dohodě ale nedojde tenhle rok, bude to trvat dlouhé měsíce, možná roky," prohlásil.

Otázky pro prezidenta soutěže Miss ČR Miloše Zapletala můžete pokládat on-line v úterý 23.9. od 11 hodin.

Podle Zapletala má mít spor s Kobzanovou spíše výchovný efekt, než aby šlo o peníze, které pořadatel vysoudí.

"Je to jasný signál všem potenciálním soutěžícím a jejich rodičům, že s mravy si hrát nelze," řekl Zapletal i když připustil, že na dnešní dobu je soutěž "poměrně konzervativní."

To, co Kobzanová udělala, je podle něj největší morální devastací české soutěže za 15 let její existence.

Agentura APK2 má ještě další možnosti, jak Kobzanovou potrestat, tvrdí prezident soutěže. Za to, že Diana odmítla zaplatit třistatisícovou pokutu uvedenou ve smlouvě za porušení jejích dvou paragrafů, ji může agentura do pěti let zažalovat.

Pořadatel Miss by se s ní také mohl soudit kvůli ztrátě prestiže a finančí újmě. "Kvůli této aféře jsme přišli o významného reklamního partnera," vysvětluje Zapletal. Miss ČR už má sice nového sponzora, ale ten je ochoten investovat o 1,5 milionu korun méně.

Miloslav Zapletal
Narodil se 1. května 1942 v Praze, dětství prožil ve Vlašimi, absolvoval průmyslovku v Handlové na Slovensku. V letech 1961-64 byl projektantem v Báňských projektech v Teplicích, 1965-66 byl učitelem na hornickém učilišti v Ostravě, 1967-69 redaktorem Československého rozhlasu Ostrava, ve stejné době studoval na Fakultě žurnalistiky Karlovy univerzity v Praze, kterou nedokončil. V roce 1967 přivedl do rozhlasu Karla Kryla, s nímž krátce spolupracoval. Po nuceném odchodu z rozhlasu krátce po roce 1968 spolupracoval jako manažer a konferenciér postupně s Marií Rottrovou, Olympikem, Lenkou Filipovou a Pražským výběrem. V roce 1975 se přestěhoval do Prahy. Byl u zrodu několika úspěšných televizních projektů: Divadélko pod věží Marie Rottrové, Manéž Bolka Polívky, Bolkoviny, Lucie na bílo, Miss České republiky, Český slavík a další. V letech 1987-89 pracoval jako externí dramaturg Paláce kultury a sportu Vítkovice v Ostravě. V roce 1990 spoluzaložil uměleckou a produkční agenturu Art Production K, je jejím spolumajitelem a ředitelem.
V Ostrově pod Blaníkem koupil statek, kde chová koně. Z prvního manželství má syny Petra (35) a Roberta (26), ze současného manželství nevlastního syna Petra (22) a vlastního Miloslava (10).
Nejčtenější

Leoš Mareš se podruhé oženil. Moniku Koblížkovou si vzal na zámku

Leoš Mareš a Monika Koblížková (Karlovy Vary, 3. července 2016)

Leoš Mareš (41) je od úterý podruhé ženáčem. Na zámku v Litomyšli si vzal svou přítelkyni Moniku Koblížkovou (36)....

Hlásí se další Trumpovy milenky. Playmate prozradila, jak tutlal zálety

Karen McDougalová (vpravo) si v roce 2001 zahrála v béčkovém filmu Aréna

Po bývalé pornoherečce Stephanii Cliffordové se začínají ozývat další ženy tvrdící, že měly sexuální styk s Donaldem...Amerika nebyl dobrý nápad, pořád jsem brečela, přiznala Prachařová

Mariana Prachařová

Zpěvačka Mariana Prachařová (23) se rozhodla postavit na vlastní nohy a vydala se sama do Ameriky. Tímto rozhodnutím ze...

Móda z plesu: Leová i Koukalová byly sexy, Jakubisková by se měla mírnit

Móda na Česko-Slovenském plese 2018

Krásné šaty, dokonale sladěné páry, ale i pár šlápnutí vedle. Tak to vypadalo na pátém ročníku Česko-Slovenského plesu...

Leoš Mareš potvrdil svatbu. Monika je moje Superstar, napsal

Leoš Mareš a jeho druhá manželka Monika

Moderátor Leoš Mareš (41) se nejdřív snažil svou druhou svatbu utajit a vůbec ji ani nekomentoval. Nyní ovšem fanouškům...

Další z rubriky

Gerhard Schröder se chce popáté ženit. Vezme si korejskou manažerku

Kim So-jon a Gerhard Schröder (Soul, 25. ledna 2018)

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder (73) má v plánu už pátou svatbu. Ještě stále nerozvedený bývalý politik chodí s...

Uma Thurmanová: Harvey Weinstein mě sexuálně napadl opakovaně

Uma Thurmanová vyráží of Puppu na natáčení pořadu Na plovárně (2. července...

Herečka Uma Thurmanová (47) obvinila Harveyho Weinsteina (65), producenta filmů Kill Bill, ze sexuálního obtěžování....

Americká novinářka v televizi obvinila Michaela Douglase z nemravností

Michael Douglas na premiéře filmu Last Vegas v New Yorku

Novinářka a spisovatelka Susan Braudyová (76) během rozhovoru v televizi NBC obvinila hollywoodského herce Michaela...

Najdete na iDNES.cz