Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhráli Zuna, Čejková a Tele tele

  11:08aktualizováno  11:08
Byl by to jeden z nejnudnějších večerů Novy, nebýt průlomu jménem Tele tele. Neuctivý cyklus, který si na půdě této televize utahuje právě z jejího vlastního programu, vyhrál v diváckém hlasování poprvé titul nejoblíbenější pořad roku.
Josef Carda na scéně

Josef Carda na scéně - Josef Carda z pořadu Tele tele odhodil košili a vyběhl na scénu k Petru Kotvaldovi, kde zpěváka "naživo" parodoval. | foto: MF DNES

V kategoriích nejoblíbenější žena a muž televize Nova se už při sobotním ceremoniálu žádná překvapení nekonala. Výroční ceny Anno získal trvale populární pár moderátorů Televizních novin, Mirka Čejková a Pavel Zuna.

"Budu pracovat na dálku," slíbila Čejková, která se po čtyřech letech s Novou loučí a hodlá se věnovat rodině. Také Zuna při děkovné řeči vzpomněl na své zázemí, hlavně na děti, které mu prý řekly, že ho budou mít rády, i kdyby jim domů nepřinesl dalšího zajíce Zazu - trofej v podobě růžového maskota Novy.

Vtip obstarali aktéři pořadu Tele tele Michal Suchánek, který coby bronzový v kategorii mužů pohrdal "králíkem" a sháněl se po peněžní odměně, i Richard Genzer, jenž děkoval slovy: "Kdybyste byli normální, nebylo by z čeho si dělat legraci."

Čtěte článek:
ŽELEZNÝ UKÁZAL PŘÍJEMNOU TVÁŘ

Třetí z hrdinů Tele tele, Josef Carda, pak předvedl svůj parádní kousek, parodii Kotvaldova hitu Mumuland, přímo se zpěvákem na pódiu. Po přenosu několik lidí z Novy nezávisle na sobě vyprávělo, že i tento výstup byl předem domluven a předtočen, do vysílání však prý šla nakonec živá verze.

"Je to tak, máme předtočené hudební scény, aby pořad vypadal dobře, ale když to stojí za to, jedeme na živo, což byl tenhle případ," potvrdil režisér Jiří Adamec. "Každý výstup obsahuje i živé prvky, nic není jen konzerva." Ani letos nesdělili pořadatelé cen Anno, kolik hlasů do ankety přišlo.

Kromě odběratelů klubového časopisu příznivců Novy Ano, jehož náklad se podle neoficiálních zdrojů drží kolem čtyřiceti tisíc kusů, se poprvé hlasovalo také

Fotogalerii z předávání cen najdete ZDE.

prostřednictvím krátkých textových zpráv SMS, které používá zejména mládež.

Proto se předem očekávalo, že mladí, kterým je bližší humor Tele tele než pamětnických estrád, by mohli svůj vkus pomocí SMS prosadit. I na internetu patří stránky Tele tele k nejnavštěvovanějším.

Přímému přenosu udílení cen Anno z pražského hotelu Hilton předcházely nejen obvyklé zákulisní pokyny - vypněte mobily, zbavte se žvýkaček, tleskejte - ale také stěhování. V hledišti totiž zůstala volná místa, takže organizátoři nutili hosty, aby si přesedli z balkonu dopředu.

Ceny ANNO 2002

Muž roku:

1. Pavel Zuna
2. Vladimír Čech
3. Michal Suchánek

Žena roku:

1. Mirka Čejková
2. Lucie Borhyová
3. Lucie Bílá

Pořad roku:

Tele tele

"Pojďte dolů, zaplňte prázdná místa od třetí řady, sražte se. Nesmí tu být vidět volná židle, jinak ten pořad nebude hezký. Ať to nevypadá, že na naše pořady nikdo nechodí," přesvědčovali diváky.

Většina poslechla, ale během reklam se někteří ze sálu znovu vytráceli. V programu totiž tentokrát chyběly nejzářivější tváře zábavní scény, jež se pokusila nahradit trojice imitátorů či nové hudební objevy Novy.

Fotoreportéři marně čekali, zda se na vyhlašování cen Anno podaří proniknout pořadatelům protichůdné internetové ankety AntiAnno o nejméně oblíbené tváře Novy. Její vítězové, Vladimír Železný, Jana Bobošíková a pořad Volejte řediteli, byli známi už v pátek, recesistickou trofej v podobě shnilé brambory však osobně nepřevzali.

