Modelka Vránová je po operaci

  14:35aktualizováno  14:35
Zranění, které utrpěla modelka a misska Andrea Kloboučková-Vránová při tenisovém turnaji minulý týden v tureckém Belleku, se ukázalo být daleko vážnější než se na první pohled zdálo. Kráska je po operaci.

Andrea Vránová-Kloboučková si vyvrtla kotník | foto: František Vondráček

Žádný výron kotníku, ale jeho čtyři utržené spodní vazy, to ukázal ultrazvuk, na který modelka zamířila v pátek bezprostředně po příletu z Turecka na ruzyňské letiště. Ještě večer šla na operační sál.

"Manžel mě z letiště vezl rovnou do Ústí nad Labem ke svému známému lékaři Jardovi Bednářovi, který se stará o hokejisty a u kterého byl loni na operaci stehenního svalu. Když mi ukazoval na ultrazvuku utržené vazy a navrhl řezat, souhlasila jsem. Druhá možnost se mi totiž zdála horší - pět týdnů nechodící sádra s tím, že kdykoli na to špatně šlápnu, hrozí mi plastika vazů a daleko složitější operace. Sportuju hodně a taky chci příští rok v květnu znovu na tenisový turnaj Franty Vondráčka, takže bylo rozhodnuto," líčí Kloboučková-Vránová.

V některých věcech je trochu chlap

Nejtěžší bylo rozloučit se s dvou a půl letou dcerou Aničkou, která situaci nechápala a mamince neustále opakovala, aby šla s ní domů. "Nebála jsem se operace, v tomhle jsem hrdinka, tak trochu chlap, dokonce odmítám i injekce proti bolesti, když se dá ještě vydržet, ale Anička mi vehnala slzy do očí," přiznává.

Dnes už se s dcerkou uvidí. "Jdu sice domů, ale čtyři neděle v nechodící sádře a pak dva a půl měsíce rehabilitace budou hodně složité. Nebudu totiž moci fungovat tak, jak mám. Navíc moje maminka musí po týdenní dovolené do práce, tak mi nemůže pomoci. Naštěstí se mi s pomocí nabídla rodina i známí.

V nemocnici mě vyzvedne soused, já zabalím nějak sebe a Aničku v teplickém bytě a pojedu ke švagrové do Roudnice. Má o čtyři měsíce staršího chlapečka, tak se malá zabaví. Pak budu pendlovat po kamarádkách. Jen mi je nepříjemné, že budu na obtíž. Musím mít nohu nahoře, jakmile ji dám dolů a jdu o berlích třeba jen na toaletu, nahrne se mi do rány krev a to je bolest k zbláznění. Snad se to bude rychle hojit," doufá mladá maminka.

Veterinář Herčík poskytl první pomoc správně

Po týdnu odloučení, který trávila s dcerou a maminkou u moře, si moc neužije ani svého manžela, hokejisty Jana Kloboučka. Ten totiž včera odjel na čtrnáctidenní soustředění ústeckého týmu. "Měli jsme před sebou krásný víkend u známých v Ústí a dopadlo to takhle. Je mi z toho smutno. Honza mě ale povzbuzuje a tvrdí, že to rozběhám určitě dřív. Je zvyklý na úrazy a na rozdíl od jiných mužů je tolik neprožívá," říká modelka.

Vynachválit si také nemůže první pomoc, které se jí hned na kurtu hotelu Cornelia dostalo do veterináře Jana Herčíka. Podle specialisty Bednáře prý nemohl udělat líp. Navíc správně radil, ať modelka nebere zranění na lehkou váhu, na nohu nešlape, není-li to nezbytně nutné a co nejdřív jde na ultrazvuk. "Kdybych šla bývala v pondělí, což jsem původně chtěla, už by mě nemohli operovat, bylo to totiž v tomto případě nutné stihnout do čtyř dnů od úrazu. Měla jsem tak trochu štěstí v neštěstí."

Modelka už odřekla přehlídky, které ji v nejbližší době čekaly, rozloučit se musí na nějakou dobu i se cvičením pilates. A to ji čekaly závěrečné zkoušky profi cvičitelky. Jednu práci, a to už tento pátek, ovšem zvládnout musí. "S autosalonem Škoda v Dobřichovicích mám totiž domluveno, že se objevím na jejich dni otevřených dveří. Poprvé půjdu o berlích někam dál než na záchod a už teď se toho bojím," uzavírá Kloboučková-Vránová.

Autor:


Nejčtenější

Pavel Novotný bude starostou. Musím okamžitě začít být důstojný, říká

Pavel Novotný

Bulvární novinář a moderátor Pavel Novotný (37) se připravuje na novou roli. Po úspěchu v komunálních volbách se stane...

Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Hnutí MeToo je oplzlá a nechutná kampaň, říká Sean Penn

Sean Penn (25. září 2013)

Podle herce a režiséra Seana Penna (58) je hnutí MeToo velice podezřelé a jediné, k čemu vedlo, je rozdělení mužů a žen...

Devátá řada StarDance: Písařovicová ukázala nohy, Genzer výraz medvěda

Richard Genzer se svou taneční partnerkou a přítelkyní (vpravo), 13. října 2018

V přímém přenosu České televize odstartovala devátá řada taneční soutěže StarDance. Desítka populárních osobností se v...

Další z rubriky

Pořád jsem tak trochu depešák a introvertní tvor, říká Nesvadbová

Barbara Nesvadbová

Bára Nesvadbová (43) se i díky práci pro společenské časopisy pěknou řádku let pohybuje ve světě módy. „Dřív jsem...

Zvířata na rozdíl od jiných neudělala žádnou chybu, říká o premiéře Popelky Renč

Tři oříšky pro Popelku

Dlouho očekávaná premiéra rodinného muzikálu na motivy slavné pohádky režiséra Václava Vorlíčka (88) Tři oříšky pro...

Nemáme za cíl vítězství, říká Lálová, která StarDance vyhrála s Piškulou

Veronika Lálová a David Svoboda ve StarDance IX

Bývalý moderní pětibojař David Svoboda (33) se o víkendu poprvé představil ve StarDance coby tanečník. Jeho partnerkou...Najdete na iDNES.cz