X Factor: Anna Ungrová lámala srdce, smůlu nezlomila

  8:08aktualizováno  8:08
Hity o lásce, zejména o té nešťastné a neopětované, si v rámci Noci zlomených srdcí připravila osmička soutěžících, kterým šlo o všechno.

X Factor - Anna Ungrová a Leoš Mareš | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

Jak se ukázalo minulý týden, kdy se v závěrečné vyřazovačce ocitly dvě z nejlepších účastnic, nic se nedá vyloučit, počítat se musí se vším a nikdo netuší, zda mu Štěstěna dopřeje další týden v soutěži.

Ne každý to ale vzal vážně. Jak jsme viděli na záběrech z nácviku, David s Annou se víc věnovali lenošení než zpěvu. Porotce má na každého soutěžícího jen velmi málo času a soutěžící by tedy měl na "hodinu" přijít perfektně připraven. Evidentně se tak nedělo a možná právě to je za vypadnutím Anny Ungrové.

popisek X FACTOR
Vše o soutěži čtěte zde

Ale od začátku... Úvod pořadu patřil Leoši Marešovi, kterému slušelo i to šílené růžové sáčko, vzápětí jej na jevišti střídala Helena Zeťová, o které jsme se doma přeli, zda zpívá, či nezpívá na playback. Teoreticky to mohl být živý zpěv, ale kdo ví...

Davis Gránský v soutěži X FactorDavid Gránský (zpíval I Believe I Can Fly) opět útočil hlavně na srdíčka mladých dívek. A jak bylo vidět v publiku, byl to zásah přímo na komoru. O tom svědčí i halda plyšové havěti, kterou slečny vzápětí naházely na jeviště. Porotci Davida příliš nechválili, zkritizovali vzhled, účes i zpěv. Úplně ale přitom zapomněli, že hlavní kritérium mladých dívek je, že musí "bejt sladkej a cool".

All X v soutěži X FactorAll X (zpívali Maria) vystřihli upravenou pecku od Carlose Santany, ale nějak se jim nedařilo působit jako celek. Vypadali jako šest individualit, z nichž každá se snaží prosadit na úkor ostatních.  Jejich představení se kvůli tomu trochu rozpadlo a diváci tuto původně favorizovanou šestici nakonec navrhli na vyřazení.

Jiří Zonyga v soutěži X FactorJiří Zonyga (zpíval Still Loving You) si vybral Scorpioní baladu, kterou v první řadě Superstar proslavila Aneta. Drsný Zonygův hlas se k této skladbě ale také výborně hodí, na rozdíl od lascivního a kýčovitého scénického provedení. Motorka by ještě ušla, lepá děva ale měla dostat volno, celé to pak působilo lacině a úplně to srazilo dojem z působivé písně.

Anna Ungrová v soutěži X FactorAnna Ungrová (Hříšná těla, křídla motýlí) také sáhla do Anetina repertoáru, tentokrát ale přímo na její první album. Píseň Oskara Petra je náročná na frázování a udýchání. To, co se tak tak podařilo Anetě ve studiu, Anna na pódiu nezvládla. Přerývané dýchání v nevhodný okamžik a prakticky nulová dynamičnost vedly k tomu, že diváci Annu nominovali do dvojice na vypadnutí. - Více o rozhodování poroty čtěte zde

Za 5 dvanáct (zpívali A Whole New World) si zvolili něžnou a romantickou skladbu z animovaného Alladina. Nejsem si jistá, jestli je to píseň, na které se dokazují pěvecké kvality, ale je jasné, že ostudu si Za 5 dvanáct neuřízli. To tam bylo křepčení z dřívějška. Nastoupila velmi důstojná trojka, a i když v Karlově noci jim to přeci jen šlo lépe, i tentokrát u diváků obstáli.

Martina Pártlová v soutěži X FactorMartina Pártlová (zpívala Who Knew) a ukázala na tom, v čem je její síla. Určitě to nejsou tklivé kantilény. Naopak, Martina potřebuje dravější rockové pecky od rebelek typu Avril Lavigne nebo Alanis Morissette.  Na nich vynikne její hlas lépe. Také bych řekla, že kolo od kola lépe a lépe vypadá. A že nikdy nevypadala špatně...

Kamila Nývltová (zpívala My Heart Will Go On) neměla jednoduchou pozici. Minule byla nominována na vyhazov a netušila, zda je stále ještě v nelibosti diváků. K tomu měla jednu z nejprofláklejších skladeb posledních let, kterou zná skoro každý a může snadno porovnávat. Kamila je ale téměř profesionálka. Všechny pasáže zazpívala výborně, i bez pohybu po jevišti dokázala, že na pódia patří. Jen ty šaty jí moc neseděly.

Ondřej Ruml v soutěži X FactorOndřej Ruml (zpíval Mám tě pod kůží) opět zabrouzdal do oblasti jazzu a zvolil skladbu Franka Sinatry, navíc v ne tolik líbivém českém překladu. A kupodivu, diváci, do kterých by nikdo neřekl, jak se jim jazz zalíbí, hlasují jako diví. Jazzmani si pak pochvalují, jakou osvětu Ondřej jazzu dělá. Bez něj by si ho většina puberťáků snad ani neposlechla. Ondřej opět podal výkon, při kterém se tajil dech, jako bonus k němu přidal i vtipnou scénku s tanečnicí. Někomu je zkrátka shůry dáno.

Jak už víte, X Factor je o Annu Ungrovou chudší, namále měli sebevědomí chlapci z All X a příště už tedy bude jen sedmero soutěžících zpívat na téma Banánová noc - čekají nás ohnivé rytmy Karibiku, písně o banánech nebo třeba skladby od skupiny Bananarama. Tipnete si, kdo uklouzne na banánové slupce a toto kolo pro něj bude poslední?

Autor:

Nejčtenější

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Tomáš Plekanec ukázal syny, kterým slíbil návrat domů do Česka

Tomáš Plekanec pózuje se svou matkou a syny Matyášem a Adamem spolu s Geoffem...

Tomáš Plekanec (36) sdílel na svém profilu na sociálních sítích fotografii se svými dvěma syny, Adamem (3) a Matyášem...

Butler, Cyrusová i Gottschalk přišli při požárech v Kalifornii o domy

Gerard Butler přišel při požáru v Kalifornii o dům (12. listopadu 2018).

Kalifornii už několik dní pustoší lesní požáry. Kvůli nim přišlo o svou nemovitost i několik celebrit. Jsou mezi nimi...

Se StarDance se loučí Richard Genzer a Jana Zelenková

Kubánská rumba se stala osudnou pro Richarda Genzera a Janu Zelenkovou.

I pátý, speciální díl taneční soutěže StarDance s názvem Cesta kolem světa přinesl večer plný tance, hudby a zábavy,...

Další z rubriky

Justin Bieber a Hailey Baldwinová nepřímo povtrdili sňatek

Justin Bieber a Hailey Baldwinová (6. 9. 2018, New York)

Spekulace o tom, že se zpěvák Justin Bieber (24) a modelka Hailey Baldwinová (21) tajně vzali, jsou zřejmě pravdivé....

Doufám, že paparazzi nás brzy přestanou sledovat, říká Šafářová

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová (31) prozradila v pořadu Rozstřel na iDNES.tv své plány do budoucna i to, nakolik konec její...

SOCKY: Testovali jsme levné panny a Monika se styděla před Trumpem

Dominik Vršanský v pořadu SOCKY

Po otevření nevěstince se silikonovými prostitutkami Dominik Vršanský v satirickém pořadu Socky otestoval jejich...

Najdete na iDNES.cz