Vítová před porodem: Stále bobtnám, přibrala jsem 19 kilo

aktualizováno 
Romana Jákl Vítová má podle výpočtu lékařů čtrnáct dní před porodem. Sama ale dobře ví, že se může všechno změnit. "Můžu rodit za pár hodin nebo taky za tři neděle. Ať už to bude kdykoli, na miminko jsem připravená," říká.

Romana Jákl Vítová v devátém měsíci těhotenství | foto: archiv Romany Jákl Vítové

S manželem Petrem Jáklem už se konečně shodli i na jménu. Karolína, kterou navrhovala budoucí maminka, ustoupila nakonec Sofii, kterou vybral nastávající otec. Ten mimochodem bude samozřejmě také u porodu.

Dětský pokoj čeká na malou Sofii zatím v obchodě, mladí rodiče se totiž budou v létě stěhovat do většího bytu, kde ho svému prvorozenému dítěti zařídí již se vším všudy. Prozatím se bude muset miminko spokojit s postýlkou v ložnici. Oblečky, které si Romana neustále se zalíbením prohlíží, i výbavička včetně dvou kočárků, jednou tříkolkou do terénu a jednou trojkombinací Concord, jsou také na svých místech a příchodu nového člena do rodiny tedy nic nebrání. 

Přibrala devatenáct kilo
Půvabná rosnička se už na tu chvíli, kdy "shodí" břicho, těší. Jakýkoli pohyb jí totiž dělá čím dál větší problémy. Pár dní před porodem přesto ještě stihla nafotit spolu s manželem posledních pár fotek v kolekci šatů své dvorní návrhářky Jaroslavy Sedláčkové a její dcery Dominiky. "Budou to fotky také na památku, poslední tři týdny totiž doslova bobtnám, mám nahoře devatenáct kilo. Doufám, že už to dál pokračovat nebude," směje se Jákl Vítová.

Ta už nyní myslí na budoucnost svého dítěte. U společnosti Cryo-Save CZ nechala pro jeho potřeby uchovat kmenové buňky z pupečníkové krve. Jen ji mrzí, že nemůže pupečníkovou krev darovat dalšímu dítěti. "Myslela jsem, že budu moci část krve darovat, ale prý jí není nikdy tolik, aby vystačila pro dvě děti, takže samozřejmě dostane přednost moje holčinka. Ale mrzí mě to," říká nastávající maminka.

A k čemu jsou kmenové buňky dobré? Je možno je využít při léčbě často se vyskytujících onemocnění, jako je formace buněk srdečního svalu, nervových buněk, buněk slinivky břišní, kde se nabízí možnost léčby cukrovky, nebo v jiných případech, kdy kmenové buňky mohou fungovat jako kožní, a dají se tedy využít k obnově tkání, například při popáleninách.

Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Zpovědi dětských hvězd: talentovaná Renata Mašková doplatila na intriky

Renata Mašková ve filmu Přijela k nám pouť (1973)

Renata Mašková-Linhová (58) zazářila ve filmech Přijela k nám pouť, Jak se točí Rozmarýny nebo Velké trápení. Po...

Další z rubriky

Tomáš Plekanec ukázal syny, kterým slíbil návrat domů do Česka

Tomáš Plekanec pózuje se svou matkou a syny Matyášem a Adamem spolu s Geoffem...

Tomáš Plekanec (36) sdílel na svém profilu na sociálních sítích fotografii se svými dvěma syny, Adamem (3) a Matyášem...

Obamová s manželem chodila do poradny. Opustit ho ovšem neplánovala

Barack Obama a Michelle Obamová (Washington, 1. prosince 2016)

Bývalá první dáma Michelle Obamová (54) ve své životopisné knize Becoming, která nyní vychází v USA, přiznala problémy...

Je sám sobě nebezpečný, říká o Pomejem jeho mecenáš Pásek

Jiří Pomeje a Pavel Pásek (14. června 2018)

Podnikatel Pavel Pásek má strach o svého kamaráda Jiřího Pomejeho. Rozvádějícího se producenta, který prodělal...

Najdete na iDNES.cz