Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Špidlová: Nevěru bych asi neodpustila

  17:52aktualizováno  17:52
Šíře zájmu čtenářů o Viktorii Špidlovou neměla mezí. Pokládali dotazy od intimního - odpustila byste manželovi nevěru - až po politické. Nejvíc se ale dotazy pochopitelně týkaly jejího muže. "Svým založením můj muž vůbec není váhavý střelec, jen mu současná situace poněkud svazuje ruce," odpovídala premiérova žena, která manžela v politice podporuje.Odpovědi Viktorie Špidlové najdete ZDE.

Velkolepá reprezentace manžela není pro Viktorii Špidlovou tak typická, jako například pro Dagmar Havlovou. Paní premiérová svého muže spíš nenápadně doprovázím, pokud to společenská příležitost vyžaduje.

Občas ale mezi politickou špičku přece jen musí.  Myslí si, že paní Klausová je vstřícná a že problémy mezi nimi nebudou. "Jestli bych tak jako paní Klausová dokázala manželovi odpustit nevěru? Záleželo by samozřejmě na okolnostech, ale myslím, že by mě tato skutečnost velmi silně zasáhla a vůbec nejsem přesvědčena, že bych mu dokázala odpustit," odpověděla čtenářce.

Jako jedna z mála manželek nejdůležitějších mužů v zemi nepřestala chodit do práce. Po zvolení svého manžela premiérem České republiky opustila hudební oddělení veřejné knihovny v Jindřichově Hradci, přestěhovala se za ním ze sídlištního bytu 1 + 1 v Jindřichově Hradci do Kramářovy vily a nastoupila do knihovny v Akademii věd v Praze.

Dvaapadesátiletá Viktorie Špidlová věří, že se jí podaří náročné státnické" i knihovnické povinnosti skloubit. "Naštěstí mám plavoucí pracovní dobu." 

Premiérova žena každý den absolvuje půlhodinovou cestu do práce i domů po svých. Automobil neřídí, vlastního šoféra nemá. "V Jindřichově Hradci jsem si na takové procházky zvykla a beru to jako rozcvičku."

Narodila se v Třeboni v rodině evangelického faráře, jako prostřední ze tří sourozenců. Se stejně starým Vladimírem Špidlou se seznámili roku 1987 v jindřichohradecké knihovně, kde do manželova nástupu do funkce premiéra pracovala. Vzali se roku 1994. V té době byli již oba rozvedeni se svými předchozími partnery.

Viktorie Špidlová patří společně se svým nynějším mužem k zakládajícím členům jihočeské ČSSD. S manželem si rozumějí nejen v osobním životě, ale také mají stejné politické názory. Láskou i starostí paní Špidlové je také anglický buldok Maxim.

K jejím zálibám patří chození do přírody, hra na kytaru a klavír, literatura a divadlo, kterému se v mládí ochotnicky věnovala.

Z prvního manželství má současná paní Špidlová dceru Hanu (27), která je výpravčí v Českých Budějovicích a syna Lukáše (25), jenž studuje hru na violoncello v posledním ročníku hudební fakulty pražské AMU. Oba již bydlí samostatně. Se syny Vladimíra Špidly z prvního manželství, Kryštofem a Šimonem, se sourozenci nestýkají.

Manželka premiéra Viktorie Špidlová

Viktorie Špidlová s asistentkou iDNES při on-line rozhovoru v redakci. (21. 3. 2003)

Viktorie Špidlová při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (21. 3. 2003)

Viktorie Špidlová při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (21. 3. 2003)

Autoři:


Nejčtenější

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...Eva Pilarová skončila s vážným úrazem v nemocnici

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová

Zpěvačka Eva Pilarová (78) musela být po vážném úrazu okamžitě odvezena do nemocnice a neprodleně operována....

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Bývalá tenistka Martina Hingisová se podruhé vdala

Martina Hingisová si vzala sportovního lékaře Harryho Leemanna.

Někdejší tenisová světová jednička Martina Hingisová (37) se v pátek ve švýcarském městě Bad Ragaz podruhé vdala. Vzala...

Další z rubriky

Bývalá tenistka Martina Hingisová se podruhé vdala

Martina Hingisová si vzala sportovního lékaře Harryho Leemanna.

Někdejší tenisová světová jednička Martina Hingisová (37) se v pátek ve švýcarském městě Bad Ragaz podruhé vdala. Vzala...

Za naším rozchodem není žádná jiná žena, říká Peter Sagan

Peter Sagan (Tour de France, 15. 7. 2018)

Trojnásobný mistr světa v cyklistice Slovák Peter Sagan (28) oznámil ve čtvrtek 19. července rozvod s manželkou...

Operace Evy Pilarové proběhla úspěšně, zpěvačka děkuje všem za podporu

Lubě Skořepové na benefici zazpívala Eva Pilarová (20. února 2017).

Zpěvačka Eva Pilarová (78) se v pátek v nemocnici v pražských Střešovicích podrobila operaci zlomeniny krčku stehenní...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz