Šestnáctou Miss je Jana Doleželová

  22:17aktualizováno  22:17
V pořadí už šestnáctou královnou krásy České republiky se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna.

FOTOGRAFIE:
Finále Miss ČR 2004

ČTĚTE TAKÉ:
Miss: Do erotických fotek bych nešla

Janu Doležalovou si za svou královnu krásy vybrali také televizní diváci. U čtenářů, kteří volili Miss Sympatie, zvítězila osmnáctiletá Pavla Sudová z Plzně. Miss Talent se stala dvacetiletá Monika Horáková z Pardubic.

Tmavovláska Jana Doleželová, 176 centimetrů vysoká a s mírami 87-57-89, si odnesla ze soutěže hned dva tituly. Studentka Farmaceutické fakulty na Karlově univerzitě vystřídala v roli královny krásy loňskou Miss Lucii Váchovou.

"Za šestnáct let existence Miss bylo dívkám uděleno 59 titulů, vítězky nalétaly na různé soutěže 850 000 kilometrů, zeměkouli tedy oblétly 41krát. Průměrná výška dívek se během těchto let zvýšila o čtyři centimetry, ovšem jejich váha se o něco snížila. A nejzajímavější je, že jsou stejně krásné a stejně mladé jako byly ty v roce 1989, zatímco já jsem o šestnáct let starší," bilancoval prezident soutěže Miloslav Zapletal, a snad kvůli této větě mu všichni odpustili, že při slavnostním vyhlašování popletl pořadí na druhém a třetím místě.

Vítězky získaly spolu s titulem tradiční ceny od sponzorů: pronájem bytu, auto, nábytek, šperky, paušál na mobil, kosmetiku a další.

Hosty sobotního večera, který v karlovarském Grandhotelu Pupp moderoval Jan Čenský, byli Jiří Korn, Lucie Bílá se skupinou Kale a Karel Gott. Společenské róby dívkám opět navrhovala Beata Rajská.

Atmosféru poněkud poznamenala nepřítomnost severočeské královny krásy Lucie Králové. Jejího snoubence našli kriminalisté zastřeleného v Teplicích. "Lucie ze závažných osobních důvodů do Karlových Varů nepřijela," řekl moderátor Jan Čenský a dodal, že co není letos, může Lucii vyjít za rok. - více zde

Po skončení přímého přenosu se tradičně koná korunovační ples. Účastní se ho všechny finalistky, účinkující, reklamní a mediální partneři, významné osobnosti a další. Součástí plesu je také dražba korunky Miss ČR 2004, jejíž výtěžek je poukázán na charitativní účely.

MISS ČR 2004 Jana Doleželová 22 let, Uničov
1. Vicemiss Michaela Wostlová 22 let, České Budějovice
2. Vicemiss Edita Hortová 18 let, Brno
Miss Sympatie Pavla Sudová 18 let, Plzeň
Miss TV diváků Jana Doleželová 22 let, Uničov
Miss Talent Monika Horáková 20 let, Pardubice

Jak hlasovali čtenáři iDNES

Čtenáři iDNES by rovněž volili dívku s číslem 11 Janu Doleželovou.

Miss předchozích ročníků:
1989 Ivana Christová, 1990 Renáta Gorecká, 1991 Michaela Maláčová, 1992 Pavlína Baburková, 1993 Silvia Lakatošová, 1994 Eva Kotulánová, 1995 Monika Žídková, 1996 Petra Minářová, 1997 Terezie Dobrovolná, 1998 Kateřina Stočesová, 1999 Helena Houdová, 2000 Michaela Salačová, 2001 Diana Kobzanová (titul jí byl odebrán), 2002 Kateřina Průšová, 2003 Lucie Váchová.

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová (uprostřed) z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová (vlevo) z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová (uprostřed) z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová (vlevo) z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 Jana Doleželová (uprostřed), první a druhá Vicemiss Michaela Wostlová (vlevo) a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 Jana Doleželová v plavkách.

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. (17. dubna 2004)

První Vicemiss dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic během finále soutěže Miss ČR 2004. (17. dubna 2004)

Miss Jana Doleželová z Uničova a Miss Talent dvacetiletá Monika Horáková z Pardubic. (17. dubna 2004)

Druhá Vicemiss osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miloslav Zapletal s Miss ČR 2004 Janou Doleželovou (uprostřed), druhou Vicemiss Michaelou Wostlovou (vlevo) a Editou Hortovou.

První Vicemiss dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic během finále soutěže Miss ČR 2004.

Loňská Miss Sympatie Pavla Sudová

Autoři:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Zpovědi dětských hvězd: talentovaná Renata Mašková doplatila na intriky

Renata Mašková ve filmu Přijela k nám pouť (1973)

Renata Mašková-Linhová (58) zazářila ve filmech Přijela k nám pouť, Jak se točí Rozmarýny nebo Velké trápení. Po...

Další z rubriky

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Jakubiska okradli ve Slovenském ráji. Málem přišel o natočenou pohádku

Juraj Jakubisko a Deana Horváthová-Jakubisková (22. února 2014)

Trojice mužů minulý týden na východě Slovenska okradla filmařský štáb režiséra Juraje Jakubiska. Odcizili peníze,...

OBRAZEM: Nejstarší následník trůnu princ Charles slaví 70. narozeniny

Princ Charles s rodinou na portrétu u příležitosti jeho 70. narozenin, které...

Vášnivý ekolog, ochránce historických staveb i hlasitý bojovník proti globálnímu oteplování čekající na britský trůn už...

Najdete na iDNES.cz