Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lucie Králová: Být miss není legrace

  9:35aktualizováno  9:35
Má vladařské příjmení. A vlastně panuje. Lucii Královou pasovalo letošní vítězství v Miss ČR na první krasavici v zemi. Její příběh jste už asi slyšeli. Těsně před loňským finále soutěže byl její přítel Václav zastřelen bývalou manželkou. Z Miss odstoupila. Zmizela ze scény. Ale další rok už byla zase nahoře.

Zapletalova přehlídka ženského půvabu patřila tentokrát jí, třiadvacetileté dívce z Teplic. Ohnivě na jevišti tančila, uhranula hlasující diváky.

"Byla to pro mě satisfakce. Za to, čím jsem si předtím prošla. Dokázala jsem se vrátit," říká sympatická tmavovláska, která je momentálně nezadaná. Divíte se? Prý proto, že je od přírody opatrná.

* Co je vůbec nejlepšího na tom, být miss?
Zvláštní otázka. Ona to zas taková legrace není (smích). Záleží, jak to berete. Poprvé jsem do toho šla z hecu. Letos jsem to potřebovala v sobě nějak uzavřít. Říkala jsem si: Chtěli mi vzít přítele, chtěli mi vzít účast v Miss. Přítele mi vzali. Účast ne. Spojila jsem to se svým bojem, jak se znova nastartovat v životě. Zatvrdila jsem se: Já se nenechám. Já se nedám. Půjdu do toho znova. A zvítězila jsem.

* Byla pro vás výhoda, že o výsledku v Miss letos hlasovali diváci, a ne porota?
Nejsem si tím jistá. O mně se před Miss nepsaly v novinách jenom pozitivní věci. Naopak. Já jsem spíš čekala, že mi to ublíží.

* Letos se vyhlašovaly dvě české miss. Nevadí vám, že jste „jen“ jednou ze dvou?
I kdyby byly tři, bylo by mi to jedno! Pro mě to má osobní hloubku. Samotnou roli miss zas tolik neprožívám. Beru to s nadhledem. Fajn je, že se dostanu na Miss World do Číny. Tam bych se normálně asi nepodívala.

* Říkáte - být miss, to není žádná sranda. Znamená to i hodně fyzické námahy, udržovat se v kondici?
Všechno má svůj smysl. Já od dětství tancuju, jsem zvyklá na druh fyzické rutiny. Jsem ve své povaze snaživá. Proto to zvládám líp.

* Musíte si dávat pozor i na životosprávu?
Naštěstí jsem hodně ulítlá na saláty. Šopák, to je moje. Miluju taky zmrzlinu. Vanilkovou, točenou. Ale jinak jím docela normálně.  Jasně, když na mě přijde pocit, že bych měla zhubnout, tak po šesté večer nejím. Nedám si hranolky.

* A co když vás kamarádi pozvou na pivo? To jdete?
Já nepiju pivo, žádný alkohol. Ani nekouřím.

* Takový svatoušek jste byla i v pubertě?
Já jsem snad ani neprožila pubertu. Vážně, nemám ten pocit. Hospoda, kouření, parta - tohle šlo mimo mě. Myslím, že je to kvůli tomu mému tancování. Dospívání jsem si prožila v bandě divadelníků a tanečníků, kterým už bylo kolem třiceti. S vrstevníky jsem zas tolik času nestrávila. Mně starší lidi vyhovovali. Se spolužáky jsem si moc nerozuměla.

* Jejich názory vám přišly hloupé?
Jak bych to řekla... Já nebyla žádná puťka. Byla jsem pro každou lumpárnu a srandu. Ale hospoda mě fakt netáhla.

* Pro každou lumpárnu? Tak schválně - pamatujete si nějakou poznámku, kterou jste ve škole dostala?
Já jsem hyperaktivní, takže mně vždycky dělalo problém sedět na místě. S největší kamarádkou jsme hrály při hodině na schovku, přesunuly jsme se třeba o dvě místa vedle pod lavici. Dělala jsem blbosti, ale úplný lump jsem nebyla.

Rozuměla jsem si spíš s bráchou

* Jak vůbec vypadalo vaše dětství?
Mám dva sourozence, rozuměla jsem si spíš s bráchou. Ségra byla o čtyři roky starší a byla takový studijní typ. Já víc vyváděla. Tancovala jsem od nevidím do nevidím, od tří do osmi. Protancovala jsem všechny boty. Hodně jsem blbla s bráchou v lese, stavěli jsme bunkry.

* A snila jste o tom, že budete vojačkou...
Ne, ne, ne - radši popelářem! A taky jsme si s bráchou hráli na kole na autobus. Říkala jsem si: řidička autobusu, to by bylo něco! A vypadala jsem jako kluk, byla jsem na ježka.

