Penélope Cruzová: Mým jediným snem bylo mít práci, která mě nebude štvát

  0:26aktualizováno  0:26
Penélope Cruzová je jednou z nejzářivějších hollywoodských hvězd. Povedlo se jí to jako jedné z mála Španělek. Svým hereckým úspěchem je prý ale nejvíc překvapená ona sama. Jak se svěřila během představování svého kalendáře, vždy chtěla mít hlavně práci, kterou nebude nenávidět. A když se odvážila snít, nebylo to herectví, ale balet.

"Být hvězdou nebyl můj sen. Chtěla jsem jen práci, kterou nebudu nenávidět. V první řadě jsem tedy doufala, že budu mít práci, až pak navíc, že mě nebude štvát," řekla Cruzová.

Kalendář Campari si prohlédněte zde

"Pak byly sny, že budu primabalerína a až později herečka. Když vyrostete, není čas snít o něčem, co je jako sci-fi. Ale pak se mi ty věci staly a já byla z toho nejvíc překvapená ze všech."

Cruzová se věnovala klasickému baletu ve Španělsku a pak i v New Yorku 17 let. Když ale začala točit, musela se rozhodnout. "Bylo to jako sázka do loterie. Šla jsem to zkusit na casting a říkala jsem si, že bych možná mohla dostat nějakou práci. Rodiče mi řekli, ať to teda zkusím, ale ať tomu hlavně nevěřím a nespoléhám na to. Zkusila jsem to znovu a znovu a dostávala jsem další a další práci," vzpomíná.

focení kalendáře Campari 2013

Pak už měla jeden specifický sen, aby jí zavolal Pedro Almodóvar a nabídl práci. I to se krásné Španělce splnilo. "Přátelství s Pedrem je mým největším pracovním úspěchem. Už jsme spolu udělali pět filmů a já doufám, že jich ještě hodně uděláme."

Vedle natáčení zvládá mateřství, navrhování oblečení se svou sestrou Monikou a odskočila si i k práci fotomodelky, když se stala tváří kalendáře Campari pro rok 2013. Pro kalendář na téma "pověry" pózovala Kristianu Shullerovi, který je ikonou módní fotografie. Kalendář ale fotil vůbec poprvé.

Fotogalerie

Cruzová si jeho práci pochvaluje a nijak nezastírá, že její snímky upravoval. "Myslím, že většina fotografií je v současné době retušována. Ale musí se to dělat správně. Neměnit výraz nebo mazat všechny vrásky z obličeje. Protože když to udělají, vypadáte jako mrtvola. Musí to být vyvážené. Ne každý fotograf dokáže obojí - dobře fotit a dobře to upravit. To je samostatné umění. Ale Christian je v tom velmi dobrý," řekla Cruzová.

Sama si nejvíc oblíbila snímek s deštníky, které byly i hlavním motivem křtu kalendáře v Miláně. Na něj pořadatelé pozvali 1 800 hostů a všichni museli mít na svém oděvu nějaký červený prvek. Penélope Cruzová přišla v červených asymetrických šatech a v drdolu. Rozdávala úsměvy a vůbec nebylo znát, že má za sebou celodenní maraton rozhovorů s novináři z celého světa.

Na večírku se pak dlouho nezdržela. "Nejsem člověk, který nějak hodně pije a mám ráda klid. Nejlépe se uvolním, když chodím na procházky nebo sleduji filmy. Opravdu hodně koukám filmy. Nejraději mám 8 1/2 od Felliniho, Spoutej mě! od Pedra a cokoli od Billyho Wildera," prozradila Cruzová.

Na vlastní oči

Tak jaká byla? ptali se mě všichni po návratu z Milána. Unavená. Takový dojem udělala na nás, kteří jsme přišli na řadu v šest večer, abychom položili svou otázku. Rozhovory dávala už od časného rána. Dopoledne televize, v poledne krátký přípitek, odpoledne jedna tiskovka za druhou, mezitím telefonáty s těmi, kteří nemohli přijet.

Večer už byl její úsměv nucený, přesto ho vyloudila. V šedém kostýmku na extrémně vysokých podpatcích vypadala stejně krásně jako na plátně, snad jen trochu drobnější. Hustá hříva, uhrančivý pohled a na čele drobné vrásky, které velkou hvězdu trochu polidšťují.

Penélope Cruzová a fotograf Kristian Shuller

Penélope Cruzová a fotograf Kristian Shuller

Angličtinou se španělským akcentem odpovídala trpělivě na sebehloupější otázky, které už ten den slyšela desetkrát. Když se s ní někdo z novinářů chtěl vyfotit, řekla, že je jí to jedno, ale musí se zeptat manažerky. Ta ovšem jakékoli neoficiální focení zatrhla a donutila vymazat i fotku z mobilu, kde byla jen hereččina záda. Když dvanáctihodinový kolotoč skončil, musela se Cruzová hodit do gala a vystoupit na pompézním křtu.

Přišla a byla opět krásná a usměvavá. V duchu už se ale jistě těšila na svého syna Lea. U něj totiž končily odpovědi na všechny otázky týkající se nejkrásnějšího dne, největšího životního úspěchu, nejzásadnějšího zlomu v životě, nejdůležitější věci na světě. "Jsem jen normální máma, která hodně pracuje," řekla

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Britská kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Další z rubriky

Jana Štěpánková je skoro měsíc v nemocnici. Její stav se zlepšil

Jana Štěpánková

Herečka Jana Štěpánková (84) před necelým měsícem skončila v nemocnici se zápalem plic. Její zdravotní stav se zlepšil,...

Pětadvacet let jsme na sebe čekali, řekla Kloubková o Kunešovi

Kristina Kloubková a Václav Kuneš

Moderátorka Kristina Kloubková (41) žije se svým partnerem, choreografem a porotcem StarDance Václavem Kunešem (42)...

StarDance vyhráli favorité poroty Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková

StarDance vyhráli favorité poroty Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková.

Novou královnou a králem tanečního parketu se stali herec Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Ve finále dostali nejvíce...

Najdete na iDNES.cz