Šiška se coby moderátor vrací k hazardu. Budu podrazák, říká

  14:48aktualizováno  14:48
Textař a moderátor Petr Šiška se vrací k moderování soutěžního pořadu. Po primáckém Nic než pravda se chopí Vysoké hry v České televizi, kde bude za řečnického chameleona. "Budu kamarád i podrazák," řekl iDNES.cz.

Petr Šiška coby moderátor pořadu Vysoká hra | foto: Lenka Hatašová / Česká televize

Vysoká hra je soutěž vycházející ze zahraniční licence, v originále nese název Risking It All, z čehož vyplývá, že o hazard nebude nouze. Pravidla "Milionáře naruby" jsou jednoduchá: soutěžící dostane milion, který postupně sází na své znalosti. Odejít tak může s prázdnou i jedním milionem.

Pro Petra Šišku, který si už vyzkoušel rázného průvodce bitvou o peníze v pořadu Nic než pravda, nepůjde o nic nového. Připouští však, že v tomto případě se bude doslova měnit v řečnického chameleona, kterému by hazardér neměl příliš důvěřovat. Co je pravda a co lež, nebude nikdy zcela jasné.

"Budu střídat několik poloh. Od kamaráda, který se bude snažit dotyčnému pomoci a napovědět, přes podrazáka, který ho uargumentuje natolik, že si vsadí i na to, na co by v životě nevsadil," vysvětluje s lišáckým úsměvem. "Oproti pořadu Nic než pravda je fajn, že tady budu mít volnější ruce a nebudu se muset držet scénáře."

Premiérový díl soutěže Vysoká hra odvysílá Česká televize ve čtvrtek večer. Nyní je natočeno více než deset dílů, další se budou točit v nejbližší době. Zajímavostí je, že se v jeden den točí od rána do večera, což v praxi znamená, že i samotný moderátor dostává pořádnou psychickou nálož. "Večer už nevím, jestli v křesle sedí Petr nebo Pavla," směje se.

Konvičková je talent

Kromě moderování zůstává pro Petra Šišku důležitou obživou i koníčkem produkování a textařina, které se dál intenzivně věnuje. "Petr Kolář připravuje desku, Petr Bende taky. Spolupracuju i s Karlem Gottem a dokonce chystám něco pro duo Eva a Vašek, takže práce je stále dost. A pak je tu Markéta Konvičková, se kterou teď dokončujeme DVD z jejího turné," vyjmenovává své aktivity Šiška.

Právě Markéta Konvičková je pro něj pomyslným koněm, na kterého vsází nejvíc. A to nejen proto, že prošla soutěží SuperStar.

Petr Šiška, Markéta Konvičková a Vladimír Kočandrle při podpisu smlouvy s EMI

"Podobně jako Ewu Farnou znám i Markétu od jejích deseti let. Znám se s jejím tatínkem, který mi už kdysi říkal, jestli pro Markétu něco nevymyslíme. Dřív to pochopitelně nešlo, bylo to ještě káčátko a tehdy bych na ni skutečně nevsadil ani pětikorunu. Dnes je ale situace jiná, když jsem ji viděl zpívat v SuperStar, bylo jasné, že je talentovaná. Je teď na ní, aby ve své kariéře makala," uzavírá producent a textař Petr Šiška, který pro Konvičkovou zajistil spolupráci s vydavatelstvím EMI.Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...

Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Další z rubriky

Po narození dcery už není můj život tak sobecký, říká Radek Štěpánek

Radek Štěpánek

Tenista Radek Štěpánek (39) chystá na 18. října oficiální rozlučku s kariérou. V pražské O2 areně nebudou chybět ani...

Česko je dobré místo pro život i rodinu, míní Adam Mišík

Adam Mišík

Je těžké proslavit se sám. A je možná ještě těžší vymanit se ze slavného příjmení svého otce. Adam Mišík (21) si...

West a Kardashianová vyrazili na dovolenou do Ugandy. Rozdávali tenisky

Kanye West, Kim Kardashianová a ugandský prezident Yoweri Museveni (Entebbe,...

Americký raper Kanye West (41) a jeho žena Kim Kardashianová (37) vyrazili na dovolenou do Ugandy. Tam se setkali s...Najdete na iDNES.cz