Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kultura

aktualizováno 
* Výstava

RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANNA: Expozice Josef Hoffman Průřez dílem secesního architekta Josefa Hoffmanna je umístěn v jeho rodném domě.
* Výstava

RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANNA: Expozice Josef Hoffman Průřez dílem secesního architekta Josefa Hoffmanna je umístěn v jeho rodném domě. Návštěvníci se seznámí s fotodokumentací autorových staveb, ukázkami nábytku, nápojových souprav a jídelních servisů, které jsou dodnes podle Hoffmannových návrhů vyráběny, vystaven je soubor zařízení z vídeňského kabaretu Netopýr. Ke shlédnutí je životopisný videofilm

BUDIŠOV

* Výstava

ZÁMEK: Stálá expozice zoologického depozitáře

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

* Výstava

GALERIE EVA: Výstava obrazů Jindřicha Hegra (do 27. července) KULTURNÍ DŮM: Výstava uměleckých fotografií Miroslava Matouška (do 1. července)

CHOTĚBOŘ

* Film

DRUŽBA: Trosečník Někdy je dobré ztroskotat, aby člověk objevil sám sebe. Ambiciózním mužům, jejichž život visí na drátku zvaném diář, může totální izolace přijít k duhu. Tom Hanks se stává proti své vůli Robinsonem a na samém konci světa nachází novou cest. Režie: Robert Zemeckis. Hrají: Tom Hanks, Helen Huntová, Christopher Noth a další. (20.00)

* Výstava

Kam jede mašinka (do 31. října), Chotěbořské školy očima fotografa Ladislava Vaška (do 24. června), Obrazy ze zámecké obory a Železných hor (do 31. října), Soustružené malované hračky Zdenka Bukáčka juniora (do 2. září)

HAVLÍČKOVA BOROVÁ

* Výstava

PAMÁTNÍK KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO: Stálá expozice o díle a životě Karla Havlíčka

HAVLÍČKŮV BROD

* Film

OSTROV: Kytice Tvůrčí tým pod vedením režiséra F. A. Brabce dokázal, že Kytice z pověstí národních degradovala do sfér povinné školní četby nezaslouženě. Skutečné" i pohádkové postavy ze sedmi balad sbírky - Kytice, Vodník, Polednice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Štědrý večer - ožívají na plátnech kin a vyprávějí o vášni, lásce, strachu, závisti a hlavně smrti. Scenáristické propracování Erbenových "minipříběhů", básnické obrazové vidění, kouzla moderní trikové techniky, zvuková a hudební stránka umocněná vynikajícími hereckými výkony, to vše dodává filmu Kytice na výjimečnosti. Režie: F. A. Brabec. Hrají: Linda Rybová, Jana Švandová, Dan Bárta, Klára Sedláčková, Karel Roden, Jiří Schmitzer, Zuzana Bydžovská, Boleslav Polívka, Anna Geislerová, Nina Divíšková, Karel Dobrý, Ivan Vyskočil a další. (17.30) , Tmavomodrý svět Příběh českých pilotů, kteří během druhé světové války bojovali nad Anglií proti Hitlerovi, aby je pak komunisté v "osvobozené" zemi namísto slavobránami provedli branami kriminálů a lágrů.. Režie: Jan Svěrák. Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Oldřich Kaiser, Tara Fitzgeraldová, Linda Rybová, Hans Assmann, Charles Dance, Miroslav Táborský a další. (20.00)

* Výstava

GALERIE YVÝTVARNÉHO UMĚNÍ: Příbuznost není dědičná aneb Surealismus a svoboda (do 24. června) POBOČKA ČSOB: Prodejní výstava obrazů a grafiky Josefa Sasky (do 31. srpna)

HUMPOLEC

* Film

MĚSTSKÉ KINO: Vše, co jste chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat Z rané, parodicky zaměřené tvorby režiséra patří tato povídková komedie k nejúspěšnějším titulům. Režie: Woody Allen. Hrají: Woody Allen, John Carradine, Lou Jacobi, Louise Lasserová, Anthony Quayle, Tony Randall, Lynn Redgraveová a další. (20.00)

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU

* Výstava

MUZEUM OTOKARA BŘEZINY: Stálá expozice se vztahem k Otokaru Březinovi a jeho přátelům

JEMNICE

* Výstava

KNIHKUPECTVÍ DEJL: Martin Zlámal, Luboš Tesař (do 15. července)

JIHLAVA

* Film

DUKLA: Tmavomodrý svět Příběh českých pilotů, kteří během druhé světové války bojovali nad Anglií proti Hitlerovi, aby je pak komunisté v "osvobozené" zemi namísto slavobránami provedli branami kriminálů a lágrů. Režie: Jan Svěrák. Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Oldřich Kaiser, Tara Fitzgeraldová, Linda Rybová, Hans Assmann, Charles Dance, Miroslav Táborský a další. (17.30, 20.00, 22.00) SOKOL: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříchem. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt, Arnošt Goldflam a další. (17.30, 20.00)

* Činohra

HORÁCKÉ DIVADLO: Sen noci svatojánské (Horácké divadlo) Milostné propletence dvou mladých zamilovaných dvojic, zlomyslná pomsta krále elfů Oberona na své ženě Titanii, která se díky kouzlu zamiluje do venkovského řemeslníka proměněného v osla, chystaná svatba athénského vévody Thesea s královnou Amazonek Hipolytou a zlomyslné žertíky raráška Puka. To vše tvoří příběh kouzelné Shakespearovy komedie, která v sobě spojuje pohádku a skutečnost, lidské osudy a lásku se světem kouzel a fantazie. Režie: Milan Schejbal. Hrají: Stanislav Jiránek, Stanislav Gerstner, Hana Briěšťanská, Eva Jízdná, Ondřej Šípek, Jaroslav Dostál, Miloš Stránský, Martyna Klimáčková, Lenka Schreiberová, Josef Kundera, Josef Kubín, Milan Šindelář a další. (17.00)

* Výstava

GRAND HOTEL: Pavel Grégr - Oleje (do 31. července) VRAK BAR: Před válkou jsem měl hračky Fotografická výstava autorky Ivy Zímové, která se nechpala inspirovat událostmi v Čečensku.

* Ostatní

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA: Zvířata z celého světa Zoo leží v malebném údolí řeky Jihlávky. V areálu o rozloze 12,6 ha se nacházejí vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města. "Zoo bez mříží" je domovem pro 100 druhů vzácných zvířat, z toho 17 druhů zařazených do záchranných programů. Zahrada se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů a návštěvníci se v ní setkají s několika superlativy: nejmenším poddruhem tygra (sumaterský), medvěda (malajský), vydry (malá), opice (kosman zakrslý), největším klokanem (rudý) a hlodavcem (kapybara) a konečně největší kolekcí drápkatých opic v republice. Velmi atraktivní je expozice plazů s mnoha jedovatými druhy hadů.

JIMRAMOV

* Výstava

SÍŇ RODÁKŮ: Vz nik a vývoj Jimrmanova, Karel Slavíček, Bratři mrštíkové, Jan Karafiát.

KAMENICE NAD LIPOU

* Výstava

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM: Dějiny města Kamenice nad Lipou a Život a dílo Vítězslava Nováka

KRALICE NAD OSLAVOU

* Výstava

PAMÁTNÍK KRALICKÉ TISKÁRNY: Historický význam Kralické tiskárny, J. A. Komenský a kultura jeho doby

KŘÍŽOVICE

* Výstava

GALERIE Z RUKY: Výstava obrazů Václava Flesara

LEDEČ NAD SÁZAVOU

* Film

MĚSTSKÉ KINO: Kostka Policista, profesionální zloděj, studentka matematiky, psycholožka, architekt a dospělý autista se jednoho dne probudí ve fantaskním vězení, tvořeném stovkami vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Nikdo z nich netuší, jak se v tomto surrealistickém bludišti ocitl, s rostoucím napětím se objevují osobní konflikty. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu... Režie: Vincenzo Natali. Hrají: Nicole de Boerová, Nicky Guadagni, David Hewlett, Andrew Miller, Julian Richings, Wayne Robson a Maurice Dean Wint. (20.00)

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

* Výstava

MUZEUM ŘEMESEL: Stálé expozice Muzea řemesel

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

* Výstava

VÝSTAVNÍ SÍŇ: Výstava výtvarných prací bývalých žáků ZUŠ

NOVÁ ŘÍŠE

* Výstava

MUZEUM ČES KÉ HUDBY, PAMÁTNÍK PAVLA A ANTONÍNA VRANICKÝCH: Stálá expozice Pavel a Antonín Vraničtí Expozice je společným dílem Muzea české hudby a Archivu Společnosti přátel hudby ve Vídni PREMONSTRÁTSKÝ KLÁŠTER: Stálá expozice barokní knihovny Barokní knihovna s nástropními freskami a 15 000 svazky a expozice věnované významným osobnostem zdejšího kulturního života, hudebním skladatelům Janu Novákovi a bratrům Antonínu a Pavlu Vranickým a básníkovi Otokaru Březinovi

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

* Výstava

HORÁCKÁ GALERIE: Slavoj Kovařík - Výběr z malířského díla Expozici naleznete v Červeném sále (do 24. června), J aroslav Válek - Kovaná plastika (do 26. srpna)

