V Bailandu zvítězili věční Duelisté Jana a Tomáš

  3:47aktualizováno  8:50
Vítězi taneční soutěže se stali Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř. Janina dcera Adélka tak bude mít bezbariérové bydlení se zahradou.

Tomáš Krejčíř a Jana Gonsiorová, která se raduje z vítězství se svou dcerou Adélkou,1.6.2007 | foto: Aleš Kartal

Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř budou hosty iDNES.cz v pondělí od 13.30.

Závěrečného večera se zúčastnily tři páry: jeden finálový - Adéla s Danem a dva semifinálové - Lucie s Petrem a Tomáš s Janou. Tancovalo se tango, muzikálový tanec a na závěr "to nejlepší ze soutěže". Porota už nerozhodovala o výsledcích, ale pouze "radila". Každému páru bylo na začátek zaskandováno jedno "ahóóój" ze zákulisí a mohlo se začít.

Glosa Mirky Spáčilové
Jen si tak zlehka tančit. Moc nesnít. A nerozdírat

S tangem si nejlépe poradila Adéla a Dan. U páru Jana - Tomáš hrála velkou roli výšková nerovnost, kdy tanečnice na svém partnerovi spíš "visela" (porotkyně Petra). Hned poté následoval Duel, kde se porotci moc neomezovali a ukazovali jednu devítku za druhou. Výpovědní hodnota tedy nijaká, výkonem možná mírně převyšovala dvojice Lucie a Petr.

Druhým tancem byl muzikál. Adéla a napomádovaný Dan si střihli "Summer time" plný nezapomenutelných póz z filmu Pomáda. Na Travoltu s Olivií Newton-John to ale zdaleka nemělo. Bednárikovi ale stačilo "šustění Adéliných spodniček". Evita Lucie Borhyová spodničku neměla, tak alespoň roztřásla třásně, pozadí a hrudník. To se nemohlo nelíbit z větší části mužské porotě. Tomáš a Jana byli pochváleni za výraz. Především Tomáš si užil roli "klauna" a pár si vytancoval své první desítky.

Už před týdnem avizoval manžel Jany Gonsiorové, že do manželky "investoval" velký počet smsek: ukázalo se, že jich bylo nejspíš opravdu dost, protože to byla právě Jana s Tomášem, kteří v závěrečném Duelu dost překvapivě vyřadili Lucii s Petrem.

Následovala společná choreografie vypadnuvších soutěžících, kterou uvedla Jana Paulová omluvou, proč se ona na parketu neobjeví: "Víte, mě sklátila choroba. To je tak to jediné, co si mě ještě dovolí klátit."

Finalisté se rozloučili volnou disciplínou. Adéla s Danem si za svou čaču vysloužili jako první plný počet bodů, tedy čtyřicet. A to za přístup k celé soutěži, optimismus, překonávání zdravotních potíží a samozřejmě také za vysokou úroveň všeho, co zatancovali. U jindy imunní Petry Kostovčíkové byly vidět i slzy dojetí. Tomáš s Janou si "čtyřicítku" odnesli také. Bylo zajímavé vidět, jak odlišný přístup k celé soutěži oba finálové páry měly: zatímco Adéla s Danem byli od začátku favority a tancem se bavili, Jana a Tomáš procházeli z jednoho Duelu do druhého a jejich síla byla především v romantice.

A nakonec to byla právě Jana Gonsiorová, která společně s Tomášem Krejčířem "vytancovala" bezbariérové bydlení pro dceru Adélku. Nutno říct, že příběh "Adélka" byl mediálně asi nejznámější. Otázkou je, nakolik lidé hlasovali pro Janu právě kvůli Adélce a nakolik ocenili její taneční umění. Ale asi je to jedno. Šeky rozdány, slzy dojetí proudí možná ještě teď a první řada Bailanda je za námi. Jaké z ní máte dojmy? Dívali jste se pravidelně? Zvládla podle vás Nova celou show?

VÍCE O SOUTĚŽI ZDE

Autor:

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Vévodkyně Meghan se pochlubila bříškem, byla hvězdou modních cen

Vévodkyně Meghan (Dublin, 10. července 2018)

Těhotná vévodkyně ze Sussexu Meghan (37) se nečekaně ukázala na udílení britských módních cen. Na pódiu předávala...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Další z rubriky

Jana Štěpánková je skoro měsíc v nemocnici. Její stav se zlepšil

Jana Štěpánková

Herečka Jana Štěpánková (84) před necelým měsícem skončila v nemocnici se zápalem plic. Její zdravotní stav se zlepšil,...

SOCKY: Krásná Alex z Hradu ukazuje zákulisí. A pátráme, kdo zbil novináře

Socky

Týden utekl jako voliči levice k ANO a je tu nový díl satirického pořadu Dominika Vršanského. Podíváme se třeba na...

Pozdravy princů. William se pochlubil dětmi, Harry svatebním ohňostrojem

Princ William, vévodkyně Kate a jejich děti princ George, princezna Charlotte a...

Britská královská rodina tradičně každý rok posílá vánoční pozdravy. Kensingtonský palác nyní zveřejnil fotografie,...

Najdete na iDNES.cz