Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moje slzy zaskočily rodinu, říká poražený tvrďák Robert z Domu snů

  15:01aktualizováno  15:01
Devětačtyřicetiletý Robert Brun si přál nové bydlení. Doufal, že se mu díky reality show Dům snů změní život a s partnerkou bude moci opustit dosavadní 1+kk. Nepovedlo se. I když se dostali do finále, diváci označili za vítěze jejich soupeře. Čtyři měsíce plné emocí ale měly jinou dohru - Robertův vztah s partnerkou Danou se od té chvíle navždy změnil. K lepšímu.

"Čtyři měsíce od rána do večera spolu nám daly tolik, jako bychom spolu prožili dva roky," přiznává Robert.

"V běžném životě se s partnerem většinou sejdete až večer po práci, ale tady jsme spolu byli nepřetržitě. Zjistili jsme o sobě, jaké situace zvládáme hůř a jaké líp a hlavně jsme se naučili, že si navzájem dokážeme říct o podporu. Myslím, že jsme našli společné cesty, kterými se dál ubírat, abychom si vzájemně vyhověli," dodává.

Robert shodou okolností pracuje jako kuchař v restauraci, která sídlí v areálu vydavatelství MAFRA, pod které spadá MF DNES, iDNES.cz a další mediální značky. Nezaměstnaný byl pouze po ty čtyři měsíce v soutěži.

Robert Brun s partnerkou Danou

"Vlastně jsem odcházel ze zaměstnání jen proto, že nebylo jasné, na jak dlouho to je, tak jsem ukončil pracovní poměr. Pracoval jsem u stejné firmy, ale v jiném provozu a kdybych vypadl v prvních čtrnácti dnech, tak jsem se na stejné místo vrátil. Čtyři měsíce na mě ale čekat nemohli, takže si našli jiného kuchaře," popisuje Robert jedinou zásadní změnu v životě, kterou mu reality show přinesla.

V nové práci prý ale nikdo neřešil, že mezi sebou mají tvář známou z obrazovky, pokud to vůbec někdo zaznamenal. "A že mě lidi poznávají na ulici, to se děje i jiným," podotýká. Ani naše kamera v zádech ho nijak nerozhodila, protože za dobu, co žil pod jejich dohledem, je přestal úplně vnímat.

"Jsem adaptabilní člověk, tak jsem si zvykl už asi za tři neděle. Když se člověk zapřáhne do práce, tak vytěsní další vnější vlivy a s tím prostředím to prostě souviselo, tak jsem neměl problém chovat se a pohybovat i před kamerou úplně normálně," vysvětluje Brun.

Robert BrunRobert Brun

Proto dal často průchod i emocím, které člověk běžně před veřejností skrývá. Když se mu zastesklo po osmileté dceři Sáře, kterou má ve střídavé péči, neubránil se slzám. "Nejvíc byla překvapená rodina, protože tam jsem za obrovskýho tvrďáka a když mě viděli, že i slza ukápla, tak byli v šoku," usmívá se Robert. "Hlavně synovec a neteř nečekali, že jsem schopen vyjevit na povrch i takové emoce. Bylo to samozřejmě tím tlakem, jak pracovním, tak vlivem vztahů s ostatními."

Soutěž kromě cenné zkušenosti nadělila Robertovi a Daně nové luxusní auto, ale místo vysněného domu dvojice stále obývá své 1+kk. "Mám pocit vítěze," říká přesto profesionální kuchař. "Výhru dostali lidé, kteří si to zasloužili stejně jako my, ale národ rozhodl tak, jak rozhodl a myslím, že jsme z toho vyšli - narozdíl od jiných - se vztyčenou hlavou," uzavírá.
Nejčtenější

Filmový Borat za Čechy zaplatil pokutu a šel s nimi na pivo

Sacha Baron Cohen alias Borat se skupinou Čechů před kazašskou ambasádou v...

Anglický herec Sacha Baron Cohen (46) drží slovo. Tvrdí to skupinka Čechů, která se s představitelem filmového Borata...

Princ William se poprvé objevil na veřejnosti s vyholenou hlavou

Princ William s vlasy střiženými na milimetr

Britský korunní princ William (35) přestal maskovat řídnutí vlasů a od dvorního kadeřníka své manželky Kate (36) si...Poláková bude měsíce bez Lišky. Bojím se, ale dcery to nesmí poznat

Barbora Poláková (28. listopadu 2017)

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková (34) zůstala na tři měsíce s dětmi sama doma. Její partner Pavel Liška (46) totiž s...

Rodenova bitva s bulvárem pokračuje. Herec vysoudil další statisíce

Karel Roden (28. února 2017)

Herec Karel Roden (55) pokračuje v boji s bulvárem kvůli zveřejňování detailů ze soukromí. Podal sérii žalob, ve...

Móda z plesu: Turzonovová jako bohyně, sexy Kociánová, šokující redaktorka

Móda z bratislavského Plesu v Opeře 2018

Pražská smetánka se už druhý rok musí obejít bez Plesu v Opeře. Historická budova Opery se totiž opravuje. Módní...

Další z rubriky

Poláková bude měsíce bez Lišky. Bojím se, ale dcery to nesmí poznat

Barbora Poláková (28. listopadu 2017)

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková (34) zůstala na tři měsíce s dětmi sama doma. Její partner Pavel Liška (46) totiž s...

Sobota: Alkohol skoro nepiju, hospody jsou pro mě nebezpečná zóna

Luděk Sobota (22. listopadu 2013)

Smích diváků je pro Luďka Sobotu (74) stále drogou. „Považoval bych za tragédii, kdybych lidi už rozesmát nedokázal,“...

Pomeje je po operaci bez komplikací, čekají ho týdny rekonvalescence

Jiří Pomeje a jeho manželka Andrea Pomeje (14. září 2017)

Herec a producent Jiří Pomeje (53) v pátek prodělal náročnou operaci hrtanu a hlasivek. Momentálně je jeho stav bez...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz