Miss Křížková ukázala rodinné štěstí: fotky syna jako dar pro manžela

  0:11aktualizováno  0:11
Lucie Křížková, Miss ČR z roku 2003, pořídila manželovi Davidu Křížkovi netradiční dárek k narozeninám. Své dvě největší lásky, tedy ženu a téměř měsíčního syna Davida, dostal v podobě velkoformátových fotografií. "Tyhle fotky byly pořízeny pro manžela jako překvapení k narozeninám. Měl z nich velkou radost," uvedla v rozhovoru pro iDNES.cz Lucie Křížková.

Lucie Křížková se synem Davidem | foto: www.atelierbrouckov.cz

Když jsme u manžela, jak vám pomáhá s výchovou malého Davida?
Manžel je úžasný. Malého přebaluje, konejší, uspává... Moc mi pomáhá. Myslím, že si otcovství užívá. Často nad malým jen tak v objetí stojíme a s láskou ho pozorujeme. Jsou to krásné chvíle. Když manžel zrovna nemůže být s námi a je na závodech v zahraničí, chce posílat Davídkovy aktuální fotky, aby viděl, jak roste. Odloučení už pro něj asi bude vždy mnohem těžší, než bylo doposud.

A jak to rodinné štěstí prožíváte vy?
Všechno je parádní. V mém případě mohu mluvit o obrovském štěstí. Měla jsem pohodové těhotenství, ukázkový porod a teď mám hodné miminko, které mi začátky v roli maminky velmi usnadňuje. Nezažívám žádné šílené stavy, které mi některé kamarádky-maminky popisovaly. Vše je v naprosté pohodě a harmonii. Moc si to užívám. Být maminkou je nenahraditelný a neskutečně krásný pocit.

Myslíte, že jste si osvojila vše potřebné, aby péče o malého probíhala hladce?
Maminkou jsem poprvé, tak je jasné, že vše je pro mě nové, pořád se učím a učit se budu. Často se obracím s prosbou o radu na maminku, nebo na zkušenější kamarádky. Základní péči už ale snad zvládám bez větších problémů.

Fotogalerie

David se vám určitě den ode dne mění před očima. Komu je podle vás podobný?
Davídek je skutečně každý den jiný. Hlavně baculatější. Mlíčko mu chutná, tak pěkně roste. Jsem ráda, že se nám kojení daří. Na začátku jsme trošku bojovali, bolestí jsem skučela.

Prsa se mi nalila do obrovských rozměrů, ale teď už se vše ustálilo a kojení jsou jedny z nejhezčích chvil, které s malým Davidem prožívám. A komu je David podobný? Myslím, že zatím nijak výrazně ani jednomu z nás. Kamarádi ale říkají, že jde podobou spíše do tatínka, tak uvidíme, jak se vybarví.

Manželé Křížkovi v roce 2012

Manželé Křížkovi

Jak jste se v těch několika týdnech od porodu vypořádala s kily navíc?
V těhotenství jsem přibrala necelých osm kilo. Z porodnice jsem se vrátila jen s kilem navíc a teď už mám dokonce méně, než jsem měla před otěhotněním. Nic speciálního jsem pro svou váhu nedělala a nějaké to kilo navíc by mě vůbec netrápilo. Jen doufám, že nebudu hubnout ještě víc.

Zaoblenější tvary jsou na ženách přitažlivější, než vyčnívající kosti, proto jsem si těhotenství v tomto ohledu užívala, a kdyby mi nějaké to kilo zůstalo, vůbec bych se nezlobila. Škoda. Nečekala jsem, že budu řešit opačný problém, než spousta jiných maminek.

To byste mohla naskočit do práce... Nestýská se vám po ní?
Po práci se mi stýskalo už v těhotenství. Poslední přehlídku jsem šla v prosinci loňského roku. Teď v červnu už mám domluvené dvoje focení a jedno moderování. Práce se nechci vzdát. Mám ji ráda a baví mě. Kývnu ale jen na pracovní nabídky, které nebudou časově náročné a které mi umožní mít synka s sebou. Davídek je tak hodné miminko, že když je přebalený a nakojený, vydrží v klidu spinkat tři hodiny, takže by mojí občasnou pracovní aktivitou nijak netrpěl. Nic se ale nemá přehánět. Rodina je rozhodně na prvním místě.Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Princ Harry prozradil na hrách v Austrálii, že se těší na miminko

Princ Harry s manželkou, vévodkyní Meghan na Invictus Games (Cockatoo Island,...

Rok poté, co se na této akci poprvé společně objevili jako pár, zahájili princ Harry (34) a jeho těhotná manželka...

Začátek druhého těhotenství byl velmi náročný, říká Maurerová

Michaela Maurerová

Herečka Michaela Maurerová (38) si poslední měsíce svého těhotenství užívá. Začátek byl ale velmi náročný. „Prvních pět...

Zpovědi dětských hvězd: Rozmarýna s vyholenou hlavou dnes hraje mrchy

Pavlína Mourková ve filmu Jak se točí Rozmarýny (1977)

Herečka Pavlína Mourková (53) měla neuvěřitelné štěstí na první roli. Věra Plívová-Šimková si ji vybrala pro hlavní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz