Tajemník prezidentovy manželky Rýc se vrací k homeopatii

  18:27aktualizováno  18:27
- Miloš Rýc, který téměř rok a půl pracoval jako tajemník prezidentovy manželky Dagmar Havlové, odchází z Pražského Hradu. Mluvčí prezidentské kanceláře Martin Krafl to vysvětlil tím, že Rýc si přeje vrátit se ke své původní profesi homeopata.
V září ho ve funkci vystřídá dlouholetá pracovnice prezidentské kanceláře Sabina Cingrošová.

Mluvčí kanceláře podotkl, že změna tajemníka neznamená, že by první dáma chtěla pozměnit své pracovní aktivity či svá veřejná vystupování.

"Je to práce kontinuální a nová tajemnice jenom nasedne do rozjetého vlaku. Otázkou je, jak ho bude řídit," poznamenal Krafl k chystané výměně.

Cingrošová vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy obor čeština a angličtina. Do roku 1990 pracovala v Československé tiskové kanceláři v redakci pro zahraničí a už devátým rokem působí v hradním protokolu.

Známý propagátor homeopatické léčebné metody Rýc už počátkem srpna ukončil své působení v Nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97, v níž byl ředitelem, nyní je na dovolené. Tajemníkem prezidentovy manželky se stal v dubnu 1998 poté, co se u Havlové vystřídalo za jeden rok několik tajemnic.

Když Rýc nastupoval na místo tajemníka spekulovalo se, že důvodem byl právě kladný vztah Dagmar Havlové k alternativním medicínským oborům. Sám Rýc to však popíral. "S paní Havlovou se známe, to není žádné tajemství, a na tohle místo jsem se prostě přihlásil. S homeopatií to nemá nic společného a žádné výhody z toho pro tenhle obor ani neplynou," prohlásil tehdy.

Manželka prezidenta Dagmar Havlová přijímá kytici od zástupce Vysoké školy pozemního vojska během setkání na Pražském hradě, uprostřed tajemník Havlové Miloš Rýc.

Manželka prezidenta Dagmar Havlová se o přestávce vystoupení Comédie Francaise v pražském Národním divadle setkala s ředitelem tohoto souboru Jeanem-Pierrem Miquelem. Vpozadí zleva tajemník Dagmar Havlové Miloš Rýc a herečka Táňa Fischerová.

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Devátá řada StarDance: Písařovicová ukázala nohy, Genzer výraz medvěda

Richard Genzer se svou taneční partnerkou a přítelkyní (vpravo), 13. října 2018

V přímém přenosu České televize odstartovala devátá řada taneční soutěže StarDance. Desítka populárních osobností se v...

Další z rubriky

Jako první opouští StarDance Bagárová a Ondráček. Zradila je samba

Monika Bagárová a Robin Ondráček ve StarDance

Devátou řadu soutěže StarDance jako první opouští taneční pár Monika Bagárová (24) a Robin Ondráček (27). První...

Jen tak někdo mě nerozčílí. Trvá to hrozně dlouho, říká Hynek Čermák

Hynek Čermák

Hraje drsňáky, ovšem za své herecké učitele označuje spíš komiky jako Louise de Funese či Pierra Richarda. V komediální...

Princ Harry prozradil na hrách v Austrálii, že se těší na miminko

Princ Harry s manželkou, vévodkyní Meghan na Invictus Games (Cockatoo Island,...

Rok poté, co se na této akci poprvé společně objevili jako pár, zahájili princ Harry (34) a jeho těhotná manželka...Najdete na iDNES.cz