Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po Týtý nebylo co oslavovat

  13:45aktualizováno  13:45
Anketu Týtý provázely letos samé potíže. Ráno v den vyhlášení výsledků zemřel jeden z laureátů čestné ceny Miroslav Horníček. Namísto útulného divadla v Karlíně se slavnostní večer přesunul kvůli povodním do nehostinného Kongresového centra. Anketa popularity nevynesla na výslunní žádné nové tváře. Radost těch, kteří vyhráli už poněkolikáté, odradili novináři, kteří sháněli ohlasy na smrt oblíbeného komika. A na úplný závěr "oslav" se ve foyeru strhla žabomyší rvačka.

Nejen smutná událost toho dne, ale také osobní důvody bránily v úsměvu Lucii Bílé, vítězce mezi zpěvačkami: "Patřím už teď zase jen vám," sdělila v přímém přenosu tevizním divákům pohublá zpěvačka, které zkrachovalo manželství. První SMS zprávu posílala hned po přímém přenosu mamince do Otvovic. Až do půnoci nic nejedla. Postávala stranou a pila červené víno.

Ani na chvilku však nebyla sama. "Když jsem říkala, že mám štěstí v lásce, nelhala jsem. Mám vaší lásku a to mi moc pomáhá," děkovala svým fanouškům, kteří se s ní chtěli fotit. Doopravdy se ale usmála jen jednou v náručí herečky Veroniky Žilkové.


Miroslav Donutil mohl své první místo v herecké kategorii slavit spolu s manželkou a synem, který za něj cenu přebíral. Na raut přišel až po představení v Národním divadle: unavený a hladový. Úsměvy za něj rozdávala sympatická manželka Zuzana. Fotoreportéry zaměstnával mladší syn Martin. V takové formě vydrželi až do půl jedné v noci.

Čtěte kompletní výsledky letošní ankety Týtý:

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM ANKETY JE KAREL GOTT

O rvačce zaměstnanců ČT s bývalým ředitelem Jiřím Balvínem:

Redaktoři ČT se poprali s bývalým ředitelem

Balvín napsal deník ze života ČT

Nezúčastněně postávala stranou také Lucie, dcera Karla Gotta, která za absolutního vítěze přebírala cenu: miniaturní svatováclavskou korunu. Prezidentskou kandidaturu svého otce nekomentovala.

Divákům Gott telemostem z Německa vzkázal spolu s názvem jedné své písně: "Zůstanu svůj!" O Gottovi se pak celý večer raději nemluvilo. Nikdo se neodvážil odhadnout, zda svůj zůstane jako zpěvák, či jako zpívající prezident?

Smích se nepodařilo do Kongresového centra vnést ani osvědčenému kvartetu z Tele tele. Richard Genzer se sice už v přímém přenosu pokusil bouřlivým aplausem při zmínce o jejich pořadu publikum pobavit, ale přidal se jen Michal Suchánek s Veronikou Žilkovou. I když oblíbení "nováci" ostatní ke smíchu nestrhli, alespoň si vystačili sami, a to i později ve foyeru.

Halina Pawlowská zúročila prosby o hlasy u čtenářů Šťastného Jima a Banánové rybičky letos znovu vyhrály. Halina měla v rámci nové image na hlavě klobouček s rybičkami a boty na obrovských podpatcích. "Snad nespadnu, snad mi někdo pomůže," děsila se před každým schodem. Spisovatelka a novinářka měla důvod k oslavě. Nijak zvlášť se ale neradovala. Jakoby tušila, že osobní setkání s tolika novináři může vyvolat pochybnosti o tom, zda už opravdu tolik zhubla, jak tvrdí v reklamě.

Autogramy a úsměvy rozdával na rautu herec a moderátor Milionáře Vladimír Čech. Na jaře se jeho ženě narodí miminko, a očekávaná radostná událost zastínila všechno ostatní. Před začátkem vysílání pobíhal zmateně po Kongresovém centru a nevěděl, kam patří. Patřil na "tribunu", vyvýšené pódium, kde seděli všichni ocenění v loňském roce.

