Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lucie Bílá: V lásce už nic neplánuji

  11:34aktualizováno  11:34
Před pár dny si šla vyměnit doklady. První otázka, kterou si při té příležitosti položila, byla, jaké jméno si do nich nechat zapsat. Nakonec se rozhodla pro rodnou Hanu Zaňákovou. "Bílá je jenom moje přezdívka, na kterou se můžu jednou vykašlat, ale Hana Zaňáková je něco, na co jsem pyšná," říká zpěvačka.

Nedávno jste se vrátila z New Yorku a nebyla jste nadšená. Vám se tam nelíbilo?
Já mám ráda New York v zimě, ale v létě je tam dusno, nedá se tam dýchat. Nerada bych ho pomlouvala, ale bohužel musím varovat: Nejezděte do New Yorku v létě!

Byla jste tam se svým přítelem Václavem Bártou. Jak dlouho už jste spolu?
Je mi už dlouho dobře, ale nerada o tom mluvím. Spíš to žiju. Začínáme spolu počítat druhý rok a můžu říct, že je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Ať si myslí kdo chce co chce, prostě to tak je.

Je o 14 let mladší. Považujete váš vztah za perspektivní?
Já měla partnera, který byl perspektivní a stejně to nedopadlo. Vašek je sice podle někoho neperspektivní, ale mně je s ním opravdu dobře a mám radost z každého dne, který je. Když už je člověku trochu víc, má svoji práci a svůj zajetý systém, není žádná legrace najít někoho, kdo do toho rozjetého vlaku naskočí a přitom bude brát všechno přirozeně a ještě vám dodá energii.

* Připouštíte si občas myšlenku, co bude za pět, za deset let?
Už dávno jsem se odnaučila v lásce plánovat. Ale je pravda, že na začátku jsem si tu otázku několikrát dala. Jenomže byla bych sama proti sobě, kdybych od něčeho tak pěkného utekla pro to, co bude zítra, nebo pro to, co si o tom myslí druzí. Já jsem tak vděčná za dnešek, že mě zítřek tolik nepálí.

* Ale plánujete druhé dítě...
To není nic nového. Už od základní školy si přeji dvě děti. Prostě to tak cítím a je to myšlenka, které se nemůžu zbavit. Ale nejdřív musím postavit dům. Lásku už mám.

* Takovou, že byste se za ni vdala?
Z toho budu mít, bohužel, asi chvíli strach.

* Nepovedený sňatek se Stanislavem Penkem vás pořád tak mrzí?
Mrzí. Moc. Nedávno jsem si byla měnit doklady a paní u okýnka povídám: Víte, jak strašně mě mrzí, že tam mám napsáno rozvedená? A ona na to: Já už tam mám pár let vdova. Tak jsem jí řekla: Děkuji moc, to je odpověď.

* Jste zastánkyní tradičních rodinných hodnot. Pořídila byste si druhé dítě i bez stálého partnera?
Tohle neřeším, já stálého partnera mám a jsem pro rodinu, ze které se neodchází. Každopádně dítě bych opravdu moc chtěla. Myslím si, že ten dům, co buduji, by neměl zůstat prázdný. Filip z něj za chvíli vylítne, začne chodit za holkama. A pak, já bych strašně chtěla kupovat ty šatičky a panenky, co zatím kupuju holčičkám svého manažera.

* Postarat se o rodiče, o syna, postavit dům... Není toho na jednu ženu příliš?
Měla jsem období, kdy se mi zdálo, že je toho na mě strašně moc, ale když člověk není sám, když se o ty starosti může podělit, tak jsou poloviční. Já měla od přírody pocit, že se musím postarat o celou rodinu. Asi je to tím, že toužím být platná.

* Mateřské povinnosti by mimo jiné znamenaly přerušení kariéry. Nebála byste se toho?
Já už jsem si všechno, co jsem si naplánovala, splnila. Včetně toho, že dvanáct let pracuji v divadle, které je teď z padesáti procent moje, což je pro zpěváka hrozně důležité. Proto se teď můžu zastavit. To divadlo mě bude dál živit a to mi dává jistotu.

* Neměla byste strach, že přijdete o fanoušky? Přece jen, na trhu se objevily nové tváře...
Já si myslím, že je logické, že teď musí přijít nějaká výměna, a já jsem naprosto pro. Věřím, že i kdybych se na chvíli zastavila, že těch svých pár fandů neztratím. Mám osm slavíků, když budu mít devátého, budu mít radost, a když ne, nic se neděje. Já už jsem taková nějaká klidná. Člověk, kterému se daří, tak přeje.

* Co vůbec říkáte soutěži Česko hledá SuperStar?
Myslím si, že SuperStar nebyla ani tak o zpěvácích, jako spíš o divácích. Lidi všeobecně baví ovlivňovat a měnit někomu život a to taky bylo na té soutěži nejkouzelnější. Byl to takový test národa. Nicméně ten ukázal, že si lidé vybrali někoho se srdcem. Někoho, kdo prostě přišel na jeviště a rozsvítil se jako sluníčko.

* Jste tedy s výsledkem spokojená?
Od začátku jsem držela palce Anetě, protože jsem v ní cítila něco čistého a upřímného. Posílala jsem jí hlasy, a dokonce jsem je jednou poslala omylem na mobil jí. Strašně jsem jí fandila, dokonce jsem měla chvílemi pocit, že jsem tam já. Taky jsem jí napsala: Kdyby ti bylo na tom jevišti někdy těžko, až budeš zpívat nebo sedět a čekat, co ti řekne porota, tak si uvědom, že sedím vedle tebe a držím tě za ruku.

* Odpověděla vám na ty esemesky?
Ano. Posledních šest kol jsme si psaly, ale to zůstane jenom mezi náma holkama.

* Takže ani stín žárlivosti vůči novým zpěvákům necítíte?
To, že se lidé a média soustředí na nové tváře, je pro mně jenom dobré, protože já si teď můžu žít věci, které chci. Já se tak těším na ten dům, co stavím, tak ráda tam chodím s plány - nosím je jako modlitební knížku. Já si teď vlastně plním všechno, po čem jsem vždycky toužila, a znamená to pro mě daleko víc než pro ty superstar, které chtějí dostat se na piedestal. Já už jsem na něm dlouho a člověk má občas chuť jít odtamtud trochu níž, aby měl čas na život. Oni byli půl roku pod neustálým tlakem, ale já jsem pod tím tlakem už dvanáct let, když nepočítám těch pár roků, co jsem se tam snažila dostat. Je strašně těžké žít to a ustát to, takže jsem ráda, že to teď můžu předat někomu jinému.

* Kdo se vám ještě líbil kromě Anety?
Moc se mi líbil Sámer, protože si myslím, že to je kluk, který se do showbyznysu opravdu hodí. Je kouzelný, milý a tvárný. Umím si ho představit na titulech všech časopisů. Myslím, že tím, že byl favoritem od začátku, tak mu to ostatní ztěžovali. To už je u nás taková tradice, stříhat někomu křidélka. A tak mu je stříhali, stříhali, až mu to sebevědomí trošku vzali a pokazili mu to. Škoda, protože ten kluk je opravdu dobrý.

* Už několik let jste na vrcholu, ale pro některé lidi jako by bylo čím dál problematičtější uznat vaše kvality.
Po minulém udílení Cen Akademie populární hudby jsem kdesi četla, že komerci nahradila kvalita. Všechno, co se prodává, je komerce a já jsem ráda, že jsem komerční zpěvačka. Je to moje volba, moje cesta, a jestli si někdo myslí, že je špatná, tak je to jeho problém. Já jsem na tu cestu pyšná.

* Myslím, že se to změnilo ve chvíli, kdy jste začala vydělávat, což je v českém povědomí stále něco nepatřičného, zvlášť u umělců. Možná, kdybyste patřila do jiné skupiny...
Jeden undergroundový kolega mi kdysi řekl, že je to o tom bydlet v jedna plus jedna a nemít na činži. Ale dnešní doba je opravdu jiná. Já jsem ráda, že jsem mohla svým rodičům koupit nádherný dům a tátovi auto, protože si myslím, že si to zaslouží. A jsem ráda, že jsem si právě jako komerční zpěvačka na to vydělala. I když se mi občas stane, že mě někdo slyší zpívat živě a hrozně se diví, že se to dá poslouchat.

* Někdy mám pocit, že kdybyste udělala cokoliv, stejně Cenu Akademie populární hudby nikdy nedostanete. Nemáte ho občas taky?
Mám, ale mně to nevadí. Už jich pár doma mám a undergroundovou zpěvačkou už asi nebudu. O své poslední desce jsem dokonce někde četla, že je považována za zklamání. Tak toho zklamání se prodalo sto tisíc kusů a dvě písničky z ní byly nejhranějšími v minulém roce. Písnička SMS se vysílala tak strašně moc, že na mě narážela na každém kroku, což se mi naposledy stalo s Láska je láska. Já tu desku dělala pro lidi a stojím si za ní. Myslím, že se Ondrovi Soukupovi a Gábině Osvaldové moc povedla. A právě kvůli nim mi bylo líto, že nám na posledních Andělech předávali ocenění za prodej mimo vysílání, navíc jsem měla pocit, že kdybych tam nešla, bylo by možná líp. A tak jako já nepatřím do těch hospod, tak asi nepatřím už ani sem. Ale rozhodně se kvůli tomu nehroutím. I já mám ráda Dana Bártu a i mně se líbí Radůza. Možná, kdybych já byla v té porotě, tak bych to taky dala jim a ne sobě.

