Vondráčková odletěla do Ameriky se smutkem v duši. Kvůli Kubišové

  16:02aktualizováno  16:02
Helena Vondráčková dnes ráno odletěla na dlouho plánovanou cestu do Ameriky, kde karavanem projede nejen národní parky Utahu. Zastávku si udělá v Paříži, kde navštíví Moulin Rouge. Radost z cesty jí kazí jen myšlenky na zrušené turné Golden Kids.

Helena Vondráčková a Andrea Kalivodová | foto: Marek Navrátil

"Moc mě to mrzí, měla to být oslava čtyřiceti let od našeho vzniku. Už byly připraveny plakáty, byly nasmlouvané koncerty. Všechno ale krachlo, Marta turné odpískala a já si nedovedu stále vysvětlit proč. Vždyť při první schůzce jsme se společně i s Vaškem na všem domluvili, dohodli jsme si repertoár, vyjela deska, o kterou jsem se postarala sama, vybírala jsem i fotky..." stěžuje si Vondráčková. 

"Martě se ale nakonec nelíbilo, že nemáme choreografii ani režiséra, o tanci to ale nebylo a režiséra jsme taky nikdy neměli, všechno jsme si vždycky vymýšleli sami. K další schůzce, kde bychom si všechno vysvětlili a probrali to, už se přesvědčit nenechala a nereagovala ani na moje SMS zprávy. Myslím, že to bylo z její strany velmi nerozumné," přemítá zpěvačka.

Turné měl odstartovat koncert v pražské Lucerně 17. května, jeho pokračování bylo naplánované na podzim. Z dosud osmi milionů investovaných korun producent a manžel Vondráčkové Martin Michal zachránil, co se dalo. Kromě financí také čtyři koncerty, na nichž vystoupí Helena Vondráčková sama. - O problémech Golden Kids čtěte zde

Čtyři kufry málem nestačily
Do té doby zkusí na trpkou zkušenost zapomenout na dobrodružné cestě nejen přírodními národními parky amerického Utahu. Zastávka ve známém pařížském nočním kabaretu Moulin Rouge bude příjemným zpestřením. "Moulin Rouge, to je turistický zážitek, tam se musíme podívat. Hned druhý den ale z Paříže letíme do Los Angeles, kde si najímáme dva karavany a jedeme do San Franciska, Las Vegas a pak přejíždíme do parků v Utahu," prozrazuje zpěvačka plán cesty.

Problém měla prý jen s balením. "Zjišťovali jsme, jaké je tam počasí, a bohužel je někde zima a někde teplo, což je to nejhorší. Zkombinovat, co si vzít do Skalistých hor, co na cestu autem a tak dále, bylo zvlášť pro mě, která balit vůbec neumí, nejtěžší. Naštěstí letíme byznysem, takže máme možnost čtyř zavazadel po třiceti kilech, což je záchrana," řekla Vondráčková večer před odletem na koncertě pro Nadaci Naše dítě Zuzany Baudyšové.

Ten se odehrál v prostorách britského velvyslanectví za přítomnosti velvyslankyně Lindy Duffield. Vedle Vondráčkové, která je patronkou nadace a která tak na chvíli zapomněla na cestovní horečku, vystoupila sólistka Státní opery Praha Andrea Kalivodová a houslista Jaroslav Svěcený s dcerou Julií. Večerem provedl moderátor Tomáš Krejčíř.

Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Další z rubriky

Myslela jsem, že je od špenátu, vzpomíná Lewinská na skvrnu na šatech

Monica Lewinská (Los Angeles, 28. února 2016)

Nejznámější stážistka v Bílém domě, Monica Lewinská (45), promluvila poprvé o detailech vztahu s bývalým prezidentem...

Jakubiska okradli ve Slovenském ráji. Málem přišel o natočenou pohádku

Juraj Jakubisko a Deana Horváthová-Jakubisková (22. února 2014)

Trojice mužů minulý týden na východě Slovenska okradla filmařský štáb režiséra Juraje Jakubiska. Odcizili peníze,...

Přeji Patrikovi, ať je šťastný a má spoustu dětí, říká Dara Rolins

Dara Rolins

Dara Rolins (45) říká, že rozchod s Patrikem Vrbovským alias Rytmusem (41) proběhl v míru. Když raper smazal jejich...

Najdete na iDNES.cz