Letní romantika účesová

aktualizováno 
-
Pokud si chcete letos v létě dopřát módní účes, pořiďte si (nebo si ponechte) polodlouhé vlasy, dostatek gelu a spoustu malých skřipců s kytičkami. Ty dodávají účesům letní a zároveň dívčí charakter. «Módní účesy často připomínají vrabčí hnízda, ovšem jen na první pohled, ve skutečnosti jsou velmi pečlivě tvarovány pomocí stylingových přípravků," vysvětluje kadeřnice Martina Exnerová. «Gely a tužidla totiž dokáží zvětšit objem vlasů a díky novému složení vlasy zároveň regenerují a vyživují." Výsledky výzkumů dokonce ukázaly, že 30 procent zákazníků má příliš jemné vlasy, z nichž bez vhodného tužidla nebo gelu nelze účes «přinutit" k poslušnosti.

1. Vlasy umyjte a ošetřete kondicionérem. Je třeba je důkladně opláchnout, aby nebyly zbytečně zatěžovány. Na hřeben naneste pěnové tužidlo s extra silně tužicím účinkem a rovnoměrně ho včešte do vlasů.

2. Vlasy se oddělí od takzvaného vlasového víru do trojúhelníku směrem ke spánku. Tyto vlasy - prozatím - lehce připevněte pinetou. Zbylé vlasy vezměte do jedné ruky, jako kdybyste chtěla udělat culík. Vlasy se zakroutí, obrátí napnuté nahoru a pod "vlasovým vírem" se připevní důkladně sponkami.

3. Vlasy v přední části se rozpustí a na jejich konečky se nanese tvarovací gel. Všechny zbylé vlasy v horní partii a kolem uší se opatrně natočí na elektrické natáčky. Natáčejí se i konce vlasů, které zůstaly volné z vyčesaného culíku, aby nepřečnívaly (viz bod 2).

4. Přibližně po deseti minutách, když natáčky vychladnou, je opatrně sundejte. Boční partii nad ušima mírně pročísněte, vyhlaďte směrem nahoru a připevněte sponkou. Vrchní vlasy nechte svinuté do loken, nerozčesávejte! Nakonec účes zpevněte lakem na vlasy s extra silně tužicím účinkem.

1. Na vlasy po umytí a ošetření kondicionérem rovnoměrně nastříkejte stylingový sprej (pěnová tužidla a vlasové gely se při tvarování ondulačním železem nepoužívají, protože se připalují). Vlasy důkladně prosušte vysoušečem.

2. Začněte pracovat od čela. Špičkou hřebene si oddělte tenký pramínek vlasů, který se rozčeše a natočí na ondulační železo. Vlasy ponechte na kulmě maximálně 10 až 16 vteřin, pak ji opatrně sejměte. Pramínek vlasů se už nerozčesává a nechává se pouze vychladnout.

3. Jakmile vlasy vychladnou, zafixujte všechny prstýnky lakem na vlasy. Nad čelem oddělte dva silnější prameny a nechte je zatím podél obličeje rozpuštěné.

4. Zbylé vlasy se vezmou do ruky (jako byste chtěla udělat culík), otočí se zleva doprava a obrátí se nahoru. Pak se z vlasů vytvoří kulička. Účes připevníme sponkami. Volné konce vlasů se nechají přirozeně splývat. Ve zbylých předních pramenech udělejte pěšinku, kartáčem pak vlasy na hladko utáhněte za uši. «Progelujte je a připevněte perky. Celý účes se nakonec silně zafixuje lakem.


Autor:


Nejčtenější

Pavel Novotný bude starostou. Musím okamžitě začít být důstojný, říká

Pavel Novotný

Bulvární novinář a moderátor Pavel Novotný (37) se připravuje na novou roli. Po úspěchu v komunálních volbách se stane...

Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Hnutí MeToo je oplzlá a nechutná kampaň, říká Sean Penn

Sean Penn (25. září 2013)

Podle herce a režiséra Seana Penna (58) je hnutí MeToo velice podezřelé a jediné, k čemu vedlo, je rozdělení mužů a žen...

Čtyři měsíce po utonutí roční dcery má lyžařská legenda Miller syna

Morgan a Bode Millerovi na Kentucky Derby v Louisville, Kentucky, USA (6....

Olympijskému vítězi a mistru světa v alpském lyžování Bodemu Millerovi (40) a jeho manželce Morgan (31) se čtyři měsíce...

Další z rubriky

Proměny v Tváři: Jašków jako Jarmila Šuláková a sexy Badinková

Sedmý díl show Tvoje tvář má známý hlas přinesl opět několik povedených proměn....

Sedmý díl show Tvoje tvář má známý hlas přinesl opět několik povedených proměn. Vítězný Robert Jašków byl téměř k...

Pořád jsem tak trochu depešák a introvertní tvor, říká Nesvadbová

Barbara Nesvadbová

Bára Nesvadbová (43) se i díky práci pro společenské časopisy pěknou řádku let pohybuje ve světě módy. „Dřív jsem...

Zvířata na rozdíl od jiných neudělala žádnou chybu, říká o premiéře Popelky Renč

Tři oříšky pro Popelku

Dlouho očekávaná premiéra rodinného muzikálu na motivy slavné pohádky režiséra Václava Vorlíčka (88) Tři oříšky pro...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz