Miss neslyšící je z Itálie, finále viděl Červenka i zelenooký Issa

  13:39aktualizováno  13:39
Mezinárodní soutěž krásy neslyšících dívek zná nové vítězky. Miss Deaf 2011 se během finálového večera v Praze stala Ilaria Galbuserová z Itálie. Stříbro putuje do Ruska, bronz do Indonésie. Naše finalistka se mezi nejlepší neprobojovala.

Vítězky Miss Deaf 2011: Ilaria Galbuserová z Itálie (druhá zleva), I. Vicemiss Elena Korchaginová z Ruska (druhá zprava), II. Vicemiss Dian Inggrawati Soebangilová z Indonésie (vlevo) a Miss Deaf Europe Natallia Rabavová z Běloruska (vpravo) | foto: Macciani

Celým večerem v pražském Top Hotelu provázeli Eva Decastelo a Petr Vojnar. Pro oba bylo moderování pro neslyšící premiérou, hendikepu finalistek museli přizpůsobit nejen obsah mluveného slova, ale i jeho tempo.

Vítězky

Vítězka Ilaria Galbuserová z Itálie, která získala i titul Miss Sympatie

Vítězka Ilaria Galbuserová z Itálie, která získala i titul Miss Sympatie

I. Vicemiss Elena Korchaginová z Ruska

I. Vicemiss Elena Korchaginová z Ruska

II. Vicemiss Dian Inggrawati Soebangilová z Indonésie

II. Vicemiss Dian Inggrawati Soebangilová z Indonésie

Miss Deaf Europe Natallia Rabavová z Běloruska

Miss Deaf Europe Natallia Rabavová z Běloruska

"Bylo to opravdu komplikované, jelikož na místě byly dvě překladatelky. Jedna používala českou znakovou řeč, druhá takzvanou mezinárodní. Původně jsem si myslela, že neslyšící mají pouze jednu, ale brzy jsem byla vyvedena z omylu. Pro mě to byla zcela nová zkušenost a upřímně říkám, že velmi náročná. Ale před všema holkama jednoznačně smekám," řekla iDNES.cz Eva Decastelo, jejíž moderaci mohli sledovat diváci po celém světě. Finále se totiž vysílalo online.

Moderátoři Eva Decastelo a Petr Vojnar

Moderátoři Eva Decastelo a Petr Vojnar

O tituly Miss Deaf World a Europe 2011 usilovalo celkem 38 krásek z celého světa. A i když jejich prezentace byla závislá hlavně na volné disciplíně, i tak finálový večer trval tři hodiny. Moderátoři museli mluvit plynule, pomalu a několikrát i dvojjazyčně. Jejich projev se kromě znakové řeči musel i přepisovat, a to na velkoplošnou obrazovku, která byla na pódiu.

Zajímavostí je, že téměř všechny neslyšící finalistky si pro volnou disciplínu vybraly tanec, přestože hudbu rozeznávají pouze skrz vibrace. O to vtipnější bylo, když jako podkladová hudba pro vystoupení finalistky z Izraele zněl zpěv Michala Davida. Soutěžící si totiž žádné album nepřivezla, a tak organizátoři alespoň proslavili českého zpěváka po celém světě.

Sámer Issa se proměnil v muže se zelenýma očima

Sámer Issa se proměnil v muže se zelenýma očima

Pozornosti se neubránil ani Davidův kolega, zpěvák Sámer Issa, kterému se viditelně změnila barva očí. Se zelenými kontaktními čočkami vypadal jako mladík, lačnící po ženské kráse. Zřejmě dával najevo, že je jako lamač dívčích srdcí na správném místě.

Hvězdou večera byla i Miss Jitka Válková, která se od svého loňského vítězství snaží prorazit jako zpěvačka. Příbuzné a známé soutěžících tak potěšila vlastním songem, neslyšící finalistky pak několika frázemi ve znakové řeči, které se naučila speciálně kvůli finálovému večeru.

Válková byla rovněž v porotě, stejně jako rosnička Jana Adámková, zpěvačka Heidi Janků či hokejista Roman Červenka, který se vůbec poprvé veřejně ukázal po boku přítelkyně a miss Veroniky Machové.

Veronika a Roman Červenkovi

Veronika Machová a Roman Červenka

"Nejsme spolu ve společnosti poprvé, ale je to jedna z mála akcí, kam jsme přišli jako pár," uvedla pro iDNES.cz Veronika Machová, jejíž favoritkou byla finalistka z Kypru. V rozhodování, které dívce dát hlas, se paradoxně nerozhodovala podle krásy. "Spíš jsem řešila, které dívce se povedla volná disciplína, a které ne. Na vzhled jsem moc nedávala," dodala.

Další členka poroty, moderátorka Michaela Ochotská se v závěru slavnostního galavečera projevila velmi velkoryse. Jednu z korunek vítězek si vydražila pro sebe a znovu tak pomohla charitě.

Finále soutěže Miss Deaf 2011 proběhlo v Praze

Finále soutěže Miss Deaf 2011 proběhlo v Praze

Jedenáctý ročník soutěže Miss Deaf World and Europe 2011 proběhl v Praze. Soutěž se tak po loňském ročníku konaném v Gruzii vrátila zpět do České republiky.

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Rodiče měli o mě kvůli Leošovi starost, prozradila Monika Marešová

Monika Marešová (2018)

S manželem Leošem Marešem (42) se Monika (37), tehdy ještě Koblížková, seznámila čtrnáct dní po rozchodu s bývalým...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Vévodkyně Meghan se pochlubila bříškem, byla hvězdou modních cen

Vévodkyně Meghan (Dublin, 10. července 2018)

Těhotná vévodkyně ze Sussexu Meghan (37) se nečekaně ukázala na udílení britských módních cen. Na pódiu předávala...

Další z rubriky

Topmodelka Adriana Sklenaříková je v 46 letech těhotná

Adriana Sklenaříková (Praha, 17. února 2015)

Slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková (46) očekává přírůstek do rodiny. Po několika neúspěšných pokusech stát se...

Těhotná miss Lašková: Dojme mě i reklama, bouři hormonů ale zvládám

Gabriela Lašková

Moderátorka Gabriela Lašková (27) na čas zmizí z obrazovky. Tvář zpravodajství Primy za pár týdnů čekají mateřské...

Kopřivová se nechce o Jágrovi bavit, do Česka přijede pracovně v únoru

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Přítelkyně Jaromíra Jágra (45) Veronika Kopřivová (26) zatím zůstává v Americe. Hokejista přitom kvůli zraněním...

Najdete na iDNES.cz