V čínské restauraci servírují jídlo na záchodových mísách

  15:50aktualizováno  15:50
V Pekingu byla otevřena nová restaurace, která vyniká nad ostatními originálním designem. Hosté sedí na záchodových mísách a dokonce v nich dostávají i jídlo, které si objednali.

V pekingské restauraci si budete připadat jako na toaletě. Pro mnohé je záchod jedno z nejoblíbenějších míst. Možná proto se majitelé tohoto podniku rozhodli vše sladit do podoby záchodků.

Místo židlí záchodové mísy, pití vám přinesou v plastových bažantech. Ruce i pusu si hosté utírají do toaletního papíru, který visí nad každým stolem a jako dezert se podává čokoládová zmrzlina ve tvaru lejna.

Dekoraci do malé, ale vždy plné restaurace, sháněl její manažer Qin Min po celé Číně. V malé skříňce na zdi si mohou zákazníci prohlédnout širokou nabídku hraček souvisejících s výkaly, které si mohou zakoupit jako suvenýr na památku této nezvyklé gastronomické zkušenosti.

Qin tvrdí, že jeho hlavní snahou je zákazníky pobavit a nechat je zapomenout na chvíli na každodenní dřinu. "Není to tradiční. Lidi to rozesmává a uklidňuje. Starší zákazníci, kteří sem chodí, říkají, že je jim tu při večeři do smíchu. Taky říkají, že jíst tady je velmi pohodlné," řekl Qin.

Majitelka pekingské restaurace přiznává, že se inspirovala jinde. Nápad zkombinovat exkrementy s jídlem není totiž nic nového. Záchodové restaurace na Taiwanu, v New Yorku a na dalších místech úspěšně fungují už několik let.

V Pekingu byla tato restaurace otevřena před osmnácti měsíci a i když mnohým může připadat odpudivá, nemůže si na nedostatek zákazníků stěžovat. Ti mají často problém poznat, co si vlastně objednávají, protože i názvy pokrmů jsou v záchodovém stylu. Nejoblíbenější je jídlo nazvané "Naše slavná zácpa", což jsou vlastně smažené brambory.

"Teď má všechno nějaké téma. Jsou různé tematické restaurace. Mladí lidé to milují. I když si pak řeknete, že se vám tady v záchodové restauraci nelíbilo, budete mít co vyprávět přátelům," řekla Chen Dongdong, kterou vzal do této restaurace manžel.

Restaurace se zaměřuje hlavně na mladé lidi, především univerzitní studenty. Přichází sem i studenti designu a nestačí se divit. "Především exkrementy nepatří na stůl. Nikdy by se neměly spojovat s jídlem. Ale tahle restaurace dala ty dvě věci dohromady a funguje to. Kamarádi mi toto místo doporučili, tak jsem se na to přišel podívat," řekl Nie Jiuqiang, student interiérového designu.

Cena jednotlivých jídel podávaných na záchodových miskách se pohybuje v přepočtu kolem 60 korun. Lidé sem chodí ale hlavně za netradičním zážitkem.

Autoři: ,

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Rodiče měli o mě kvůli Leošovi starost, prozradila Monika Marešová

Monika Marešová (2018)

S manželem Leošem Marešem (42) se Monika (37), tehdy ještě Koblížková, seznámila čtrnáct dní po rozchodu s bývalým...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Vévodkyně Meghan se pochlubila bříškem, byla hvězdou modních cen

Vévodkyně Meghan (Dublin, 10. července 2018)

Těhotná vévodkyně ze Sussexu Meghan (37) se nečekaně ukázala na udílení britských módních cen. Na pódiu předávala...

Další z rubriky

Americkým talentem je malá břichomluvkyně, rozesmála i „kata“ Cowella

Simon Cowell a Darci Lynne Farmerová v show Amerika má talent (Los Angeles, 5....

Vyhlášení vítězů 12. ročníku soutěže Amerika má talent bylo hodně emotivní. Ve finále bojovala Darci Lynne Farmerová...

Blogeři a youtubeři zabojují o titul, ocení i nejpopulárnější instagram

"Chodí mi až patnáct nabídek na spolupráci týdne," popisuje youtuber Kovy.

Internetoví fanoušci mají příležitost podpořit své oblíbené blogery, influencery, youtubery a další mediální tvůrce....

VIDEO: Prádlo je zbytečné, na party stačí nalepovací páska

Módní výstřelek - místo oblečení a prádla stačí jen nalepovací páska.

Už se nemusíte trápit ohledně toho, co si vzít na sebe na party. Stačí obyčejná nalepovací páska. Na sociálních sítích...

Najdete na iDNES.cz