V Bailandu zvítězili věční Duelisté Jana a Tomáš

  3:47aktualizováno  8:50
Vítězi taneční soutěže se stali Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř. Janina dcera Adélka tak bude mít bezbariérové bydlení se zahradou.

Tomáš Krejčíř a Jana Gonsiorová, která se raduje z vítězství se svou dcerou Adélkou,1.6.2007 | foto: Aleš Kartal

Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř budou hosty iDNES.cz v pondělí od 13.30.

Závěrečného večera se zúčastnily tři páry: jeden finálový - Adéla s Danem a dva semifinálové - Lucie s Petrem a Tomáš s Janou. Tancovalo se tango, muzikálový tanec a na závěr "to nejlepší ze soutěže". Porota už nerozhodovala o výsledcích, ale pouze "radila". Každému páru bylo na začátek zaskandováno jedno "ahóóój" ze zákulisí a mohlo se začít.

Glosa Mirky Spáčilové
Jen si tak zlehka tančit. Moc nesnít. A nerozdírat

S tangem si nejlépe poradila Adéla a Dan. U páru Jana - Tomáš hrála velkou roli výšková nerovnost, kdy tanečnice na svém partnerovi spíš "visela" (porotkyně Petra). Hned poté následoval Duel, kde se porotci moc neomezovali a ukazovali jednu devítku za druhou. Výpovědní hodnota tedy nijaká, výkonem možná mírně převyšovala dvojice Lucie a Petr.

Druhým tancem byl muzikál. Adéla a napomádovaný Dan si střihli "Summer time" plný nezapomenutelných póz z filmu Pomáda. Na Travoltu s Olivií Newton-John to ale zdaleka nemělo. Bednárikovi ale stačilo "šustění Adéliných spodniček". Evita Lucie Borhyová spodničku neměla, tak alespoň roztřásla třásně, pozadí a hrudník. To se nemohlo nelíbit z větší části mužské porotě. Tomáš a Jana byli pochváleni za výraz. Především Tomáš si užil roli "klauna" a pár si vytancoval své první desítky.

Už před týdnem avizoval manžel Jany Gonsiorové, že do manželky "investoval" velký počet smsek: ukázalo se, že jich bylo nejspíš opravdu dost, protože to byla právě Jana s Tomášem, kteří v závěrečném Duelu dost překvapivě vyřadili Lucii s Petrem.

Následovala společná choreografie vypadnuvších soutěžících, kterou uvedla Jana Paulová omluvou, proč se ona na parketu neobjeví: "Víte, mě sklátila choroba. To je tak to jediné, co si mě ještě dovolí klátit."

Finalisté se rozloučili volnou disciplínou. Adéla s Danem si za svou čaču vysloužili jako první plný počet bodů, tedy čtyřicet. A to za přístup k celé soutěži, optimismus, překonávání zdravotních potíží a samozřejmě také za vysokou úroveň všeho, co zatancovali. U jindy imunní Petry Kostovčíkové byly vidět i slzy dojetí. Tomáš s Janou si "čtyřicítku" odnesli také. Bylo zajímavé vidět, jak odlišný přístup k celé soutěži oba finálové páry měly: zatímco Adéla s Danem byli od začátku favority a tancem se bavili, Jana a Tomáš procházeli z jednoho Duelu do druhého a jejich síla byla především v romantice.

A nakonec to byla právě Jana Gonsiorová, která společně s Tomášem Krejčířem "vytancovala" bezbariérové bydlení pro dceru Adélku. Nutno říct, že příběh "Adélka" byl mediálně asi nejznámější. Otázkou je, nakolik lidé hlasovali pro Janu právě kvůli Adélce a nakolik ocenili její taneční umění. Ale asi je to jedno. Šeky rozdány, slzy dojetí proudí možná ještě teď a první řada Bailanda je za námi. Jaké z ní máte dojmy? Dívali jste se pravidelně? Zvládla podle vás Nova celou show?

VÍCE O SOUTĚŽI ZDE

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Po porodu jsem nechtěla mít sex, přiznala Kardashianová

Kim Kardashianová se pyšní výrazným pozadím, pro které se hodí jednodílné...

Selfie královna Kim Kardashianová (39) se na sociálních sítích prezentuje jako sexuální dračice. V reálu si...

Skandál s masturbací mě stál 35 milionů dolarů, říká komik Louis C.K.

Americký komik Louis C.K. je držitelem několika cen EMMY (15. února 2015, New...

Americký komik Louis C.K. (51) při své nejnovější stand-up show okomentoval, co se v jeho životě dělo od minulého roku....

Proměny v Tváři: Sexy Schneiderová, švihák Děrgel a mánička Jašków

Osmý díl páté řady velkolepé show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik...

Osmý díl páté řady show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik povedených proměn. Podívejte se, jak vypadala...

Personal Consult s.r.o.
Logistik - nákupčí (H4258)

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 KčNajdete na iDNES.cz