• 1
Jeden z nejstarších hudebních festivalů na světě, který se každoročně koná v dánském Roskilde, má jednu zvláštnost. Fanoušci tam můžou vyhrát zdarma vstupenky na další ročník. Musí se však proběhnout nazí a skončit v cíli jako první.

Mezi hvězdami, které letos na festivalu vystoupily, byl i legendární Bruce Springsteen. Kromě rocku, heavy metalu a elektronické hudby si účastníci mohli vychutnat také běh naháčů kolem kempu. Jejich motivace byla jasná, volné vstupenky na další ročník festivalu.

"Nečekala jsem, že vyhraji," prohlásila v cíli Švédka, která běžela pod jménem Evalin a nechtěla prozradit svou pravou totožnost.

"Očekával jsem, že zvítězím, běžel jsem, abych vyhrál, věděl jsem to," řekl mužský vítěz v běhu naháčů Petur Geir Gretarsson z Islandu.

Festival Roskilde je významný evropský hudební festival, který se koná od roku 1971 a ani jeden ročník nebyl vynechán. Po Glastonbury je to druhý nejstarší hudební festival na světě.

Nechvalně se proslavil v  roce 2000, když při snaze dostat se co nejblíže k pódiu zemřelo na koncertě Pearl Jam osm lidí (více čtěte zde).