Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhráli Zuna, Čejková a Tele tele

  11:08aktualizováno  11:08
Byl by to jeden z nejnudnějších večerů Novy, nebýt průlomu jménem Tele tele. Neuctivý cyklus, který si na půdě této televize utahuje právě z jejího vlastního programu, vyhrál v diváckém hlasování poprvé titul nejoblíbenější pořad roku.
Josef Carda na scéně

Josef Carda na scéně - Josef Carda z pořadu Tele tele odhodil košili a vyběhl na scénu k Petru Kotvaldovi, kde zpěváka "naživo" parodoval. | foto: MF DNES

V kategoriích nejoblíbenější žena a muž televize Nova se už při sobotním ceremoniálu žádná překvapení nekonala. Výroční ceny Anno získal trvale populární pár moderátorů Televizních novin, Mirka Čejková a Pavel Zuna.

"Budu pracovat na dálku," slíbila Čejková, která se po čtyřech letech s Novou loučí a hodlá se věnovat rodině. Také Zuna při děkovné řeči vzpomněl na své zázemí, hlavně na děti, které mu prý řekly, že ho budou mít rády, i kdyby jim domů nepřinesl dalšího zajíce Zazu - trofej v podobě růžového maskota Novy.

Vtip obstarali aktéři pořadu Tele tele Michal Suchánek, který coby bronzový v kategorii mužů pohrdal "králíkem" a sháněl se po peněžní odměně, i Richard Genzer, jenž děkoval slovy: "Kdybyste byli normální, nebylo by z čeho si dělat legraci."

Čtěte článek:
ŽELEZNÝ UKÁZAL PŘÍJEMNOU TVÁŘ

Třetí z hrdinů Tele tele, Josef Carda, pak předvedl svůj parádní kousek, parodii Kotvaldova hitu Mumuland, přímo se zpěvákem na pódiu. Po přenosu několik lidí z Novy nezávisle na sobě vyprávělo, že i tento výstup byl předem domluven a předtočen, do vysílání však prý šla nakonec živá verze.

"Je to tak, máme předtočené hudební scény, aby pořad vypadal dobře, ale když to stojí za to, jedeme na živo, což byl tenhle případ," potvrdil režisér Jiří Adamec. "Každý výstup obsahuje i živé prvky, nic není jen konzerva." Ani letos nesdělili pořadatelé cen Anno, kolik hlasů do ankety přišlo.

Kromě odběratelů klubového časopisu příznivců Novy Ano, jehož náklad se podle neoficiálních zdrojů drží kolem čtyřiceti tisíc kusů, se poprvé hlasovalo také

Fotogalerii z předávání cen najdete ZDE.

prostřednictvím krátkých textových zpráv SMS, které používá zejména mládež.

Proto se předem očekávalo, že mladí, kterým je bližší humor Tele tele než pamětnických estrád, by mohli svůj vkus pomocí SMS prosadit. I na internetu patří stránky Tele tele k nejnavštěvovanějším.

Přímému přenosu udílení cen Anno z pražského hotelu Hilton předcházely nejen obvyklé zákulisní pokyny - vypněte mobily, zbavte se žvýkaček, tleskejte - ale také stěhování. V hledišti totiž zůstala volná místa, takže organizátoři nutili hosty, aby si přesedli z balkonu dopředu.

Ceny ANNO 2002

Muž roku:

1. Pavel Zuna
2. Vladimír Čech
3. Michal Suchánek

Žena roku:

1. Mirka Čejková
2. Lucie Borhyová
3. Lucie Bílá

Pořad roku:

Tele tele

"Pojďte dolů, zaplňte prázdná místa od třetí řady, sražte se. Nesmí tu být vidět volná židle, jinak ten pořad nebude hezký. Ať to nevypadá, že na naše pořady nikdo nechodí," přesvědčovali diváky.

Většina poslechla, ale během reklam se někteří ze sálu znovu vytráceli. V programu totiž tentokrát chyběly nejzářivější tváře zábavní scény, jež se pokusila nahradit trojice imitátorů či nové hudební objevy Novy.

Fotoreportéři marně čekali, zda se na vyhlašování cen Anno podaří proniknout pořadatelům protichůdné internetové ankety AntiAnno o nejméně oblíbené tváře Novy. Její vítězové, Vladimír Železný, Jana Bobošíková a pořad Volejte řediteli, byli známi už v pátek, recesistickou trofej v podobě shnilé brambory však osobně nepřevzali.

"Zkoušíme to prostřednictvím kurýra, další pokus o předání brambor si necháme na pondělí," řekl mluvčí antiAnno Daniel Dočekal.

Humor asi stárne, říká Veronika Žilková

Na sobotní udílení cen Anno doběhla až v závěru, přímo z divadla. "Nejdřív musím přeladit, na jevišti jsem byla v roli z jiného století i světa," řekla herečka Veronika Žilková, aktérka cyklu Tele tele, jenž se stal pořadem roku Novy.

Tele tele je unikát, paroduje zábavný styl Novy, a tím ji vlastně rozvrací zevnitř. Nemohli byste takhle rozbíjet i jiné televize?
Jistěže by to šlo, ale pozor, my nejsme žádní disidenti, jsme za to placeni. Cenu pro Tele tele by vlastně měl dostat Vladimír Železný za to, že si troufl zaplatit parodii vlastní stanice. Děláme si z ní legraci už čtyři roky a ani jedinkrát jsme se nesetkali s cenzurou. Jiná televize tu odvahu zatím nenašla.

Ale daly by se parodovat i ostatní české stanice, nemyslíte?
No jéje! Každá z nich - i náš parlament, celý svět. Ze všeho, co si hlídá svou ješitnost a tváří se dokonale, se dá dělat legrace.

Proč Tele tele vyhrálo? Je to díky hlasům posílaným esemeskami, což je hra mladých, máte silné fankluby, konkurenční pořady byly tak slabé, nebo se v diváckém vkusu začíná blýskat na jiné časy?
Tři roky jsme nevyhráli. A přestože už jsme měli i stoprocentní podíl na divácích, kteří v té době měli zapnutou televizi, v absolutních číslech jsou pořád sledovanější pořady typu Chcete být milionářem? nebo Natočto! Takže letos o sobě asi opravdu dali vědět mladí diváci. Humor estrád asi stárne.

Je to vlastně nekonečná recyklace zábavy, každá estráda vám sama bezděčně dává střelivo pro příští parodii. Patří sem i vyhlášení cen Anno s trojicí imitátorů? Uměli byste imitovat imitátory?
Proč ne? Dělali jsme i zpěváky Jiřího Korna s Helenou Vondráčkovou. Ale my neparodujeme profese, utahujeme si z každého, kdo se díky víře ve vlastní dokonalost bere vážně.
(MF Dnes, spa)

Autoři:Nejčtenější

Leoš Mareš se podruhé oženil. Moniku Koblížkovou si vzal na zámku

Leoš Mareš a Monika Koblížková (Karlovy Vary, 3. července 2016)

Leoš Mareš (41) je od úterý podruhé ženáčem. Na zámku v Litomyšli si vzal svou přítelkyni Moniku Koblížkovou (36)....

Hlásí se další Trumpovy milenky. Playmate prozradila, jak tutlal zálety

Karen McDougalová (vpravo) si v roce 2001 zahrála v béčkovém filmu Aréna

Po bývalé pornoherečce Stephanii Cliffordové se začínají ozývat další ženy tvrdící, že měly sexuální styk s Donaldem...Amerika nebyl dobrý nápad, pořád jsem brečela, přiznala Prachařová

Mariana Prachařová

Zpěvačka Mariana Prachařová (23) se rozhodla postavit na vlastní nohy a vydala se sama do Ameriky. Tímto rozhodnutím ze...

Leoš Mareš potvrdil svatbu. Monika je moje Superstar, napsal

Leoš Mareš a jeho druhá manželka Monika

Moderátor Leoš Mareš (41) se nejdřív snažil svou druhou svatbu utajit a vůbec ji ani nekomentoval. Nyní ovšem fanouškům...

Celý život žiji od výplaty k výplatě, přiznal Petr Zvěřina

Petr Zvěřina (11. listopadu 2014)

Petr Zvěřina (40), který se proslavil hlavně díky reality show VyVolení, si vyzkoušel život mezi bezdomovci. Loni v...

Další z rubriky

Karel Gott je stále v nemocnici. Bude chybět i na Česko-Slovenském plese

Karel Gott na bratislavském koncertě (25. ledna 2018)

Zpěvák Karel Gott (78) je stále v nemocnici, kde ho hospitalizovali kvůli silné chřipce. Lékaři mu ani po několika...

Lawrencová odsoudila hysterické feministky, kritizovaly její fotku

Režisér Francis Lawrence a herci Matthias Schoenaerts, Jennifer Lawrencová,...

Jennifer Lawrencová (26) se pustila do aktivistů na sociálních sítích. Někteří lidé na internetu totiž kritizovali...

Úspěch nám přerůstal přes hlavu, přiznávají Kelly Family a hlásí návrat

Kapela Kelly Family

V 90. letech Kelly Family vyprodávali stadiony po celé Evropě. Když v roce 1997 rodinná kapela dlouhovlasých...

Najdete na iDNES.cz