Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S dávkováním to vždycky přehnal, tvrdí Jacksonova chůva

  11:11aktualizováno  12:11
Zesnulý Michael Jackson měl již léta problémy s dávkováním léků. Nově to potvrdila i jeho chůva Grace Rwarambová, která zpěváka mnohokrát viděla úplně na dně.

Grace Rwarambová, Jacksonova chůva | foto: Profimedia.cz

"Musela jsem mu mnohokrát vypumpovat žaludek. Vždycky si toho moc namíchal. V jednu chvíli to s ním bylo už tak špatné, že jsem nemohla dovolit dětem, aby se na něho dívaly. Velmi málo jedl a moc toho míchal," cituje Rwarambovou britský list Times of London.

O Jacksonově závislosti na lécích promluvila už řada lidí, která s králem popu přišla do styku, mimo jiných i lékař Deepak Chopra, který o zpěváka pečoval na své klinice před čtyřmi lety. Pro CNN uvedl, že Jackson po něm tento týden chtěl předpis na narkotika. "Myslím si, že ho zabila závislost," tvrdí.

Důkazy mu sice scházejí, z lékařského hlediska to ale vidí jasně: když je tělo zaplaveno množstvím různých látek, srdce trpí arytmií a člověku se zastavuje dech.

Chůva Rwarambová brzy přiletí z Londýna do Los Angeles, aby poskytla výpověď, jež by mohla do dosud nevyjasněného úmrtí vnést světlo. Chůva pocházející z Rwandy prý vypoví, že ji Jackson propustil ve chvíli, kdy kontaktovala jeho matku Katherine a sestru Janet, aby zasáhly a zarazily Jacksonovu závislost. "Nechtěl mě vůbec poslouchat. A tehdy mě také propustil," přiznala listu, který cituje i agentura Famous.  

Rwarambová pracovala pro Jacksona více než deset let, z asistentky se vypracovala na pečovatelku o jeho děti Prince Michaela, Paris, a Prince Michaela II..

Chceme druhou pitvu, žádají příbuzní

Jak přesně Michael Jackson zemřel, není stále jasné. Srdeční infarkt neobjasnila ani pitva, vyloučila pouze cizí zavinění. Jasněji by mohlo být v celé věci za několik týdnů, až budou známy výsledky dodatečných toxikologických testů. Pozůstalí po hudební legendě navíc požadují druhou "nezávislou" pitvu. - čtěte Na co zemřel Michael Jackson? Pitva odpověď nepřinesla

Podle internetového serveru TMZ.com, který jako první informoval o Jacksonově smrti, se již pitva provádí na neznámém místě v Los Angeles.

Jacksonovi příbuzní jsou prý znepokojeni nedostatkem informací o posledních chvílích zpěváka. Mimo jiné chtějí vědět, jakou roli sehrála společnost AEG, která připravovala Jacksonův návrat na pódia v Londýně.

Kladou si také otázky ohledně postupu kardiologa Conrada Murraye, který byl u Jacksona, když ze zpěvákova domu volali sanitku, a marně se jej pokoušel oživit. Lékaře chtějí znovu vyslechnout vyšetřovatelé.

Advokát Murraye dnes uvedl, že jeho klient souhlasil s dalším výslechem. Od začátku prý spolupracoval s vyšetřovateli a chce tak činit i nadále. "Dojem, že se schovává před úřady, není správný," řekl právník Bill Stradley. Již dříve policie zabavila lékařovo auto, v němž by prý mohla najít léky či jiné důkazy související s Jacksonovou smrtí.

Prohlášení rodiny Michaela Jacksona

V jednom z nejtemnějších okamžiků našich životů obtížně hledáme vhodná slova k této náhlé tragédii, které jsme my všichni museli čelit. Náš milovaný syn, bratr a otec tří dětí nás tak nečekaně a tak brzy tragickým způsobem opustil. Zanechal nás, svou rodinu oněmělou a zničenou na místě, kde se komunikace s okolím zdá tentokrát téměř nemožná.

Nekonečně Michaela postrádáme, naše bolest nemůže být vyjádřena slovy. Ale Michael by nechtěl, abychom to nyní vzdali. Proto chceme poděkovat všem jeho věrným stoupencům a oddaným fanouškům z celého světa, vám - kteří jste Michaela tak moc milovali. Prosím, nezoufejte, protože Michael bude nadále žít v každém z vás. Dále šiřte jeho poselství, protože to je to, co by od vás chtěl. Pokračujte v tom, tak jeho odkaz bude žít navždy.

Má vnoučata jsou hluboce dojata vší láskou a podporou, kterou jste jim a jejich otci, Michaelu Jacksonovi, vyjádřili.

Joseph Jackson s rodinou

Autoři: ,Nejčtenější

Mrzely mě řeči, že jsem prostitutka, přiznala Veronika Kopřivová

Veronika Kopřivová

Modelka Veronika Kopřivová (27) a hokejista Jaromír Jágr (46) jsou spolu už více než dva roky. Bývalá finalistka České...

Exmanželé Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová čekají miminko

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek v roce 2008

Tenista Radek Štěpánek (39) a jeho exmanželka Nicole Vaidišová (28) budou rodiči. Za pár měsíců se dočkají přírůstku do...Manželka Donalda Trumpa juniora požádala po 12 letech manželství o rozvod

Donald Trump Jr. a jeho manželka Vanessa (Washington, 30. dubna 2016)

Manželka Donalda Trumpa juniora (40), nejstaršího syna amerického prezidenta, Vanessa (40) požádala u newyorského soudu...

Móda z Andělů: Překombinovaná Farna, skvělý Mišík a podivný Haj

Móda na hudebních cenách Anděl (2018)

Neformální party s kamarády, decentní večírek i slavnostní galavečer. Jako velký mišmaš stylů vypadalo letošní udílení...

Thompsonová: Za slavnou scénou z Lásky nebeské byla skutečná bolest

Emma Thompsonová (Cannes, 21. května 2017)

Britská herečka Emma Thompsonová (58) zavzpomínala na Lásku nebeskou. Bolest podváděné ženy, která je ve filmu velmi...

Další z rubriky

Princezna Madeleine miluje seriály o Alžbětě II. i Kravaťáky s Meghan

Švédská princezna Madeleine

Švédská princezna Madeleine (35) je velkou fanynkou seriálů. Prozradil to na ni její manžel, bankéř Christopher O’Neill...

SOCKY: Agáta předvedla faldíky na mole. Některé celebrity jsou gumy

Socky

Dominik Vršanský se ve svém satirickém pořadu opět předvedl v roli striptéra. Vyprovokovala ho k tomu Ewa Farna a její...

Ringo Starr je sirem, do šlechtického stavu ho povýšil princ William

Hudebník Ringo Starr byl povýšen princem Williamem do stavu rytířského (Londýn,...

Britský princ William (35) povýšil bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra (77) do šlechtického stavu. Starr, jehož...

Najdete na iDNES.cz