X Factor: Shnilý banán vyšel na Davida Gránského

  8:22aktualizováno  8:22
Už jednou z pódia X Factoru zněly žhavé latinskoamerické hity, včera se v podání několika interpretů opět vrátily. Banánová noc ale přinesla několik velkých překvapení, z nichž to největší je jméno interpreta, který v těžké konkurenci neobstál - je jím David.

Banánová noc X Factoru - David Gránský | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

Tomu čtenáři a diskutéři předpovídali delší setrvání v soutěži. Už po několikáté se ale potvrdilo, že pověra o davech pubinek, které svého miláčka udrží ve hře stůj co stůj, skutečně není ničím jiným než pověrou.

Banánovou noc zahájil zpěvák Karl Wolf a vystoupení to bylo vskutku rozpačité. Z ohlašované hvězdy večera se vyklubala jakási laciná variace na Sámera Issu a kladu si otázku, zda je opravdu nutné importovat z ciziny nýmandy, když jich sami máme na rozdávání. Řekla bych, že do kapsy jej strčilo všech sedm finalistů X Factoru a možná i Leoš Mareš se svým "Hmmm, jé, tytyty poroto."

Banánová noc X Factoru - Za 5 dvanáctZa 5 dvanáct (zpívali Banana Boat a Cuban Pete) se nepoučili z minula, kdy je i kritický Ondřej Soukup pochválil za žánrovou umírněnost a potlačení teatrálnosti. V banánové noci zase propukla estráda naplno. Ale světe, div se, zřejmě jediným živočišným druhem, kterému se Za 5 dvanáct příliš nelíbí, jsou hudební kritici. Diváci hlasují jako o život, a skupina Jedenáct padesát pět se tak opět nedostala do vyřazovacího Kdo s koho.

Banánová noc X Factoru - Martina Pártlová Martina Pártlová (zpívala Hoy) si pro banánový večer zvolila náročnou skladbu od Glorie Estefan. Bojovala se španělštinou i s poněkud složitějším rytmem, boj vyhrála, ale výsledek nebyl  líbivý. Martina by měla sázet na prvoplánově efektní skladby, které okoření svým sametovým témbrem. Takto se i přes veškerou snahu dostala do Kdo s koho a hrobníkovi z lopaty utekla na poslední chvíli.

Banánová noc X Factoru - David GránskýDavid Gránský (zpíval Sambu v kapkách deště), jak už jsem napsala v úvodu, zpíval zároveň svoji labutí píseň. Petr Janda si přestal brát servítky a naplno Davidovi řekl, že si myslí, že se do soutěže dostal předčasně, že měl ještě dva tři roky zrát a pak se teprve ucházet o přízeň diváků. Davidův problém není ani tak v technice, jako spíše v prožitku. A to žádná lekce u lektora nevyřeší, to si člověk musí odžít. Sambu v kapkách deště David pojal trochu ploužákově a bez vášně, možná proto nerozvášnil ani hlasující diváky. V Kdo s koho jej pak Petr Janda svým rozhodnutím poslal domů.

Banánová noc X Factoru - Ondřej Ruml (vlevo), Gábina Osvaldová a Jiří ZonygaOndřej Ruml (zpíval Don´t Worry, Be Happy) nasadil vysokou laťku hned v prvním kole a od té doby si svůj vysoký standard drží. Skupině All X patrně záviděl, že se umí doprovodit sama, i bez Pajky Pajk, a tak na nedělní kolo dorazil vyzbrojen looperem, což je přístroj, který umí přes sebe vrstvit zvuky a vyrobit z nich smyčku. Ondřej si sám vyrobil podklad pod svůj zpěv, potlesk publika a obdivná slova porotců pak nebrala konce.

Banánová noc X Factoru - Ondřej Soukup a Kamila NývltováKamila Nývltová (zpívala I´m Going Bananas) dorazila na pódium vyzbrojena opět krátkými šatičkami a prapodivným kudrnatým účesem. Kromě vlasů už ale bylo vše v pořádku, bezchybný zpěv, dobrá výslovnost, mrštné pohyby a skvělé dýchání, které jí může kdejaký interpret závidět. Trhlou Madonninu písničku zmákla možná lépe než původní interpretka.

Banánová noc X Factoru - Za 5 dvanáct (vlevo) a All X (vpravo), uprostřed Petr JandaAll X (zpívali africké Medley) si opět vydupali možnost zpívat bez kapely a skutečně jim to sedne mnohem lépe. Srdce každého milovníka world music muselo plesat, div mu chlopně neselhaly. Míšení prvků různých kultur je v módě už řadu let a má mnoho příznivců. All X smíchali africký styl, australský nástroj a kousek tvrdé elektronické skladby spolu s tanečním vystoupením a vznikl další typický "ól-iksí" originál. Jestli z těch kluků jednou nebude cosi jako STOMP, tak sním žirafu Anny Ungrové. Syrovou.

Banánová noc X Factoru - Martina Pártlová (vlevo), Gábina Osvaldová, Jiří ZonygaJiří Zonyga (zpíval Smooth) není člověk, který by si rochnil v latinskoamerických rytmech. Takže když volil banánovou skladbu, sáhl po tom nejrockovějším z latinských hudebníků. Carlos Santana už zněl minule v podání All X, teď si jeho pecku vyzkoušel Jiří. Zazpíval to velmi slušně, ale přesto ucho citlivějších diváků muselo poznat, že se trochu trápí a že čistý rock je pro něj tím hlavním žánrem, pro který dýchá.

V příštím kole dochází k výrazné změně. Každý ze zbylých interpretů si na neděli musí připravit hned dvě písně. A protože se jedná o Československé kolo, musí být jedna česká a jedna slovenská. Dohlédne na to i samotný Meky Žbirka, nejčechoslováčtější ze všech hudebníků, co tu jen my a naši bratia máme. O týždeň do počutia.

Kdo v Banánové noci zpíval nejlépe?

celkem hlasů: 3916

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 12. května 2008. Anketa je uzavřena.

Ondřej Ruml 2785
All X 401
Jiří Zonyga 240
Kamila Nývltová 175
Martina Pártlová 158
David Gránský 88
Za 5 dvanáct 69
Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Zpovědi dětských hvězd: talentovaná Renata Mašková doplatila na intriky

Renata Mašková ve filmu Přijela k nám pouť (1973)

Renata Mašková-Linhová (58) zazářila ve filmech Přijela k nám pouť, Jak se točí Rozmarýny nebo Velké trápení. Po...

Další z rubriky

Tomáš Plekanec ukázal syny, kterým slíbil návrat domů do Česka

Tomáš Plekanec pózuje se svou matkou a syny Matyášem a Adamem spolu s Geoffem...

Tomáš Plekanec (36) sdílel na svém profilu na sociálních sítích fotografii se svými dvěma syny, Adamem (3) a Matyášem...

Butler, Cyrusová i Gottschalk přišli při požárech v Kalifornii o domy

Gerard Butler přišel při požáru v Kalifornii o dům (12. listopadu 2018).

Kalifornii už několik dní pustoší lesní požáry. Kvůli nim přišlo o svou nemovitost i několik celebrit. Jsou mezi nimi...

Hvězda Teorie velkého třesku se pochlubila přítelkyní mladší o 22 let

Alaina Meyerová a Johnny Galecki na People’s Choice Awards (Santa Monica, 11....

Herec Johnny Galecki (43) dorazil na udílení cen People’s Choice Awards s novou partnerkou. Pro hvězdu Teorie velkého...

Najdete na iDNES.cz