Letní romantika účesová

aktualizováno 
-
Pokud si chcete letos v létě dopřát módní účes, pořiďte si (nebo si ponechte) polodlouhé vlasy, dostatek gelu a spoustu malých skřipců s kytičkami. Ty dodávají účesům letní a zároveň dívčí charakter. «Módní účesy často připomínají vrabčí hnízda, ovšem jen na první pohled, ve skutečnosti jsou velmi pečlivě tvarovány pomocí stylingových přípravků," vysvětluje kadeřnice Martina Exnerová. «Gely a tužidla totiž dokáží zvětšit objem vlasů a díky novému složení vlasy zároveň regenerují a vyživují." Výsledky výzkumů dokonce ukázaly, že 30 procent zákazníků má příliš jemné vlasy, z nichž bez vhodného tužidla nebo gelu nelze účes «přinutit" k poslušnosti.

1. Vlasy umyjte a ošetřete kondicionérem. Je třeba je důkladně opláchnout, aby nebyly zbytečně zatěžovány. Na hřeben naneste pěnové tužidlo s extra silně tužicím účinkem a rovnoměrně ho včešte do vlasů.

2. Vlasy se oddělí od takzvaného vlasového víru do trojúhelníku směrem ke spánku. Tyto vlasy - prozatím - lehce připevněte pinetou. Zbylé vlasy vezměte do jedné ruky, jako kdybyste chtěla udělat culík. Vlasy se zakroutí, obrátí napnuté nahoru a pod "vlasovým vírem" se připevní důkladně sponkami.

3. Vlasy v přední části se rozpustí a na jejich konečky se nanese tvarovací gel. Všechny zbylé vlasy v horní partii a kolem uší se opatrně natočí na elektrické natáčky. Natáčejí se i konce vlasů, které zůstaly volné z vyčesaného culíku, aby nepřečnívaly (viz bod 2).

4. Přibližně po deseti minutách, když natáčky vychladnou, je opatrně sundejte. Boční partii nad ušima mírně pročísněte, vyhlaďte směrem nahoru a připevněte sponkou. Vrchní vlasy nechte svinuté do loken, nerozčesávejte! Nakonec účes zpevněte lakem na vlasy s extra silně tužicím účinkem.

1. Na vlasy po umytí a ošetření kondicionérem rovnoměrně nastříkejte stylingový sprej (pěnová tužidla a vlasové gely se při tvarování ondulačním železem nepoužívají, protože se připalují). Vlasy důkladně prosušte vysoušečem.

2. Začněte pracovat od čela. Špičkou hřebene si oddělte tenký pramínek vlasů, který se rozčeše a natočí na ondulační železo. Vlasy ponechte na kulmě maximálně 10 až 16 vteřin, pak ji opatrně sejměte. Pramínek vlasů se už nerozčesává a nechává se pouze vychladnout.

3. Jakmile vlasy vychladnou, zafixujte všechny prstýnky lakem na vlasy. Nad čelem oddělte dva silnější prameny a nechte je zatím podél obličeje rozpuštěné.

4. Zbylé vlasy se vezmou do ruky (jako byste chtěla udělat culík), otočí se zleva doprava a obrátí se nahoru. Pak se z vlasů vytvoří kulička. Účes připevníme sponkami. Volné konce vlasů se nechají přirozeně splývat. Ve zbylých předních pramenech udělejte pěšinku, kartáčem pak vlasy na hladko utáhněte za uši. «Progelujte je a připevněte perky. Celý účes se nakonec silně zafixuje lakem.


Autor:

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Pětadvacet let jsme na sebe čekali, řekla Kloubková o Kunešovi

Kristina Kloubková a Václav Kuneš

Moderátorka Kristina Kloubková (41) žije se svým partnerem, choreografem a porotcem StarDance Václavem Kunešem (42)...

Další z rubriky

Pětadvacet let jsme na sebe čekali, řekla Kloubková o Kunešovi

Kristina Kloubková a Václav Kuneš

Moderátorka Kristina Kloubková (41) žije se svým partnerem, choreografem a porotcem StarDance Václavem Kunešem (42)...

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Britská kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident...

Manželka prince chtěla milionové výživné. Na syny dostane pár tisíc

Princ Louis Lucemburský a princezna Tessy se syny Gabrielem (vpravo) a Noahem...

Lucemburský princ Louis (30) se kvůli své lásce, neurozené vojačce Tessy Antonyové (31) kdysi vzdal trůnu. Po dvanácti...

Najdete na iDNES.cz