Zpěvačka Garbage o sebepoškozování: Řezala jsem se už jako teenager

  16:06aktualizováno  16:06
Zpěvačka kapely Garbage Shirley Mansonová (51) přiznala, že poprvé si začala fyzicky ubližovat už jako mladá dívka a úplně nepřestala ani v dospělosti v době největší slávy své kapely. „Nevěděla jsem, že tomu propadnu do té doby, než jsem to poprvé zkusila,“ říká zpěvačka.

Shirley Mansonová (31. 3. 2018) | foto: Profimedia.cz

„V té době jsem měla sex s mnoha různými partnery, experimentovala jsem s drogami a pila litry alkoholu. Často jsem upadala do depresí a byl pro mě problém vstát z postele před čtvrtou odpoledne“, vzpomíná Mansonová ve sloupku psaném pro The New York Times.

Fotogalerie

Poprvé se Shirley pořezala v sedmnácti letech během hádky s tehdejším přítelem, který „nezvládal své emoce a měl výbuchy vzteku“. Mansonovou opakovaně podvedl a nutil ji k nechráněnému sexu.

„Hádali jsme se tehdy, až jsme na sebe postupně začali nahlas křičet. Bála jsem se, že vzbudí své spolubydlící a v jednu chvíli jsem ze zoufalství vytáhla kapesní nožík a řízla jsem se do kotníku. Nebolelo to a tak jsem to udělala ještě dvakrát,“ přiznává zpěvačka.

„V tu chvíli jsem se v tom pokoji cítila nedotknutelná a silná. Problém je v tom, že když s tím jednou začnete, je těžké přestat, protože po říznutí přichází vždycky pocit velké úlevy a kontroly nad situací. A tak jsem si postupem času začala ubližovat pravidelně. Zářezy byly hlubší a hlubší a já řešila hlavně to, aby je nikdo neviděl“, svěřila se Mansonová.

30.srpna 2014 v 07:34, příspěvek archivován: 09.července 2018 v 15:25

Po rozchodu s agresivním přítelem potřeba sebepoškozování zmizela. Vrátila se překvapivě po delší době, když byla zpěvačka se svou kapelou Garbage na turné v Evropě poté, co vydali desku Version 2.0.

„Byla jsem pod extrémním tlakem a nezvládla jsem to. Měla jsem pocit, že všechno dělám špatně a neustále jsem se srovnávala s ostatními. Proto jsem se tehdy opět uchýlila k tomu, co mi už v minulosti pomohlo“, napsala zpěvačka.

„Snažím se do toho znovu nespadnout, obklopuji se jen milými a pozitivními lidmi, kteří to se mnou myslí dobře. Už neřeším to, co si kdo o mně myslí, nebo co říkají ostatní,“ dodává.

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Hora ze Hry o trůny se oženil. Manželka je o půl metru menší

H. J. Björnsson a Kelsey Hansonová (Beverly Hills, 2016)

Islandský herec a kulturista Thor Björnsson (29) známý jako Hora ze seriálu Hra o trůny si na rodném Islandu vzal po...

Patrika jsem milovala, jako všechny muže před ním, říká Dara Rolins

Dara Rolins

Už před více jak půl rokem se Dara Rolins (45) rozešla s Patrikem Rytmusem Vrbovským (41). Raper zapomněl na minulost a...

KVÍZ: Kde si bral Mareš Koblížkovou? Znáte hvězdy let 2008–2018?

Vica Kerekes, Mikolas Josef, Ester Ledecká, Leoš Mareš

I v posledním kvízu na téma československé osobnosti 1918-2018 si můžete ověřit své vědomosti o celebritách. Připomeňte...Najdete na iDNES.cz