Kuchařová léčila smutek seniorů na Moravě, v Praze s nimi cvičila

  9:25aktualizováno  9:25
Jediná česká Miss World a modelka Taťána Kuchařová se intenzivně zajímá o mnohdy smutný život českých seniorů. V rámci projektu své nadace absolvovala několik výjezdů do domovů důchodců na Moravě, se seniory si poté zacvičila v Praze.

Taťána Kuchařová na návštěvě seniorů ve Zlíně | foto: archiv nadace Krása pomoci

"Trávení času s potřebnými lidmi je pro mě satisfakcí, potěšením a obrovským motorem, který mě i mé kolegyně v nadaci žene kupředu," řekla iDNES.cz Taťána Kuchařová, která nadaci Krása pomoci založila v roce 2006, tedy po získání cenného titulu Miss World, který jí rázem otevřel cestu do celého světa.

Cílem Kuchařové a jejího týmu je podpořit čtyři nejrozsáhlejší a nejpotřebnější oblasti, především pečovatelskou službu a osobní asistenci, zajištění zdravotních pomůcek a sdružování dobrovolníků pro seniory.

"Největší problém je v nedostatečném množství zařízení a péče pro seniory," líčí modelka, pro kterou je alespoň částečnou útěchou úroveň poskytované péče, která je z jejího pohledu srovnatelná s tou zahraniční.

Taťána Kuchařová na návštěvě seniorů ve Zlíně

Taťána Kuchařová na návštěvě seniorů ve Zlíně

Nemalý problém naopak vidí v celkovém přístupu k seniorům, kteří podle jejích zkušenosti často bývají odstrkováni společností na její okraj. "Je to vytěsňované téma, za které jsme se jako jedni z mála rozhodli postavit. Seniory podporuje hrstka lidí, navíc pomoc nemá dostatečný efekt. Je to globální problém, který se týká každého z nás, také bude mít dopad na každého z nás. Velmi si vážíme podpory, kterou prostřednictvím nadace šíříme mezi tyto seniory. Veřejnost je může výrazně podpořit zasláním DMS," objasňuje Kuchařová.

Taťána Kuchařová na návštěvě seniorů ve Zlíně
Taťána Kuchařová si se seniory ve Zlíně zahrála kuželky

Coby zakladatelka nadace si osobně zajela zkontrolovat zařízení, která podporuje. Lidským přístupem potěšila seniory ve Zlíně a v Litovli. "Silných a smutných příběhů máme denně mnoho. Většinou se s nimi snažím bavit o příjemných tématech, která je těší, o věcech nebo zážitcích, na které rádi vzpomínají. Ukazují mi fotky ze svých životů, povídají mi o své rodině, přátelích a nebo o lidech, kteří se o ně v současně době starají a jsou s nimi spokojení."

Taťánu Kuchařovou důchodci mile překvapili tím, že její vlastní život sledují v médiích. "Překvapilo mě, kolik toho o mně někteří věděli. Mnoho z nich ale mediální svět už příliš nesleduje a není podstatné, jestli o mně něco ví, či ne. Jsou rádi a vděční, že je navštíví někdo, koho zajímají, že se někdo zajímá o to, jak se jim daří," shrnuje kráska.

Taťána Kuchařová si vzala seniory do parády i v Praze a ochotně si s nimi zacvičila

Taťána Kuchařová si vzala seniory do parády i v Praze a ochotně si s nimi zacvičila

Starší spoluobčany symbolicky podpořila i v Praze, kde si s nimi zacvičila v klubu Holmes Place Energy. Hned další týden ve středu je zase potěší speciálním charitativním koncertem Dům pro život, který z Divadla Hybernia živě odvysílá Česká televize. Zpívat budou Helena Vondráčková, Ewa Farna, Ilona Csáková či Karel Štědrý.

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

KVÍZ: Kde si bral Mareš Koblížkovou? Znáte hvězdy let 2008–2018?

Vica Kerekes, Mikolas Josef, Ester Ledecká, Leoš Mareš

I v posledním kvízu na téma československé osobnosti 1918-2018 si můžete ověřit své vědomosti o celebritách. Připomeňte...

Proměny v Tváři: Sexy Schneiderová, švihák Děrgel a mánička Jašków

Osmý díl páté řady velkolepé show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik...

Osmý díl páté řady show Tvoje tvář má známý hlas opět přinesl několik povedených proměn. Podívejte se, jak vypadala...

Hora ze Hry o trůny se oženil. Manželka je o půl metru menší

H. J. Björnsson a Kelsey Hansonová (Beverly Hills, 2016)

Islandský herec a kulturista Thor Björnsson (29) známý jako Hora ze seriálu Hra o trůny si na rodném Islandu vzal po...Najdete na iDNES.cz