Na starosti a nepříjemnosti se profesionálně podařilo zapomenout v doprovodu dcery Simony a vnuka Marka vítězce mezi herčkami Jiřině Bohdalové. Ovšem jen do chvíle, než přišel první novinář s otázkou na Miroslava Horníčka.

"Oblíbené hvězdy odcházejí a k těm, co zůstávají nějak nikdo nový nepřibývá," podotkl kdosi z přítomných. Tentokrát nebylo na Týtý co oslavovat, nebýt noční rvačky, nebylo by o čem psát, shodli se novináři. 

Díky však Jiřině Jiráskové, která spolu s Alešem Cibulkou moderovala přímý přenos. I když na rautu vypadala unaveně, křehce a brzy odešla, odvedla poctivou a profesionální práci.

 

Jiřina Bohdalová: Zcela věrný je jen divák

Herečka Jiřina Bohdalová si pro svou desátou cenu TýTý došla přímo od stolku na jevišti, kde seděla s dalšími loňskými vítězi. "Nejdřív se nám tohle uspořádání moc nezdálo, ale zpětně musím říci, že mělo své výhody. Člověk se cestou na scénu nemusí prodírat či strkat, a naopak má zajímavý výhled do hlediště, jak se kdo zrovna tváří," přiznala po ceremoniálu.
Vypadala jste zase překvapeně - vážně jste vítězství nečekala?

Každý rok je to stejné, i letos: nikdy nic nepředstírám. Pokaždé jsem opravdu překvapená i vděčná. Věrnosti si nesmírně vážím. A pokud vůbec na světě existuje něco jako stoprocentní věrnost, pak je to jedině věrnost diváků.

Počítáte s tím, že i vaše nepřetržitá řada TýTý může jednou skončit?

Jistěže to vím. Vždycky si myslím, že už přijdou jiné, mladší herečky. Líbilo by se mi dostat ještě jedno TýTý, jedenácté, protože jedenáctka je moje šťastné číslo. Ale až to jednou skončí, budu snad na chviličku smutná, ale určitě ne zapšklá.

Letošní večer TýTý vzdal poctu památce herců Júlia Satinského a Miroslava Horníčka. Jak prožíváte takové okamžiky?

Vybavím si vždy, že za celou plejádu geniálních osobností nemáme náhradu. To, že odcházejí, je smutné, ale přirozené, takový je prostě koloběh života. Ale že chybějí rovnocenní nástupci za ně, to je tragédie. Kdykoli dnes režiséři obsazují role, říkají s povzdechem - Kdyby tak byl pan Kopecký, kdyby byl někdo typu pana Sováka... To není otázka generací, nýbrž osobností.

(spa)

Herečka Stella Zázvorková vstoupila do Dvorany slávy, 15. února 2003

Manželka herce Ivana Vyskočila Anife zvolila odvážný průhledný model.

Lucie Bílá s šéfredaktorkou časopisu Televize Danielou Kupsovou.

Manželka herce Donutila s mladším synem Martinem.

Do Kongresového centra na vyhlášení cen v anketě Týtý přišla i zpěvačka Eva Pilarová.

Lucie zastoupila svého tátu Karla Gotta.

První SMS zprávu posílala vítězka mezi zpěvačkami do Otvovic mamince.

Moderátor Vladimír Čech se zrcadlem za nejpopulárnějšího moderátora soutěžních pořadů s Libuší a Romanem Šmuclerovými.

Herec Miroslav Moravec zvítězil jako vždy v kategorii mužský dabing. Fotit se při jídle nechal rád.

Veronika Žilková přišla na Týtý celá v červeném a skoro pořád se smála.

Václav Fischer v doprovodu asistentky.

Otec a syn Donutilovi.

Moderátorku a zpěvačku Martinu Kociánovou doprovodil její manžel Tomáš Tureček, šéfredaktor české verze National Geographic.