* Ostatní

HORÁCKÉ MUZEUM: Vodní mlejnek Figurální pohyblivý vodní mlejnek ve dvoře Horáckého muzea je v provozu každou celou hodinu od 9 hodin. Poslední spuštění je v 15.45

OBRATAŇ

* Výstava

MUZEUM IZOLÁTORŮ A BLESKOJISTEK: Stálá expozice izolátorů

OKŘÍŠKY

* Výstava

SOKOLOVNA: Výstava z historie obce

PACOV

* Výstava

HRAD KÁMEN: Jednostopá motorová vozidla české výroby

PELHŘIMOV

* Film

VESMÍR: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříchem, v němž hrají výhradně naháči z nudistické pláže. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt a další. (20.00)

POČÁTKY

* Výstava

RODNÝ DŮM OTOKARA BŘEZINY: Doklady o životě a díle básníka Otokara Březiny

POLNÁ

* Výstava

MUZEUM VYSOČINY: Stálá expozice hodi n, Z p rádelníků a skříní našich babiček, Loutkové divadlo v Polné

TELČ

* Výstava

DŮM U MICHALA: Práce pro památkovou péči I, II, III, IV GALERIE WIMMER: Současná malba RADNICE: Horácký fotoklub Jihlava (do 24. června), Keramika, plastika Práce studentů SPŠ keramické v Bechyni VĚŽ SVATÉHO DUCHA: Jan Křen - Obrazy ZÁMEK: Helena Schmausová - Schoonerová - Obrazy a plastiky (do 1. července)

TŘEBÍČ

* Film

MORAVIA: Vyhnání z ráje Nová česká tragikomedie režisérky Věry Chytilové zachycuje na ověřeném modelu "filmu ve filmu" natáčení experimentálního snímku o Adamovi, Evě a časech nevinnosti před prvotním hříhříchem, v němž hrají výhradně naháči z nudistické pláže. Režie: Věra Chytilová. Nicméně statisté, herci i členové štábu mají spoustu lidských chyb a slabostí, a tak se filmování ubírá docela jiným směrem než k idylickému obrazu ráje. Hrají: Bolek Polívka, J. A. Pitínský, Milan Šteindler, Chantal Poullainová, Věra Havelková, Petr Vacek, Jaroslav Tichý-Barin, Veronika Bellová, Otakáro Schmidt, Arnošt Goldflam a další. (17.30, 20.00)

* Výstava

FOND: Výstava obrazů Josefa Hrubeše Motivy ze Židů. GALERIE CHODBA: Hranice v nás Výstava prací studentů jihomoravských středních škol - účastníků soutěže Hranice v nás. (do 22. června) BAZILIKA SVATÉHO PROKOPA: Prohlídka baziliky Bazilika, opatský chrám s patrociniem Nanebevzetí Panny Marie je jediná stavba třebíčského kláštera, která se v podstatě dochovala ve svém původním půdorysném rozvrhu a architektonické výstavbě. Patří k skvostům středověkého stavitelství evropského významu. GALERIE MALOVANÝ DŮM: Lubomír Kressa st. Výběr z díla 1941 - 1981. (do 22. června) MALÁ GALERIE ZÁPADOMORAVSKÉHO MUZEA: Pavel Holeka - Koláže ZÁPADOMORAVSKÉ MUZEUM: Stálé expozice betlémů, dýmek a kuřáckých potřeb, minerálů, vltavínů, ethnografie, archeologie l Ostatní HOTEL ALFA: Interenetový klub Denně od 8 do 23 hodin ŽIDOVSKÝ HŘBITOV : Prohlídka hřbitova Je zde pohřbeno jedenáct tisíc lidí a nachází se zde tři tisíce kamenných náhrobků, dokumentujících svým výtvarným pojetím vývoj židovského náhrobního kamene. Hřbitov je přístupný vstupní kovanou bránou z ulice ZNOJEMKA KLUB 2000: Diskotéka (20.00)

TŘEŠŤ

* Ostatní

KULTURNÍ DŮM: Večer pod lampou - Běh života Představení především pro důchodce. (19.30)

TŘI STUDNĚ

* Výstava

SÁL BOHUSLAVA MARTINŮ: Stálá expozice Martinů a Tři Studně Výstava zachycuje fragmenty z života hudebního skladatele Bo huslava Martinů.

