Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Miss fanděte jako na fotbale

  11:48aktualizováno  11:48
Brno - V Lobby baru brněnského Boby centra se vznáší kouř. Je sobota odpoledne. Ke stolku usedá mladá plavovláska v džínách a tričku, v ruce žmoulá plyšového zajíce. Objednává si "panáka". Za chvíli si dává repete, a navíc si oslazuje život dortem. "Káčo blbá, nechlastej," kárá ji napůl žertem kamarádka. Na šatech mají obě cedulku s číslem pět.
Podívejte se do fotogalerie.

Televizní přenos
z volby MISS OČIMA recenzentky MIRKY SPAČILOVÉ


Každá z missek, které přijely do Brna bojovat již o patnáctou korunku královny krásy, má svou patronku, která je provází soutěží. Zatímco do zákulisí nepronikne nikdo, kdo nepatří k "missímu" kolotoči, v Lobby baru mohou na soutěžící narazit i běžní hosté.

Toho využívá muž v kožené bundě v barvách americké vlajky. Dívka u baru i patronka se s ním radostně vítají. Dámě s visačkou Produkce se to ovšem nelíbí. "Já jsem vám styk s partnery zakázala," vytýká soutěžící. Nakonec povoluje krátký rozhovor.

"Nájem bytu v Praze zdarma a ještě nábytek," špitá dívka, co všechno čeká na tři vítězky. "Kdybych dostala aspoň tu plazmovku," vzdychá. Na "plazmovku" neboli velkoplošnou televizi se může těšit miss televizních diváků. Pak už se plavovláska loučí (s mužem krátkým polibkem) a jde se připravit. "A žádný chlastání," opakuje kamarádka.

Nežvýkat a fandit
Velký sál Boby centra, ve kterém se za pár desítek minut odehraje finálový večer, je tou dobou ještě prázdný. Plní se až kolem půl osmé. Anonymní hlas čte jména sponzorů a zároveň varuje diváky před úskalími přímého přenosu.

"Pokud nechcete, aby vaše žvýkání přenesly kamery, buďte na tyto detaily ostražití," uděluje lekce slušného chování. A také jinak: "Byli bychom rádi, kdybyste se chovali spíš jako na fotbale než jako na Pražském jaru," vybízí k "bezprostřednímu" fandění.

Krátce po osmé hodině, přesně když v televizi skončí reklamní blok, pročísnou sál reflektory a potlesk vítá moderátora Martina Dejdara. Od té chvíle jde všechno podle vyzkoušeného scénáře. Každý pohyb, každé slovo jsou předem nacvičené tak, aby vynikly v televizním přenosu (podle předběžného odhadu ho sledovaly 4 miliony diváků).

Některá gesta děvčat vypadají strojeně a za neustálým úsměvem je cítit křeč. "Jsem takový ne moc usměvavý člověk," přiznává po soutěži druhá vicemiss, Markéta Divišová, co jí dělalo největší problémy. Tváří v tvář porotcům však všechny finalistky drží vysoko zvednuté koutky.

"Jsem zvědavá, jestli při rozhovoru zase dvanáctkrát řeknou, že chtějí pomáhat dětem," dohadovali se lidé před finále. Pořadatelé však usoudili, že rozhovor bývá slabou stránkou soutěžících, a tuto část letos škrtli.

Co jste dnes jedly?
Přes první disciplínu, kterou je módní přehlídka, se večer posouvá k volné disciplíně. Je na dívkách, čím se rozhodnou zaujmout. "Mnohdy jde o atraktivní minivystoupení, která by obstála i v jiných programech," sliboval předem prezident soutěže Miloslav Zapletal.

Ve skutečnosti by však některé etudy patřily spíše na besídky někdejších LŠU. Dívky, které se v kostýmu pohádkové princezny jen rozpačitě kývaly do rytmu nebo strnule vyťukávaly na klávesy Dvořákovu humoresku, mohly jen stěží konkurovat ukázce akrobatického tance Lucie Váchové z Příbrami.

Ta zúročila trénink gymnastky. Také volná disciplína jí nakonec vynesla titul Miss 2003. "Tentokrát byla poměrně brzy jasná favoritka. Debatovalo se o ní od začátku," připouští později Zapletal.

