Šiška se coby moderátor vrací k hazardu. Budu podrazák, říká

  14:48aktualizováno  14:48
Textař a moderátor Petr Šiška se vrací k moderování soutěžního pořadu. Po primáckém Nic než pravda se chopí Vysoké hry v České televizi, kde bude za řečnického chameleona. "Budu kamarád i podrazák," řekl iDNES.cz.

Petr Šiška coby moderátor pořadu Vysoká hra | foto: Lenka Hatašová / Česká televize

Vysoká hra je soutěž vycházející ze zahraniční licence, v originále nese název Risking It All, z čehož vyplývá, že o hazard nebude nouze. Pravidla "Milionáře naruby" jsou jednoduchá: soutěžící dostane milion, který postupně sází na své znalosti. Odejít tak může s prázdnou i jedním milionem.

Pro Petra Šišku, který si už vyzkoušel rázného průvodce bitvou o peníze v pořadu Nic než pravda, nepůjde o nic nového. Připouští však, že v tomto případě se bude doslova měnit v řečnického chameleona, kterému by hazardér neměl příliš důvěřovat. Co je pravda a co lež, nebude nikdy zcela jasné.

"Budu střídat několik poloh. Od kamaráda, který se bude snažit dotyčnému pomoci a napovědět, přes podrazáka, který ho uargumentuje natolik, že si vsadí i na to, na co by v životě nevsadil," vysvětluje s lišáckým úsměvem. "Oproti pořadu Nic než pravda je fajn, že tady budu mít volnější ruce a nebudu se muset držet scénáře."

Premiérový díl soutěže Vysoká hra odvysílá Česká televize ve čtvrtek večer. Nyní je natočeno více než deset dílů, další se budou točit v nejbližší době. Zajímavostí je, že se v jeden den točí od rána do večera, což v praxi znamená, že i samotný moderátor dostává pořádnou psychickou nálož. "Večer už nevím, jestli v křesle sedí Petr nebo Pavla," směje se.

Konvičková je talent

Kromě moderování zůstává pro Petra Šišku důležitou obživou i koníčkem produkování a textařina, které se dál intenzivně věnuje. "Petr Kolář připravuje desku, Petr Bende taky. Spolupracuju i s Karlem Gottem a dokonce chystám něco pro duo Eva a Vašek, takže práce je stále dost. A pak je tu Markéta Konvičková, se kterou teď dokončujeme DVD z jejího turné," vyjmenovává své aktivity Šiška.

Právě Markéta Konvičková je pro něj pomyslným koněm, na kterého vsází nejvíc. A to nejen proto, že prošla soutěží SuperStar.

Petr Šiška, Markéta Konvičková a Vladimír Kočandrle při podpisu smlouvy s EMI

"Podobně jako Ewu Farnou znám i Markétu od jejích deseti let. Znám se s jejím tatínkem, který mi už kdysi říkal, jestli pro Markétu něco nevymyslíme. Dřív to pochopitelně nešlo, bylo to ještě káčátko a tehdy bych na ni skutečně nevsadil ani pětikorunu. Dnes je ale situace jiná, když jsem ji viděl zpívat v SuperStar, bylo jasné, že je talentovaná. Je teď na ní, aby ve své kariéře makala," uzavírá producent a textař Petr Šiška, který pro Konvičkovou zajistil spolupráci s vydavatelstvím EMI.

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Britská kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Další z rubriky

Zpovědi dětských hvězd: Michal Dvořák z Lucie ve 14 letech zazářil ve filmu

Michal Dvořák ve filmu Sonáta pro zrzku (1980)

Málokdo ví, že člen skupiny Lucie a zakladatel Vivaldianna Michal Dvořák (53) zazářil ve svých čtrnácti letech ve...

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Sestra Kardashianek je ve třiadvaceti letech nejlépe placenou modelkou

Kendall Jennerová

Kendall Jennerová (23) je druhý rok po sobě nejlépe placenou modelkou. Podle magazínu Forbes si v období od června 2017...

Najdete na iDNES.cz