* Ještě mi řekněte, že jste byla ve třídě za ošklivé kačátko.
To asi úplně ne. Ale klučičí typ jsem byla určitě. V takových patnácti už to bylo dobrý, to jsem měla delší vlasy. Ale předtím... Byla jsem nedávno v Teplicích a spolužačkám jsem říkala: Ne že mi někde zveřejníte fotku, jak jsem vypadala na základce!

* Takže kluci se za vámi tenkrát neotáčeli?
Vůbec. Říkala jsem si: Holka, ty budeš mít jednou problémy. Dědila jsem věci po bráchovi, nosila jsem klučičí manšestráky a ošklivou tmavou mikinu. Naštěstí jsem z toho vyrostla.

* A později? Prali se o vás někdy kluci?
To ne. Já nebyla lehkovážnice. Měla jsem pokaždé docela vážné vztahy. První láska mi vydržela rok, pak nastalo takové půlroční období a vzápětí jsem začala chodit s Václavem, tenhle vztah trval čtyři roky.

Miss? Máma se jen pousmála

* Kdy vás poprvé napadlo, že se z vás může stát miss?
Pamatuju se na jeden z prvních porevolučních ročníků, když vyhrála Renata Gorecká. Bylo mi nějakých osm let a ona se mi moc líbila. Navíc ta korunka, a jak seděla na trůně... Mámě jsem říkala: Jé, já bych taky jednou chtěla být takhle hezká.

* A co ona?
Pousmála se. Řekla bych, že tomu tenkrát moc nevěřila.

* Pak se to však povedlo. Řekla jste někomu blízkému: Až uvidíš, že mi z toho jde nos nahoru, tak mě klepni přes prsty?
Ne. Doufám, že to není zapotřebí. Staří přátelé mi zůstali. Možná je to tím, že já nemám ráda takový ten druh povrchního přátelství. Vztahy, které jsem si vybudovala, byly pevné. Když už si někoho pustím k tělu, tak ten člověk opravdu musí stát za to. Já jsem hodně opatrná. I na lidi.

* Proč? Spálila jste se někdy?
Já jsem obezřetná sama o sobě. Vidím, jak jsou lidi občas zlí a zákeřní.

* Stále pracujete jako asistentka v advokátní kanceláři?
Ano. Ale měla jsem teď volno. Když jsem vyhrála v Miss, šéf mi řekl: Já jsem to stejně věděl, tak to nechte bejt a užívejte si. Dali mi dva měsíce. Budu se ovšem vracet zpátky.

* Proč? Máte to zapotřebí?
Když ona je to jedna z nejvíc pomíjivých věcí. Miss? Můžete hrozně rychle vylétnout nahoru. A stejně tak i spadnout dolů. Za šest měsíců po nás nemusí štěknout ani pes. Docela mě děsí představa, že o sobě budu jednou vyprávět: Jó, já byla tenkrát miss. Chci od života víc.

* Jako miss jste musela podepisovat spoustu smluv. Dávala jste je svým kolegům v práci pro jistotu k nahlédnutí či konzultaci?
Nedávala. Ani já sama jsem je vlastně letos nečetla.

* Cože?
Já jsem ty smlouvy znala už z loňska. Trochu jsem nad tím mávla rukou. Až po vítězství jsem je doma hledala. Zhruba jsem věděla, co tam je. Ale v práci se mi smáli: To je ostuda! Děláte v advokátní kanceláři a nečtete smlouvy, které podepisujete.

* Co máte jako miss podle smlouvy zakázáno?
Nahotu, erotiku. A dál? No, moc pořádně jsem to nečetla (smích).

* Prý se také nesmíte vdát, mít děti.
Ano. Po dobu jednoho roku se člověk nesmí vdávat a otěhotnět.

* Nejsou to až příliš otrokářské podmínky?
Trochu to chápu, ale na druhé straně by mě zajímalo, co by následovalo, kdyby se to opravdu stalo. Přišlo by mi hodně drsný, kdyby za to byly pokuty. Při těhotenství by to asi kazilo ráz siluety. Svatba? To už tak nechápu. Asi je to proto, aby holce hned každej nezblbnul hlavu.

Jsem sama. Čekám na svého prince

* Už se těšíte na vlastní rodinu?
Ano. Jsem spíš na teplo domova než na večírky, bulvár a podobně.

* Umíte vařit?
Vařím. Ale pro sebe ne. Když jsem žila s přítelem, bavilo mě to. Když jsem sama, nemám proč. Psovi dám granule.

* Říkáte: Jsem sama. Opravdu nemáte přítele?
V bulváru už proběhlo, že mám tři různé partnery. Ale nic z toho nebyla pravda. Všechny samozřejmě znám, prostě šli se mnou na nějaké akce.

* Přítele nemáte protože vám na něj chybí čas?
To ne. Spíš jsem opatrná. Dokonce mám teď vůči chlapům předsudky. Netlačím na to. Čekám na toho svého prince.

* Jste teď šťastná?
Jo, jsem. Svůj život teď zvládám. Některé věci mi chybějí. Ale to je vždycky.

* A to, že jste sama?
To je právě to, co mi jako jediný vadí. Těším se na to, až přijdu domů a nebude tam na mě čekat jen pes, ale i můj partner.

Dvaadvacetiletá Lucie Králová z Teplic se stala 19. ledna v Liberci Miss severní Čechy.

Do finále postoupily všechny tři: Dvaadvacetiletá Lucie Králová z Teplic (uprostřed) se stala 19. ledna v Liberci Miss severní Čechy. Titul první vicemiss získala Alena Maršíková z Teplic (vlevo) a třetí místo obsadila Agáta Hanychová z Prahy, dcera herečky Veroniky Žilkové. Ve finále je i čtvrtá dívka, která v Liberci postoupila do baráže - Eva Martinovská.

Vítězka semifinále Miss ČR pro Severní Čechy Lucie Králová s bratrancem Davidem, kterému přezdívá "Méďa". Ten ji do soutěže přihlásil.

Lucie Králová - jasná vítězka severočeského semifinále Miss ČR na jarním "summitu miss" v botanické zahradě. (21.3.2005)

Lucie Králová a její moderní tanec při volné disciplíně.(9.4. 2005)

Miss ČR 2005 Lucie Králová při promenádě v plavkách. (9.4. 2005)

Miss ČR Lucie Králová. (9.4. 2005)

Miss ČR 2005 Lucie Králová. (9.4. 2005)

Miss ČR Lucie Králová - kolekce Natali Ruden 2005. (11.5.2005)

Letošní Miss ČR Lucie Králová navštívila 12. května v Karlových Varech spolu s první vicemiss Petrou Macháčkovou a druhou vicemiss Agátou Hanychovou Aquila Wellness Club, kde si vyzkoušela vířivou vanu.

Letošní Miss ČR Lucie Králová navštívila 12. května v Karlových Varech Aquila Wellness Club, kde si vyzkoušela vířivou vanu.

Miss Lucie Králová problém s chybějícími plavkami obešla tak, že si půjčila koupací plášť. (Mattoni na Karlovarsku, 12. května 2005)

Letošní Miss ČR Lucie Králová v Aquila Wellness Clubu v klubovně karlovarského golfového hřiště. (12. května 2005)

Lucie Králová pořádila své fence Jesině zbrusu nový šátek. (25.5. 2005)

Lucie Králová

Lucie Králová

Lucie Králová

Autor:Nejčtenější

Předseda Zelených Matěj Stropnický byl hostem diskusního pořadu Rozstřel. (3....
Matěj Stropnický přiznal vztah s hercem Danielem Krejčíkem

Šéf Strany zelených Matěj Stopnický (34) potvrdil, že je gay. Už dva měsíce chodí s hercem Danielem Krejčíkem (23)....

Melania Trumpová a Donald Trump (Washington, 13. října 2017)
Za Melanii Trumpovou zaskakuje dvojnice, spekulují lidé na sítích

Ona není ona. Má jiný nos a maskuje se velkými slunečními brýlemi. To jsou některé z argumentů lidí na sociálních...Princ William sleduje, jak vévodkyně Kate tančí s medvídkem Paddingtonem...
Těhotná Kate si zatančila s medvědem. Její strýc má průšvih

Těhotná vévodkyně Kate (35) sice stále trpí ranní nevolností, ale pomalu se začíná vracet ke královským oficialitám. V...

Martha Issová
Martha Issová odchází na mateřskou, prozradila její kolegyně

Herečka Martha Issová (36) a producent David Ondříček (48) se brzy stanou dvojnásobnými rodiči. O těhotenství Marthy...

Česká Miss Earth 2017 Iva Uchytilová během příprav na světové finále soutěže...
Některé finalistky jsou samá plastika, říká Miss Iva Uchytilová

Česká Miss Earth 2017 Iva Uchytilová (19) má za sebou týden příprav na světové finále soutěže Miss Earth na Filipínách....

Další z rubriky

Dánská královna Margrethe II. (Oslo, 10. května 2017)
Dánská královna navrhuje kostýmy pro divadlo. Dánové si už zvykli, říká

Dánská královna Margrethe II. (76) se nevěnuje jen vladařským povinnostem. Miluje balet a také navrhuje kostýmy. A je v...

Melania Trumpová a Donald Trump (Washington, 13. října 2017)
Za Melanii Trumpovou zaskakuje dvojnice, spekulují lidé na sítích

Ona není ona. Má jiný nos a maskuje se velkými slunečními brýlemi. To jsou některé z argumentů lidí na sociálních...

Andrea Bezděková
Lidé kvůli mně nelapají po dechu, přiznává Miss Andrea Bezděková

Nejdéle kralující královna krásy Andrea Bezděková (23) rozhodně nelituje, že prošla soutěží Česká Miss. Je prý na to...Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.