Od kožichů po prvotřídní styl: stylisté se na Marešovi vyřádili

  0:06aktualizováno  0:06
Bez špičkového stylisty se hvězdy showbyznysu neobejdou. Ani Leoš Mareš, který se považuje za módního neuměla. To je i důvod, proč už pět let pracuje s Filipem Vaňkem, který mu připravuje oblečení na důležité akce. "Paradoxně je jedno, co máte na sobě. To hlavní vychází z vás," říká ke svému oblékání Mareš.

Šatník Leoše Mareše prošel výraznými proměnami | foto: koláž iDNES.cz KORZO

Šatník předního českého moderátora se za posledních deset let výrazně proměnil. Kostýmy, s nimiž objížděl diskotéky a fascinoval jejich návštěvníky, jsou minulostí, přestože svého času vzbuzovaly nemalou pozornost.

Za všechny moderátorovy pracovní úbory jmenujme kožichy, díky nimž dodnes nosí nálepku pán kožichů.

Kožichy? Pro Leoše Mareše už uzavřená kapitola

Kožichy? Pro Leoše Mareše už uzavřená kapitola

"Je to už sedm let, co jsem si naposledy oblékl kožich. A že se na ně po sedmi letech ptáte dokazuje, že v lidech zanechaly nesmazatelnou stopu. Bylo to silné hlavně proto, že si to určili lidi sami. Na diskotékách jsem měl několik druhů kostýmů, protože jsem chtěl lidi pobavit a ne jen sedět na barové židličce a kouřit. Dělal jsem show, ke které patří kostým. Nosil jsem pláštěnku, tričko s prezervativy i digitální hodiny, které běžely na hrudi, ale kožich byl nejvíc. Všichni o nich začali mluvit," vzpomíná Mareš na éru, s níž vstupoval na půdu českého showbyznysu.

Dnes je doba jiná. Sám Mareš se proměnil v dospělého muže. Tvář poznamenanou akné vystřídaly vrásky, nasvědčující, že dřina zvaná showbyznys dá občas člověku zabrat. Zvláště ve chvíli, kdy se stanete prvotřídní hvězdou a vaše služby jsou lidem na očích.

Leoš Mareš
Leoš Mareš
Leoš Mareš

Slavičí objev roku, poté moderátor prestižních cen a následovně hlavní tvář nejúspěšnější komerční televize v zemi. To je jen stručný popis toho, jak rodákovi z Berouna strmě rostla kariéra.

Jestli je na pomyslném vrcholu, či na půli cesty, ukáže čas. Jisté ale je, že status hvězdy mu nikdo neodpáře. Ani ten, komu jeho humor a projev vůbec nevoní.

Leoš Mareš už dávno rezignoval na organizování všeho, co si onen status žádá. Moderátorův šatník, který se každou sezonu mění, je toho důkazem. "Ale paradoxně je jedno, co si na sebe vezmete," svěřuje Mareš vlastní postřehy z praxe. "Lidi posuzují váš výkon podle něčeho úplně jiného. To procento, které můžete omluvit stylingem, je minimální. To hlavní vychází z vás," zdůrazňuje.

Služby stylistů nicméně využívá pravidelně. Především proto, že mu šetří drahocenný čas, se kterým může naložit podle svého, a starosti, které by mu oblékání normálně působilo, může přehodit na odborníky. "U mě to je o pocitu pohody a klidu. Filipovi zavolám tehdy, když vím, že mě čeká nějaká důležitá akce v televizi. Teď je například plesová sezona, pro kterou jsem si vybral jeden oblek, několik košil a kravat. Nepřeháním to. V tomhle směru jsem konzervativní."

Leoš Mareš a jeho stylista Filip Vaněk - MTV party

Leoš Mareš a jeho stylista Filip Vaněk

Souhlasně přikyvuje hlavou i Filip Vaněk, který už ví, že na svého hvězdného klienta musí velmi pomalu. "Chová se jako každý chlap. Nejlepší je, když dokážu udělat změnu, které si ani nevšimne a až později řekne, že takhle je to lepší. Máme před sebou ještě dost práce, ale tu hlavní udělal sám, když odhodil kožichy," říká stylista, který obléká modelky Pavlínu Němcovou, Simonu Krainovou či Dianu Kobzanovou.

Pro samotného Mareše jsou zajímavým úkazem na poli hvězdného stylingu manželé Victoria a David Beckhamovi. "Dvojice Beckhamovců mě fascinuje, na mě to působí jako něco z Marsu. Pracuju v showbyznysu, takže je pozoruju jako divák a vždycky napjatě čekám, co dalšího budou mít na sobě. Borec leží zraněný v sanitce, ale vypadá jako kdyby slezl z přehlídky. Baví mě extrémně," doplňuje Leoš Mareš.

Stylisty se na sebe neptejte

Jak si redaktor iDNES.cz vyslechl kritiku

Když jsem si se stylistou Filipem Vaňkem začal povídat o módě a Leoši Marešovi, páčil jsem z něj i odpověď, na kolik jeho poradenské služby mohou známého moderátora přijít. Taktně mi odpověděl, že tyto informace podléhají jakémusi tajemství mezi jím a klientem a tudíž mi neprozradil vůbec nic.

Poté jsem na to šel oklikou. Rovnou jsem se zeptal, kolik bych u něj nechal peněz  v případě, že bych chtěl jeho služeb využít. "Nejdřív bychom si spolu popovídali, jaké životní tempo vedeš, jakou práci děláš a co od změn očekáváš. Tahle konzultace stojí tisíc korun." Zdvihl jsem udiveně obočí. "Standardně si pak za služby účtuju 16 tisíc za den." Polknul jsem nasucho. "Ale v případě stálých klientů jsou ceny samozřejmě jiné. Někteří využívají paušálů a díky tomu jim stlačím cenu i o polovinu," prozradil Vaněk.

Coby zvídavý člověk jsem se neubránil dotazu, jak by zhodnotil můj "večerní vohoz", ve kterém jsem přišel na MTV party. "Všechno je špatně," zpražil mě první větou. "Je vidět, že jdeš z práce. Z kanceláře. A ještě k tomu v Praze," dodal a moje sebevědomí bylo v tu ránu rozprášeno jako popel na rozptylové loučce. Ještě že po ruce byla dvojka bílého a já měl odpracováno. V terénu.  

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Vévodkyně Meghan se pochlubila bříškem, byla hvězdou modních cen

Vévodkyně Meghan (Dublin, 10. července 2018)

Těhotná vévodkyně ze Sussexu Meghan (37) se nečekaně ukázala na udílení britských módních cen. Na pódiu předávala...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Další z rubriky

Móda z Thálií: stylová Černocká, výstřih Bittnerové a Grossová v mini

Móda na cenách Thálie (2018)

Na udílení cen Thálie se dámy ukázaly v nejrůznějších modelech. Nechyběly mini ani večerní šaty. Na některé z outfitů...

Móda z cen kritiků: vychrtlá Jolie, prostorná Metzová a sexy Cuoco

Móda na cenách kritiků Critics' Choice Awards 2018

Záplavu černých rób na udílení Zlatých glóbů vystřídaly barvené modely na cenách kritiků Critics' Choice Awards v Santa...

Móda z Plesu jako Brno: Lašková s bříškem, sexy Kubelková i Decastelo

Móda z Plesu v Brně 2018

Známé tváře v sobotu vyrazily plesat. Jelikož pražský Ples v Opeře se ani letos nekoná, navštívily moravskou metropoli....

Najdete na iDNES.cz