Lucie Bílá v roce 1993.

Zpěvačka Lucie Bílá se 3.4.2002 provdala pozounistu Stanislava Penka.

Lucie Bílá a její nyní již bývalý manžel Stanislav Penk.

Lucie Bílá a její bývalý partner Petr Kratochvíl na zkoušce muzikálu Excalibur.

Lucie Bílá a Gabriela Osvaldová

Lucie Bílá

Ještě předtím, než Vondráčková na přelomu tisíciletí chytila druhý dech, byla jednoznačnou královnou českého popu Lucie Bílá (na fotografii). Není tedy divu, že tehdy zpíval Gott s ní. A není divu, že si teď vybral Balogovou.

Zpěváci Josef Vojtek ze skupiny Kabát, Lucie Bílá a Karel Gott krájejí dort na recepci v pražském hotelu Ambassador v rámci soutěže Český slavík. (6. prosince 2003)

Lucie Bílá

Lucie Bílá a její stylistka Hana Kopecká.

Lucie Bílá

Lucie Bílá se svým přítelem Václavem Bártou na slavnostním večeru v Praze, kde byla 21. února vyhlášena vítězkou kategorie zpěvačka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky.

Lucie Bílá a Václav Klaus

Lucie Bílá se svým přítelem Václavem Bártou.

Lucie Bílá a Ondřej Soukup - slavnostní udílení cen Akademie populární hudby Anděl 2003 v pražském Kongresovém centru. (20. března 2004)

Bolek Polívka v Bolkovinách s Lucií Bílou.

Lucie Bílá a Karel Gott

Lucie Bílá a její přítel Václav Bárta alias Noid z kapely Dolores Clan na turné Kabát. (5. června 2004)

LUCIE BÍLÁ A FILIP. Devítiletý Filip Kratochvíl chodí do čtvrté třídy jedné britské školy v Praze.

Lucie Bílá s Václavem Bártou

Lucie Bílá

Autoři:Nejčtenější

Karel Roden hraje hlavní roli ve snímku Fotograf volně inspirovaném životem...
Rodina herce Rodena zažalovala vydavatele Týdne, vysoudila 900 tisíc

Herec Karel Roden (55), jeho partnerka a děti uspěli se žalobou na vydavatelství Empresa Media mediálního magnáta...

Končíme, oznámili Pokondři. Je to umělá kauza, říká vedení stanice
Je to definitivní, končíme. Těžkej Pokondr odchází z Frekvence 1

Moderátoři Roman Ondráček a Miloš Pokorný tento měsíc skončí na Frekvenci 1. Těžkej Pokondr se na tom dohodl se...

Duo Těžkej Pokondr
Končíme, oznámili Pokondři. Je to umělá kauza, říká vedení stanice

V úterý se na sociálních sítích objevily informace, že moderátorské duo Roman Ondráček a Miloš Pokorný alias Těžkej...

Princ William sleduje, jak vévodkyně Kate tančí s medvídkem Paddingtonem...
Těhotná Kate si zatančila s medvědem. Její strýc má průšvih

Těhotná vévodkyně Kate (35) sice stále trpí ranní nevolností, ale pomalu se začíná vracet ke královským oficialitám. V...

Modelka Yasmin Le Bonová nafotila v padesáti letech kampaň na plavky.
Najednou mám prsa, břicho a boky, říká o stárnutí modelka Le Bonová

Britská kráska Yasmin Le Bonová (52) patřila v osmdesátých letech k nejžádanějším modelkám. Manželka frontmana kapely...

Další z rubriky

Salvador Dalí (Paříž, 21. května 1973)
Testy DNA nepotvrdily otcovství Dalího, žena musí zaplatit jeho exhumaci

Pilar Abelová (61) si před časem u španělského soudu vymohla odebrání vzorků DNA surrealistického umělce Salvadora...

Jan Přeučil
Na dnešních českých seriálech je znát „horká jehla“, míní Jan Přeučil

Herec a pedagog Jan Přeučil (80) se v mládí kvůli procesům s Miladou Horákovou nemohl hned věnovat své lásce -...

Princ William a vévodkyně Kate (Berlín, 20. července 2017)
Třetí potomek Williama a Kate se narodí v dubnu 2018, oznámil palác

Třetí potomek prince Williama (35) a jeho manželky Kate (35) přijde na svět příští rok v dubnu. Zprávu o termínu...Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.