Krásky, můžete se hlásit

  18:26aktualizováno  18:26
Krásné dívky, jimž zrcadlo napovědělo, že by mohly být v příštím roce tou nejkrásnější, se mohou hlásit do soutěže. Patnáctý ročník Miss ČR byl vyhlášen. A stejně jako vloni poprvé, existuje i letos katogorie "patronů". Ten, kdo do soutěže přivede dívku, která v dubnu příštího roku získá titul Miss ČR, dostane odměnu 100 000 korun.
V článku najdete přehled soutěží krásy na celém světě i s jakými úspěchy se jich zúčastnily české dívky.

Pravidla bude i v příštím roce téměř stejná, jako v letech předchozích. Opět se z přihlášek vybírá do oblastních kol a z teprve z těch dívky postoupí do finále. Narozdíl od předchozích let jich však postoupí nikoliv osmnáct, ale pouze dvanáct. Slečny, které v soutěži uspějí už nebudou napříště uzavírat s modelingovou agenturou kontrakt na tři roky, ale pouze na rok.

Miss World je nejrozsáhlejší z mezinárodních soutěží královen krásy. Každoročně se jí už dvaapadesát let účastní na sto dívek. Televizní přenos z finálového galavečera je přenášen do více než sto čtyřiceti zemí.

Podobná přehlídka krásy - Miss Universe vznikla ve Spojených státech, kde se také konalo prvních dvacet ročníků. Od roku 1972 probíhá po celém světě. Televizní přenos z Miss Universe se vysílá v téměř stopětadvaceti zemích.

Na letošní soutěži, která se konala v květnu v San Juan v Portoriku, zastupovala Českou republiku Miss ČR 2001 Diana Kobzanová. Titul získala Oxana Fedorova z Ruska. Podle organizátorů však neplnila podmínky, a tak o něj po čtyřech měsících přišla. Držitelkou titulu se tak stala druhá v popřadí, Justine Paseková z Panamy. 
 
Miss Europe je sice ve svém rozsahu a záběru nejmenší ze čtyř nejprestižnějších mezinárodních soutěží krásy, ale zároveň je z nich nejstarší. Právě Miss Europe položila základy všem dalším mezinárodním volbám nejkrásnějších dívek, když se první držitelkou titulu Miss Europe se stala již v roce 1948 Jacqueline Donny z Francie. Od té doby probíhá soutěž nepřetržitě každý rok. Soutěže se v minulosti zúčastnili i italská filmová diva Sophia Loren či Gina Lollobrigida.

Miss Europe 2002 se uskuteční 28. prosince 2002 v Beirutu v Libanonu. Českou republika bude zastupovat letošní druhá vicemiss ČR Radka Kocurová.

Miss International  je nejmladší ze čtyř největších a nejprestižnějších mezinárodních soutěží. První ročník se konal před dvaačtyřiceti lety a vítězkou se tehdy stala Stella Marquez z Kolumbie. O rok později převzali přípravu Miss International Japonci a ve spolupráci s organizátory Miss Europe ji pořádají převážně na japonských ostrovech.

Miss International 2002 proběhla 30. září 2002 v Tokiu. Českou republiku zastupovala letošní Miss TV diváků, Miss sympatie a Miss ČR Internet Lenka Taussigová, která se umístila mezi dvanácti nejkrásnějšími dívkami.

ÚSPĚCHY ČESKÝCH DÍVEK NA MEZINÁRODNÍCH SOUTĚŽÍCH KRÁSY

Miss World
Alena Šeredová - 4. místo v roce 1998

Miss Universe
Jana Hronková - Top10 v roce 1990
Pavlína Baburková - Top10 v roce 1993

Miss Europe
Pavlína Baburková - Vicemiss Europe 1992
Monika Žídková - Miss Europe 1995
Jitka Kocurová - 5. místo v roce 1999 

Miss International
Ingrid Ondrovičová - Vicemiss International 1990
Markéta Silná - II. Vicemiss International 1991
Renata Hornofová - II. Vicemiss International 1995

Ve finále soutěže o nejkrásnější dívku České republiky zvítězila Kateřina Průšová z Chrastavy na Liberecku (uprostřed) před Kateřinou Smržovou z Prahy (vlevo) a Radkou Kocurovou z Karviné, 6. dubna 2002

Autor:


Nejčtenější

Pavel Novotný bude starostou. Musím okamžitě začít být důstojný, říká

Pavel Novotný

Bulvární novinář a moderátor Pavel Novotný (37) se připravuje na novou roli. Po úspěchu v komunálních volbách se stane...

Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Hnutí MeToo je oplzlá a nechutná kampaň, říká Sean Penn

Sean Penn (25. září 2013)

Podle herce a režiséra Seana Penna (58) je hnutí MeToo velice podezřelé a jediné, k čemu vedlo, je rozdělení mužů a žen...

Devátá řada StarDance: Písařovicová ukázala nohy, Genzer výraz medvěda

Richard Genzer se svou taneční partnerkou a přítelkyní (vpravo), 13. října 2018

V přímém přenosu České televize odstartovala devátá řada taneční soutěže StarDance. Desítka populárních osobností se v...

Další z rubriky

KVÍZ: Komu přezdívali Marilyn Monroe východu? Znáte hvězdy let 1998-2008?

Ewa Farna, Diana Kobzanová, Lucie Borhyová, Vladko Dobrovodský

I tento týden si můžete ověřit své vědomosti o československých osobnostech. Další kvíz se týká desetiletky 1998-2008....

Proměny v Tváři: Jašków jako Jarmila Šuláková a sexy Badinková

Sedmý díl show Tvoje tvář má známý hlas přinesl opět několik povedených proměn....

Sedmý díl show Tvoje tvář má známý hlas přinesl opět několik povedených proměn. Vítězný Robert Jašków byl téměř k...

OBRAZEM: Eugenie, Meghan a Kate. Které svatební fotky se vám líbí víc?

Královské svatby princezny Eugenie, prince Harryho a prince Williama

Palác zveřejnil oficiální svatební portréty princezny Eugenie a Jacka Brooksbanka. Nechybí na nich královská rodina,...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER (75 - 100 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 75 000 - 100 000 KčNajdete na iDNES.cz