Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Špidlová: Nevěru bych asi neodpustila

  17:52aktualizováno  17:52
Šíře zájmu čtenářů o Viktorii Špidlovou neměla mezí. Pokládali dotazy od intimního - odpustila byste manželovi nevěru - až po politické. Nejvíc se ale dotazy pochopitelně týkaly jejího muže. "Svým založením můj muž vůbec není váhavý střelec, jen mu současná situace poněkud svazuje ruce," odpovídala premiérova žena, která manžela v politice podporuje.Odpovědi Viktorie Špidlové najdete ZDE.

Velkolepá reprezentace manžela není pro Viktorii Špidlovou tak typická, jako například pro Dagmar Havlovou. Paní premiérová svého muže spíš nenápadně doprovázím, pokud to společenská příležitost vyžaduje.

Občas ale mezi politickou špičku přece jen musí.  Myslí si, že paní Klausová je vstřícná a že problémy mezi nimi nebudou. "Jestli bych tak jako paní Klausová dokázala manželovi odpustit nevěru? Záleželo by samozřejmě na okolnostech, ale myslím, že by mě tato skutečnost velmi silně zasáhla a vůbec nejsem přesvědčena, že bych mu dokázala odpustit," odpověděla čtenářce.

Jako jedna z mála manželek nejdůležitějších mužů v zemi nepřestala chodit do práce. Po zvolení svého manžela premiérem České republiky opustila hudební oddělení veřejné knihovny v Jindřichově Hradci, přestěhovala se za ním ze sídlištního bytu 1 + 1 v Jindřichově Hradci do Kramářovy vily a nastoupila do knihovny v Akademii věd v Praze.

Dvaapadesátiletá Viktorie Špidlová věří, že se jí podaří náročné státnické" i knihovnické povinnosti skloubit. "Naštěstí mám plavoucí pracovní dobu." 

Premiérova žena každý den absolvuje půlhodinovou cestu do práce i domů po svých. Automobil neřídí, vlastního šoféra nemá. "V Jindřichově Hradci jsem si na takové procházky zvykla a beru to jako rozcvičku."

Narodila se v Třeboni v rodině evangelického faráře, jako prostřední ze tří sourozenců. Se stejně starým Vladimírem Špidlou se seznámili roku 1987 v jindřichohradecké knihovně, kde do manželova nástupu do funkce premiéra pracovala. Vzali se roku 1994. V té době byli již oba rozvedeni se svými předchozími partnery.

Viktorie Špidlová patří společně se svým nynějším mužem k zakládajícím členům jihočeské ČSSD. S manželem si rozumějí nejen v osobním životě, ale také mají stejné politické názory. Láskou i starostí paní Špidlové je také anglický buldok Maxim.

K jejím zálibám patří chození do přírody, hra na kytaru a klavír, literatura a divadlo, kterému se v mládí ochotnicky věnovala.

Z prvního manželství má současná paní Špidlová dceru Hanu (27), která je výpravčí v Českých Budějovicích a syna Lukáše (25), jenž studuje hru na violoncello v posledním ročníku hudební fakulty pražské AMU. Oba již bydlí samostatně. Se syny Vladimíra Špidly z prvního manželství, Kryštofem a Šimonem, se sourozenci nestýkají.

Manželka premiéra Viktorie Špidlová

Viktorie Špidlová s asistentkou iDNES při on-line rozhovoru v redakci. (21. 3. 2003)

Viktorie Špidlová při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (21. 3. 2003)

Viktorie Špidlová při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (21. 3. 2003)

Autoři:Nejčtenější

Leoš Mareš se podruhé oženil. Moniku Koblížkovou si vzal na zámku

Leoš Mareš a Monika Koblížková (Karlovy Vary, 3. července 2016)

Leoš Mareš (41) je od úterý podruhé ženáčem. Na zámku v Litomyšli si vzal svou přítelkyni Moniku Koblížkovou (36)....

Bavič Petr Novotný opět bojuje o život. Selhal mu organismus

Petr Novotný

Bavič a moderátor pořadů Novoty či Dobroty Petr Novotný (70) leží v nemocnici v kritickém stavu. Na ARO ve Vojenské...Hlásí se další Trumpovy milenky. Playmate prozradila, jak tutlal zálety

Karen McDougalová (vpravo) si v roce 2001 zahrála v béčkovém filmu Aréna

Po bývalé pornoherečce Stephanii Cliffordové se začínají ozývat další ženy tvrdící, že měly sexuální styk s Donaldem...

Amerika nebyl dobrý nápad, pořád jsem brečela, přiznala Prachařová

Mariana Prachařová

Zpěvačka Mariana Prachařová (23) se rozhodla postavit na vlastní nohy a vydala se sama do Ameriky. Tímto rozhodnutím ze...

Lawrencová o úniku nahých fotek: Jako by se mnou spala celá planeta

Jennifer Lawrencová (Toronto, 10. září 2017)

Hvězda filmů X-Men a Hunger Games Jennifer Lawrencová (27) opět zavzpomínala na incident z roku 2014. Hackeři tenkrát...

Další z rubriky

Leoš Mareš se podruhé oženil. Moniku Koblížkovou si vzal na zámku

Leoš Mareš a Monika Koblížková (Karlovy Vary, 3. července 2016)

Leoš Mareš (41) je od úterý podruhé ženáčem. Na zámku v Litomyšli si vzal svou přítelkyni Moniku Koblížkovou (36)....

VIDEO: Býk nabral zkušeného toreadora na rohy a málem ho ušlapal

Kolumbijský býk málem ušlapal zkušeného španělského toreadora.

Španělský toreador Julian Lopez, jemuž přezdívají El Juli, málem nepřežil své vystoupení v kolumbijské Bogotě. Býk ho...

Po Bělorusku zvažuje Gérard Depardieu stěhování do Alžírska

Gérard Depardieu (Cannes, 22. května 2015)

Francouzský herec Gérard Depardieu (69) si často nebere servítky. Pak se snaží svá slova dodatečně vysvětlovat a...

Najdete na iDNES.cz