VELKÁ BÍTEŠ

* Výstava

MĚSTSKÉ MUZEUM: Stálá regionální historická expozice Velkobítešska VÝSTAVNÍ SÍŇ KLUBU KULTURY: Výstava prací žáků uměleckých oborů Umělecký kovář, umělecký keramik, umělecký truhlář. (do 24. června)

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Výstava

GALERIE SYNAGOGA: Stálá expozice Magen David Historie Židů ve Velkém Meziříčí. MUZEUM SILNIC A DÁLNIC ČESKÉ REPUBLIKY: Stálá výstava sochaře Jiřího Marka. Modely mostů, Historie výstavby dálnice, Přírodniny (konchylie, ornitologická sbírka), Expozice Sarajevský atentá t. Muzeum doplňuje výstava zámeckého mobiliáře.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

* Výstava

MĚSTSKÉ DIVADLO: Výstava prací žáků ZUŠ (do 30. června) MUZEUM KNIHY: S mapou a puškou Výstava cestopisných a dalších knih, pojednávajících o objevitelských a loveckých výpravách středověké šlechty. Výstava zahrnuje časový úsek od konce osmnáctého století do třicátých let století dvacátého.300 let s klavírem. Dlouhodobá expozice Českého muzea hudby v prostorách zámku, v zámeckém konventu. PRODEJNA NÁBYTKU ANKE: Václav Mach - Koláčný: Obraz v interiéru Komorní výstava obrazů REGIONÁLNÍ MUZEUM: Replika historického lesního skla (do 30. června) VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Keramický svět dětí z Města Albrechtic Výstava prací dětí ze soukromé základní umělecké školy. (do 8. července) CAFÉ - BAR GALERIE: Stálá expozice Café - Baru Prostředí zpříjemňují prodejné obrazy a grafiky mnoha výtvarníků a sklo Jaroslava Svobody.

ŽIROVNICE

* Výstava

MĚSTSKÉ MUZEUM: Stálé expozice žirovnického muzea Expozice perleťářství umístěná v zámeckých prostorech představuje výrobu perleťových knoflíků, kterou v Žirovnici zavedl již v roce 1864 Josef Žampach. Dále je zde dokumentováno rozmanité použití perleti a řemeslná zručnost mistrů "čamrdářů". Expozice historických šicích strojů představuje více než 70 exponátů, Na zámku je unikátní fresková výzdoba z doby kolem roku 1490 a stálá expozice prací renomovaných umělců v Galerii Jana Havlíka.

Autor:Nejčtenější

Končíme, oznámili Pokondři. Je to umělá kauza, říká vedení stanice
Je to definitivní, končíme. Těžkej Pokondr odchází z Frekvence 1

Moderátoři Roman Ondráček a Miloš Pokorný tento měsíc skončí na Frekvenci 1. Těžkej Pokondr se na tom dohodl se...

Předseda Zelených Matěj Stropnický byl hostem diskusního pořadu Rozstřel. (3....
Matěj Stropnický přiznal vztah s hercem Danielem Krejčíkem

Šéf Strany zelených Matěj Stopnický (34) potvrdil, že je gay. Už dva měsíce chodí s hercem Danielem Krejčíkem (23)....

Melania Trumpová a Donald Trump (Washington, 13. října 2017)
Za Melanii Trumpovou zaskakuje dvojnice, spekulují lidé na sítích

Ona není ona. Má jiný nos a maskuje se velkými slunečními brýlemi. To jsou některé z argumentů lidí na sociálních...

Princ William sleduje, jak vévodkyně Kate tančí s medvídkem Paddingtonem...
Těhotná Kate si zatančila s medvědem. Její strýc má průšvih

Těhotná vévodkyně Kate (35) sice stále trpí ranní nevolností, ale pomalu se začíná vracet ke královským oficialitám. V...

Agáta Prachařová a Jakub Prachař
Agáta Prachařová: Všichni říkají, že je dcera celý Kuba. Ze mě nemá nic

Agáta Prachařová (32) je od porodu dcery přes měsícem, 13. září, v jednom kole. Nejde však jenom o péči o děti a...

Další z rubriky

Láďa Křížek (8. října 2015)
Křížek: Sláva je droga. Někdy se mi zdá, že ta moje trvala jen chvíli

Před pár lety zpěvák Láďa Křížek válčil s depresemi a pracovním vyhořením. Zemřel mu táta, v rodině měli nemoci. Do...

Jane Fondová (Cannes, 17. května 2015)
Představuji si, jak umřu. Smrti se nebojím, říká Jane Fondová

Americká herečka Jane Fondová (79) na svůj věk vypadá neuvěřitelně skvěle a vitálně. Filmová legenda však přiznala, že...

Předseda Zelených Matěj Stropnický byl hostem diskusního pořadu Rozstřel. (3....
Matěj Stropnický přiznal vztah s hercem Danielem Krejčíkem

Šéf Strany zelených Matěj Stopnický (34) potvrdil, že je gay. Už dva měsíce chodí s hercem Danielem Krejčíkem (23)....Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.