"Zkoušíme to prostřednictvím kurýra, další pokus o předání brambor si necháme na pondělí," řekl mluvčí antiAnno Daniel Dočekal.

Humor asi stárne, říká Veronika Žilková

Na sobotní udílení cen Anno doběhla až v závěru, přímo z divadla. "Nejdřív musím přeladit, na jevišti jsem byla v roli z jiného století i světa," řekla herečka Veronika Žilková, aktérka cyklu Tele tele, jenž se stal pořadem roku Novy.

Tele tele je unikát, paroduje zábavný styl Novy, a tím ji vlastně rozvrací zevnitř. Nemohli byste takhle rozbíjet i jiné televize?
Jistěže by to šlo, ale pozor, my nejsme žádní disidenti, jsme za to placeni. Cenu pro Tele tele by vlastně měl dostat Vladimír Železný za to, že si troufl zaplatit parodii vlastní stanice. Děláme si z ní legraci už čtyři roky a ani jedinkrát jsme se nesetkali s cenzurou. Jiná televize tu odvahu zatím nenašla.

Ale daly by se parodovat i ostatní české stanice, nemyslíte?
No jéje! Každá z nich - i náš parlament, celý svět. Ze všeho, co si hlídá svou ješitnost a tváří se dokonale, se dá dělat legrace.

Proč Tele tele vyhrálo? Je to díky hlasům posílaným esemeskami, což je hra mladých, máte silné fankluby, konkurenční pořady byly tak slabé, nebo se v diváckém vkusu začíná blýskat na jiné časy?
Tři roky jsme nevyhráli. A přestože už jsme měli i stoprocentní podíl na divácích, kteří v té době měli zapnutou televizi, v absolutních číslech jsou pořád sledovanější pořady typu Chcete být milionářem? nebo Natočto! Takže letos o sobě asi opravdu dali vědět mladí diváci. Humor estrád asi stárne.

Je to vlastně nekonečná recyklace zábavy, každá estráda vám sama bezděčně dává střelivo pro příští parodii. Patří sem i vyhlášení cen Anno s trojicí imitátorů? Uměli byste imitovat imitátory?
Proč ne? Dělali jsme i zpěváky Jiřího Korna s Helenou Vondráčkovou. Ale my neparodujeme profese, utahujeme si z každého, kdo se díky víře ve vlastní dokonalost bere vážně.
(MF Dnes, spa)

Autoři: ,


Nejčtenější

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...

Hvězda Hry o trůny se rozloučila se svou rolí krvavými teniskami

Maisie Williamsová na SAG Awards (Los Angeles, 29. ledna 2017)

Maisie Williamsová (21) se na sociální síti rozloučila s rolí Aryi Starkové. S postavou bojovnice v seriálu Hra o trůny...Štěpánek: Život bez dětí, když je chcete a můžete mít, by byl smutný

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek

Bývalý tenista a momentálně velký milovník golfu Radek Štěpánek (39) po krátké trenérské epizodě v týmu Novaka...

Myslela jsem, že budu stará panna, přiznala manželka George Clooneyho

Georg Clooney a jeho manželka Amal (Los Angeles, 22. října 2017)

Manželka George Clooneyho (57) Amal (40) nedávno poprvé na veřejnosti promluvila o muži a dětech. Při slavnostním...

Móda z Varů: Krásná Josefíková, nápaditá Matragi a skvělí Bartoškovi

Móda z červeného koberce MFF KV 2018

Móda na závěrečném ceremoniálu karlovarského filmového festivalu byla ve srovnání s jeho začátkem trochu...

Další z rubriky

Je to nesmysl, brání Freemana po nařčení z obtěžování Somersová

Morgan Freeman a Suzanne Somersová

Herečka Suzanne Somersová (71) se zastala herce Morgana Freemana (81) poté, co byl celkem šestnácti ženami obviněn ze...

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...

Vévodkyně spolu vyrazily na Wimbledon. Bez manželů, ale s úsměvy

Vévodkyně z Cambridge Kate (36) a vévodkyně ze Sussexu Meghan (36) spolu v...

Vévodkyně z Cambridge Kate (36) a vévodkyně ze Sussexu Meghan (36) spolu v sobotu vyrazily fandit na Wimbledon a nikoho...Najdete na iDNES.cz