Veronika Žilková objímá Lucii Bílou.

Rodina Miroslava Donutila, Jiřina Bohdalová a režisér Zdeněk Zelenka.

Publicista Josef Klíma na rautu pracoval a mobilem svolával svoje děti.

Herec a moderátor Vladimír Čech rozdával autogramy.

Publicista a vítěz ve své kategorii Radek John přišel do Kongresového centra s manželskou Zlatou Adamovskou.

Manželé moderátoři Slávek Boura a Markéta Mayerová.

Marek Eben vzal s sebou na vyhlášení cen Týtý manželku Markétu.

Jiřina BOhdalová v doprovodu dcery Simony Stašové a staršího vnuka Marka.

Halina Pawlowská se smála i bála - že na vysokých podpadcích upadne.(15.2. 2003)

Aleš Valenta s moderátorku Elen Černou.

Na předávání cen Týtý přinesl Václav Chaloupka dvě medvědí mláďata. Divákům se představil i Výdrýsek z Večerníčku. Nakonec přišla i Emička, buldoček Jiřiny Jiráskové.

Vítězové loňského ročníku seděli při předávání cen Týtý na vyvýšeném pódiu, které připomínalo tribunu.

Jiřina Bohdalová s cenou Týtý.

Vítězové loňského ročníku ceny Týtý: Vladimír Čech, Pavel Zuna, Lucie Bílá a Pavel Poulíček.
Nejčtenější

Leoš Mareš se podruhé oženil. Moniku Koblížkovou si vzal na zámku

Leoš Mareš a Monika Koblížková (Karlovy Vary, 3. července 2016)

Leoš Mareš (41) je od úterý podruhé ženáčem. Na zámku v Litomyšli si vzal svou přítelkyni Moniku Koblížkovou (36)....

Bavič Petr Novotný opět bojuje o život. Selhal mu organismus

Petr Novotný

Bavič a moderátor pořadů Novoty či Dobroty Petr Novotný (70) leží v nemocnici v kritickém stavu. Na ARO ve Vojenské...Hlásí se další Trumpovy milenky. Playmate prozradila, jak tutlal zálety

Karen McDougalová (vpravo) si v roce 2001 zahrála v béčkovém filmu Aréna

Po bývalé pornoherečce Stephanii Cliffordové se začínají ozývat další ženy tvrdící, že měly sexuální styk s Donaldem...

Amerika nebyl dobrý nápad, pořád jsem brečela, přiznala Prachařová

Mariana Prachařová

Zpěvačka Mariana Prachařová (23) se rozhodla postavit na vlastní nohy a vydala se sama do Ameriky. Tímto rozhodnutím ze...

Lawrencová o úniku nahých fotek: Jako by se mnou spala celá planeta

Jennifer Lawrencová (Toronto, 10. září 2017)

Hvězda filmů X-Men a Hunger Games Jennifer Lawrencová (27) opět zavzpomínala na incident z roku 2014. Hackeři tenkrát...

Další z rubriky

Vacek: Díky Ypsilonce nepropadám iluzi, že jsem hvězda či herec spasitel

Petr Vacek

Petr Vacek (53) chtěl původně pokračovat v rodinné tradici a stát se lékařem. Svůj dávný sen si teď plní alespoň díky...

Celý život žiji od výplaty k výplatě, přiznal Petr Zvěřina

Petr Zvěřina (11. listopadu 2014)

Petr Zvěřina (40), který se proslavil hlavně díky reality show VyVolení, si vyzkoušel život mezi bezdomovci. Loni v...

VIDEO: Býk nabral zkušeného toreadora na rohy a málem ho ušlapal

Kolumbijský býk málem ušlapal zkušeného španělského toreadora.

Španělský toreador Julian Lopez, jemuž přezdívají El Juli, málem nepřežil své vystoupení v kolumbijské Bogotě. Býk ho...

Najdete na iDNES.cz