Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Verešová: Čekala jsem, že se změní

  14:35aktualizováno  14:35
Ještě na konci srpna tvrdila třiadvacetiletá Andrea Verešová, přítelkyně nejslavnějšího českého hokejisty, že se mají s Jágrem pořád rádi. O pár dní později už se ale o jejich rozchodu otevřeně spekulovalo. Až nyní konečně modelka ze Slovenska pro televizi Joj otevřeně přiznala: "Dohodli jsme se, že to nemá cenu. Tak jsme se raději rozešli."

Opravdu jste se rozešli?
Ano, až teď je to pravda.

A přesto působíte vyrovnaně...
Samozřejmě, že jsem v pohodě. Jak jinak bych se cítila? Rozchodem se přece svět nezboří.

Proč jste se rozešli?
Došla mi trpělivost. Rozchod je nelepším řešením, kompromisem pro obě strany. Lepší, než kdyby se něco mělo uměle natahovat a než bychom se navzájem trápili ve vztahu, který nemá perspektivu.

Nestojí náhodou za rozchodem bývalý jezdec formule 1 Eddie Irvine, s nímž jste se nedávno setkali na Velké ceně Maďarska?
Proboha ne. Žádný Eddie. Mezi mnou a Jaromírem se hromadily různé problémy. Jsme každý úplně jiný. Už jsme si nerozuměli. Samozřejmě nás spojovalo hodně pěkných chvil. Měli jsme se a máme se dál rádi, jsme kamarádi. Prostě jsme po třech letech přišli na to, že právě neshody a hádky začínají převládat. Rozchod jsme oddalovali. Byla jsem stále přesvědčená, že bychom spoustu věcí mohli vyřešit. Nepřipouštěla jsem si, že by náš vztah mohly poškodit nejrůznější spekulace a výmysly v tisku.

Když jsem ale poctivě zvážila všechna pro a proti, přišla jsem na to, že mi Jaromír nemůže dát to, co bych od svého partnera očekávala: především aby mi byl pevnou oporou, kamarádem a láskou, která by se o mě starala a občas se také přizpůsobila mým potřebám. Jaromír toho schopen nebyl. Má jen svou kariéru, svůj hokej. Je zvyklý žit sám pro sebe, i když na druhou stranu není sám za sebe zodpovědný.

Vždycky se o něj starala máma. Rodiče na něj mají vliv možná větší, než je pro třicetiletého muže zdravé. Je proto logické, že když do vztahu dvou lidí stále zasahuje někdo třetí, vyvstanou dříve nebo později problémy. Snažila jsem se být tolerantní, respektovat rodinu partnera a vážit si jí, navíc, když jde o rodinu tak dobrého a šikovného člověka, jakým je Jaromír.

Jaromír se v poslední době nějak výrazně změnil?
Ne, vůbec se nezměnil. To mně se konečně otevřely oči. Začala jsem o nás uvažovat racionálněji, přestala jsem doufat, že se konečně něco změní. Stále jsem čekala, že Jaromír bude jiný, že mě začně konečně respektovat, tolerovat moje potřeby, pocity a zájmy. 

Často se spekulovalo i o tom, že se hádáte kvůli penězům. Jaromír patří mezi nejbohatší lidi na světě. Nemohl být i v tom problém?
Sama sebe nepovažuji za chudé děvčátko. Vždycky jsem se snažila - dokonce jsem musela - být finančně nezávislá. Dokázala jsem se postarat sama o sebe. Rozhodně nepatřím k dívkám, které jsou závislé na tom, co jim chlap dá. Nejsem ale ani kariéristka. Stačí, když si vydělám na klidný život. Potřebuji vyrovnaný vztah, spokojené zázemí. To by mě naplňovalo štěstím a energií pro práci v modelingu a pro studia. Náš vztah opravdu nebyl o penězích. Jestli si někdo myslí, že si z něj odnáším vily nebo auta, zklamu ho. Odcházím úplně čistá, stejně jako Jaromír. Jestli si v budoucnu jednou najdu nějakého skromnějšího partnera, věřím, že si na mě najde víc času.

Budete Jaromírovi dál fandit v jeho hokejové kariéře?
Věřím, že zůstaneme kamarádi. Vždycky jsem ho obdivovala za to, co dokázal. Obdivuji úspešné lidi, protože je za nimi vždy hodně práce, námahy. Možná právě proto už nedokázal víc dávat do našeho vztahu.

Jaromíra Jágra doprovázela kočárem na galavečer přítelkyně Andrea Verešová

Slovenská modelka Andrea Verešová a hokejista Jaromír Jágr na slavností benefici osobností světa sportu ve Smetanově sále Obecního domu v Praze.

Autor:


Nejčtenější

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Eva Pilarová skončila s vážným úrazem v nemocnici

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová

Zpěvačka Eva Pilarová (78) musela být po vážném úrazu okamžitě odvezena do nemocnice a neprodleně operována....Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Bývalá tenistka Martina Hingisová se podruhé vdala

Martina Hingisová si vzala sportovního lékaře Harryho Leemanna.

Někdejší tenisová světová jednička Martina Hingisová (37) se v pátek ve švýcarském městě Bad Ragaz podruhé vdala. Vzala...

Za naším rozchodem není žádná jiná žena, říká Peter Sagan

Peter Sagan (Tour de France, 15. 7. 2018)

Trojnásobný mistr světa v cyklistice Slovák Peter Sagan (28) oznámil ve čtvrtek 19. července rozvod s manželkou...

Další z rubriky

Pippa Middletonová je těhotná, s manželem čeká první dítě

James Matthews a Pippa Middletonová se vzali 20. května 2017.

Mladší sestra vévodkyně z Cambridge Pippa Middletonová (34) čeká s miliardářem Jamesem Matthewsem (42) první dítě....

Manželka Donalda Trumpa juniora požádala po 12 letech manželství o rozvod

Donald Trump Jr. a jeho manželka Vanessa (Washington, 30. dubna 2016)

Manželka Donalda Trumpa juniora (40), nejstaršího syna amerického prezidenta, Vanessa (40) požádala u newyorského soudu...

Herečka Zuzana Kanócz se pochlubila bříškem, čeká třetí dítě

Zuzana Kanócz se svým partnerem Jurajem Lojem

Zuzana Kanócz (38) se už brzo stane trojnásobnou maminkou. Slovenská herečka maďarské národnosti, kterou v Česku...

Najdete na iDNES.cz