Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mariah Carey: Můj nejhorší rok

  20:12aktualizováno  20:12
Pomluvy tvrdí, že před několika lety Mariah Carey údajně prohlásila: "Nebudu chodit po koberci a odmítám chodit po trávě." Mariah má vybroušený smysl pro humor, v posledním roce se ale příliš nenasmála. Ačkoli hodně vtipů je právě o ní.
Populární zpěvačka hovoří otevřeně o svém životě uvnitř článku.

Měla jsem velmi intenzivní dětství. Ještě než mi bylo dvanáct viděla jsem toho tolik, co většina lidí neuvidí po celý svůj život. Byli to lidé z mojí rodiny, kteří zavinili, že jsem byla přítomna mnoha věcem, které by dítě vidět nemělo.

Pak jsem si prožila dost dramat v osobním životě. Měla jsempotíže udržet v tajnosti, ale bylo to dost obtížné. Můj osobní život tak zasahoval do mého profesionálního života. Byla to ta největší překážka, kterou jsem musela překonat.

Její kariéru zahájil sňatek s šéfem nahrávací firmy Sony Music Tommym Mottolou. Ten si ji zcela podřídil a Mariah hrála roli nesvéprávného, nerozhodného dítěte. Po čtyřech letech se rozvedli. Carey už nikdy víc nevyslovila jeho jméno. Paralelně s tím začal pochopitelně klopýtat i její vztah se Sony.

Mariah se cítila volná a moc si to užívala. Své opojení životem a svobodou demonstrovala minimalistickými šaty, umělými nehty a krátkými sukýnkami.
Když její kontakt se Sony vypršel, podepsala novou smlouvu s Virgin na 140 milionů dolarů. Nové partnerství bylo pokřtěno jejím prvním filmem a soundtrackem.
Glitter byl dalek skvělého úspěchu. Ještě nejněžněji, jak ho kritici označili bylo "přehlídka poprsí". Snímek byl krachem a doprovodný song nejméně prodávaným albem její kariéry.

V době, kdy jsme skončili natáčení, jsem byla znechucená. Změnili scénáristu uprostřed snímku, protože to prý bylo "ostré". To je ale přesně to, co jsem chtěla - něco, co by mělo podstatu. Byl to dobrý koncept, ale proprali ho v několika pračkách. Některé scény mám ráda. Nemyslím si, že by to byla ta nejhorší věc pod sluncem. Nevěděla jsem, že když jdete do něčeho tak odvážného, musíte mít úžasné produkční a režiséra a další takové lidi ve svém týmu, aby podporovali vaši myšlenku. Já je neměla.

Pracovala jsem doslova 23 hodin denně... Nepřeháním. Měla jsem za to, že bych všechno mohla dělat lépe. Namísto toho jsem se zhroutila. Přepracovala jsem se.


Převpracovaností Mariah vysvětluje svou nespavost, ale ta přišla už dřív v době neradostného dětství a pak po rozvodu.

Když máte takový časový rozvrh, jako jsem měla já, tak se učíte říkat "NE" Nahrávací společnost může říct: "SKOČ," a já mohu říct: "JAK VYSOKO?"

Nakonec měla nervový kolaps a skončila  v nemocnici. Carey teď věří, že media poprvé za její kariéru propásla šanci ji nakopnout, když byla na dně. Tehdy totiž všechny zajímaly tragické události 11. září a Usáma bin Ládin.

Teprve pokus o sebevraždu mi otevřel oči. Už vím co je a co není podstatné. Když máte třináctileté fanoušky, kteří napodobují všechno, co děláte, nebo jak vypadáte, musíte být opatrní. Oni věří tomu, co čtou v novinách a napodobují vaši zkušenost. To by mohla být ta nevíce devastující věc, která by se mohla stát.

Americká zpěvačka Mariah Carey získala titul nejúspěšnější zpěvačka tisíciletí.

Zpěvačka Mariah Carey v růžovém tílku.

Mariah Carey v noční košilce.

Zpěvačka Mariah Careyová převzala 26. října v Las Vegas na udílení rozhlasových hudebních cen Radio Music Awards ocenění pro nejžádanějšího umělce.

Autoři:


Nejčtenější

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...Eva Pilarová skončila s vážným úrazem v nemocnici

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová

Zpěvačka Eva Pilarová (78) musela být po vážném úrazu okamžitě odvezena do nemocnice a neprodleně operována....

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Bývalá tenistka Martina Hingisová se podruhé vdala

Martina Hingisová si vzala sportovního lékaře Harryho Leemanna.

Někdejší tenisová světová jednička Martina Hingisová (37) se v pátek ve švýcarském městě Bad Ragaz podruhé vdala. Vzala...

Další z rubriky

Eva Pilarová skončila s vážným úrazem v nemocnici

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová

Zpěvačka Eva Pilarová (78) musela být po vážném úrazu okamžitě odvezena do nemocnice a neprodleně operována....

Za naším rozchodem není žádná jiná žena, říká Peter Sagan

Peter Sagan (Tour de France, 15. 7. 2018)

Trojnásobný mistr světa v cyklistice Slovák Peter Sagan (28) oznámil ve čtvrtek 19. července rozvod s manželkou...

Katy Perry doporučuje behaviorální terapii místo léků na předpis

Zpěvačka Katy Perry si na červený koberec vybrala hladké růžové šaty na tenká...

Zpěvačka Katy Perry (33) tvrdí, že nebyla nikdy šťastnější než nyní. A nikoli kvůli vztahu s Orlandem Bloomem (41)....

Najdete na iDNES.cz