Po promenádě v plavkách doplňují trio vyvolených missek Klára Medková z Vyškova a "neusměvavá" Markéta Divišová z Prahy. Tisková konference s vítězkami se nese v duchu banálních otázek: Co jste dnes jedly? (jahody, zeleninu, čokoládu) Věřily jste, že vyhrajete? (strašně moc jsem doufala...) či Kolik utrácíte za svou krásu? (to si radši nechám pro sebe).

Jediný nepříjemný dotaz míří na Zapletala. Týká se Miss 2001 Diany Kobzanové, která se nechala nahá fotit do pornočasopisu. Zapletal oznamuje, že Kobzanové odebral titul Miss.

To však neznamená, že místo ní dodatečně usedne na trůn jiná krasavice. "Vše ostatní prostě zůstává, jak bylo," vysvětluje. "To bych nikdy neudělala, za žádné peníze," dušuje se čerstvá druhá vicemiss Divišová.

Rozsviťte, ať najdou partnery

Na rozdíl od soutěže působí korunovační ples mnohem bezprostředněji. "Přisviťte v sále, ať dívky najdou partnery," vyzývá Dejdar před volenkou pro dvanáct finalistek.

Ani to však nepomáhá. "Nejste náhodou někdo z poroty?" snaží se ve zmatku kolem parketu najít jedna z missek "vhodného" tanečníka. Marně. Zůstává na ocet.

Postupně se večer mění v běžný ples. Exministr obrany Antonín Baudyš s manželkou je brzy v rytmu rokenrolu tak zpocený, že mu přijde vhod pomalejší kousek. "Ach jo, ještě čtyři hodiny," vzdychne si v jednu hodinu po půlnoci sotva dvacetiletá servírka u baru.

Zatímco třem vítězkám se rázem mění život, jí se mezi skleničkami vleče nekonečná noční šichta.

Patnáctá královna krásy České republiky.

Patnáctou královnou krásy České republiky je Lucie Váchová z Příbrami, která soutěžila s číslem 8.

Budoucí Miss ČR 2003 Lucie Váchová při volné disciplině.

Druhá Vicemiss ČR 2003 Markéta Divišová.

První Vicemiss ČR 2003, Miss Sympatie a Miss TV diváků Klára Medková.

První Vicemiss ČR 2003, Miss Sympatie, Miss TV diváků Klára Medková.

Miss ČR 2003 Lucie Váchová.

Zleva - První Vicemiss ČR 2003 Klára Medková, Miss ČR 2003 Lucie Váchová, Druhá Vicemiss ČR 2003 Markéta Divišová.

Zleva - První Vicemiss ČR 2003 Klára Medková, Miss ČR 2003 Lucie Váchová a Druhá Vicemiss ČR 2003 Markéta Divišová.

Budoucí Miss ve finále.

Jedna z dvanácti finalistek Ivana Šťastná.

Budoucí 2. Vicemiss ČR 2003 Markéta Divišová při volné disciplině.

Budoucí Miss ČR 2003 Lucie Váchová při volné disciplině.

Autoři:


Nejčtenější

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Eva Pilarová skončila s vážným úrazem v nemocnici

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová

Zpěvačka Eva Pilarová (78) musela být po vážném úrazu okamžitě odvezena do nemocnice a neprodleně operována....

Kelly z Beverly Hills se potřetí rozvádí. Manžel nedostane ani dolar

Jennie Garthová a Dave Abrams (15. 11. 2015, Save a Child's Heart Gala)

Herečce Jennie Garthové (46), která se proslavila životní rolí Kelly Taylorové v kultovním seriálu 90. let Beverly...

Další z rubriky

Katy Perry doporučuje behaviorální terapii místo léků na předpis

Zpěvačka Katy Perry si na červený koberec vybrala hladké růžové šaty na tenká...

Zpěvačka Katy Perry (33) tvrdí, že nebyla nikdy šťastnější než nyní. A nikoli kvůli vztahu s Orlandem Bloomem (41)....

Lidé na ulici po mně často chtějí lékařskou pomoc, říká Gránský

David Gránský

Herec a moderátor Top Star magazínu David Gránský (26) se před pár dny na dovolené zasnoubil. A to letos stihl už dvě...

S kuchaři mám soucit, nejsem prudící zákazník, říká Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová na soutěži O nejlepší školní oběd, která se odehrála v Brně.

Jídlo je pro herečku Markétu Hrubešovou (46) vášeň, ale vůli otevřít vlastní restauraci v sobě nenašla. „Ráda navařím,...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz