Šebrle si zajistil budoucnost. Stála ho 40 milionů

  11:56aktualizováno  11:56
Roman Šebrle našel příležitost pokračovat ve sportovní kariéře, i když trochu jiným způsobem - vybudoval sportovní centrum. Přišlo ho na 40 milionů korun a slavnostně mu ho otevřel prezident Václav Klaus.

"Panu prezidentovi se to líbilo, doufám, že si tam přijde zahrát tenis," říká Šebrle. Důvod, proč přestřihl pásku zrovna on a slavnostně tak RS Sportcentrum otevřel, je podle Šebrleho jasný.

"Vážím si pana prezidenta nejenom jako politika, ale i jako člověka, který je spjatý s mojí kariérou už od začátku. Nepatří k těm, co pošlou telegram, jen když vyhraju, psal mi, i když se mi něco nepovedlo. Setkal jsem se s ním na předávání nejlepšího Atleta, ještě než to bylo v přímém přenosu a to je asi jedenáct let. Věděl jsem zkrátka od začátku, že chci, aby mi Sportcentrum otevřel on," vysvětluje Šebrle.

Snil o golfovém hřišti
Snem našeho úspěšného atleta bylo původně vybudování golfového hřiště, což prý bylo z různých důvodů nerealizovatelné. Svoji budoucnost vidí právě ve Sportcentru, kde nechybí tenisové kurty, golfové simulátory, hypoxi studio, thajské masáže, solárium, kosmetika, regenerační centrum s vířivkou, párou a saunou a Golf restaurant, kde je menu i pro sportovce. Do olympiády se mu sice nebude mít čas věnovat, ale na jeho chod bude v rámci možností dohlížet.

"Mám tam výborného pana provozního i výborného správce, který mu bude pomáhat, a nechám to na nich, oni to teď musejí rozjet. Doteď jsem jednal s firmami, dohlížel na stavbu a dělal papíry, faktury a podobně. To teď skončí a půjde to na druhou kolej. A na kolik mě to přišlo? Na čtyřicet milionů, 75 % samozřejmě úvěrem."

Pyšný je ve Sportcentru především na hypoxi studio, které má například ve svém salonu v Brně Šárka Kašpárková. Je to v podstatě odbourávání tuků z problematických partií. I když tento problém Šebrle nemusí řešit, stroj si sám vyzkoušel a byl z něj nadšený.

Eben vyzkouší simulátor
"Ve strojích vzniká přetlak a podtlak, čímž se rychleji prokrvují tkáně. Musíte samozřejmě vykonat nějaký pohyb, bez toho to nejde, ale není to pohyb nijak náročný - člověk chodí třeba po pásu a do půli těla je zavřený do takového vajíčka, kde vzniká přetlak a podtlak, a je to super. Vyzkoušel jsem si vaku masáž, to je masáž podobná lymfatické masáži, ale také s přetlakem a podtlakem, která má za cíl na samotné procedury připravit. Je to hrozně příjemné. Každá masáž je dobrá na svaly, takže jsem tam chodil taky kvůli tomu svému nataženému svalu a dá se říct, že mi to pomohlo a regeneraci zrychlilo. "

U slavnostního otevření Šebrleho Sportcentra nechyběli ani jeho kamarádi, herci Mirek Donutil a Martin Dejdar, zpěvák Karel Gott nebo moderátor Marek Eben. Právě on by podle Šebrleho mohl stejně jako prezident Klaus jeho centrum využívat. "Myslím si, že Marek si najde čas na golfový simulátor," uzavírá Šebrle.

Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Další z rubriky

Céline Dion uvedla na trh genderově neutrální řadu oblečení pro děti

Céline Dion na udílení cen Grammy (Los Angeles, 12. února 2017)

Zpěvačka Céline Dion (50) odmítá genderové stereotypy v oblečení. Podpořit v možnosti oblékat se unisexově chce už...

O’Connorová o rasistickém příspěvku: Ráda popichuji bílé nacionalisty

Sinéad O’Connorová, nově muslimka Shuhada Davittová (2018)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) se vrátila na Twitter s dalším bizarním videem plným nadávek. V tom se snaží...

Přeji Patrikovi, ať je šťastný a má spoustu dětí, říká Dara Rolins

Dara Rolins

Dara Rolins (45) říká, že rozchod s Patrikem Vrbovským alias Rytmusem (41) proběhl v míru. Když raper smazal jejich...

Najdete na iDNES.cz