Madonnu chce zažalovat rodina její adoptivní dcery, neplní prý sliby

  16:25aktualizováno  16:25
Madonna prý neplní podmínky adopce malawské holčičky Mercy Jamesové. Její biologická rodina si totiž vymínila, že dívenku bude popová královna jednou za čas vozit do rodné vlasti, aby neztratila kontakt s africkými kořeny. Ovšem Madonna kontakt s rodinou neudržuje, ta se proto rozhodla zpěvačku zažalovat.

Madonna s dcerou Mercy v jejím rodném Malawi | foto: Profimedia.cz

Mercy žila v sirotčinci, protože se o ni nedokázala rodina postarat. Její matka zemřela ve čtrnácti letech při porodu a její otec musel uprchnout ze země, aby nebyl souzen za sex s nezletilou. Pětiletou malawskou dívenku si pak slavná zpěvačka adoptovala v roce 2009 a slíbila tehdy, že zajistí Mercy pravidelné kontakty s příbuznými. To prý ale nesplnila.

"Žijeme velmi prostý život s minimem peněz, tak jsme si mysleli, že by bylo lepší nechat Mercy na počátku života v sirotčinci. Víme, že Madonna dala tomu sirotčinci mnoho peněz. Lidé nás přesvědčili, abychom jí nechali naše dítě k výchově. Ale nemůže Mercy milovat více než já, to není možné. Jen ji žádáme, aby se chovala lidsky," uvedla babička holčičky Lucy Chekechiwa.

Podle zástupkyně malawské organizace pro lidská práva rodině nejde o peníze, nechce soud, který by rozhodl o nějakém finančním odškodnění. Chce prý jen vídat holčičku.

Madonna přivezla dceru Mercy do Malawi

"Rodina Mercy mě kontaktovala za poslední rok několikrát, jsou velmi rozčilení. Byli ujišťováni, že budou moci Mercy vídat. A až bude dospělá, že se do Malawi vrátí. Věřím, že mají právo podat žalobu, protože podle všeho to slovně ujednali s Madonninými zaměstnanci. Nikdo z nás nestojí o ponižující a drahý soud, který by mohl poškodit nebo obtěžovat Madonnu. Nejlepším řešením bude, když se dohodnou," řekla britskému Daily Mail Emmie Chanika z malawské organizace pro lidská práva CILIC.

Madonna přitom svou dceru Mercy do Malawi vozí. Naposled tam byla loni v dubnu. Její otec už tehdy vyhrožoval, že se bude soudit, aby Mercy dostal zpět. Nakonec ale žalobu nepodal.

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Začátek třetího těhotenství byl velmi náročný, říká Maurerová

Michaela Maurerová

Herečka Michaela Maurerová (38) si poslední měsíce svého těhotenství užívá. Začátek byl ale velmi náročný. „Prvních pět...

Proměny v Tváři: Sexy Schneiderová, švihák Děrgel a mánička Jašków

Osmý díl páté řady velkolepé show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik...

Osmý díl páté řady show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik povedených proměn. Podívejte se, jak vypadala...

Topmodelka Klossová je švagrovou Trumpové. Vzala si milionáře Kushnera

Karlie Klossová a Joshua Kushner (New York, 26. dubna 2016)

Andílek Victoria's Secret Karlie Klossová (26) se vdala. Provdala se za milionáře Joshuu Kushnera (33), který je...Najdete na iDNES.cz