Krycí jména slavných? Smrad, lízátko i oslí zadek

  13:25aktualizováno  13:25
I hollywoodské hvězdy mají svá alias. To jen proto, aby se mohly nepoznány zapsat v nějakém hotelu a užívat si chvíle bez novinářů a paparazzi fotografů. Pseudonymy, které si herci a herečky vybírají, jsou občas pořádně pikantní.

Angelina Jolie si s Bradem Pittem vyměňovala zamilované pohledy | foto: Reuters

Britská herečka Kate Beckinsale se kvůli inkognitu v hotelích ráda zapisuje jako Sigourney Beaverová (Bobrová). Tahle přezdívka ji napadla jen náhodou, byla to prý okamžitá inspirace. "Když se mě v hotelu zeptali na jméno, prostě mi to skočilo do hlavy. Nejspíš proto, že mám ráda americkou herečku Sigourney Weaverovou."

Kate Beckinsale 
Kate Beckinsale

Jediný problém prý nastává, když cestuje s manželem, který používání falešného jména nesnáší. "Nelíbí se mu, když mu volají z recepce na pokoj, aby se na něco zeptali a říkají mu: 'Dobrý den, pane Bobře'."

Jennifer Anistonová v době, kdy ještě žila s manželem Bradem Pittem
Jennifer Anistonová v době, kdy ještě žila s manželem Bradem Pittem

Celebrity mají ty nepodivnější nápady, když chtějí cestovat inkognito nebo uniknout pozornosti fanoušků. Dokud byli spolu Brad Pitt a Jennifer Anistonová, patřilo mezi jejich nejoblíbenější pseudonymy pan a paní Ross Vegasovi.

Tenhle podpis do hotelové knihy nahradil Bruce a Jasmine Pilafovi, což je nejoblíbenější alias, které používá Pitt s Angelinou Jolie. Sama Angelina se také ráda zapisuje jako slečna Lollipopová (Lízátková), zatímco Pitt často používá Carl Con Carne, čímž prokazuje svou slabost pro kulinářství. Zatímco pilaf je ázerbájdžánské národní jídlo, chilli con carne je oblíbeným pokrmem v Texasu.

Angelina Jolie si s Bradem Pittem vyměňovala zamilované pohledy
Angelina Jolie s Bradem Pittem

Jennifer Anistonová si po rozvodu s Pittem dělala z jeho nového vztahu legraci, a proto se začala zapisovat jako paní Smithová. Pitt a Jolie se totiž do sebe zamilovali při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith (Pan a paní Smithovi). Dalším jejím oblíbeným pseudonymem je pak slečna Mannersová (Manýrová).

Johnny Depp
Johnny Depp

Pan Stench (smrad), pan Oddpong (divný puch), pan Drip Noodle (otravný trulant), pan Donkey Ass (třeba oslí zadek, ale toto spojení může mít i mnohem vulgárnější významy) - to jsou jen některá z podivuhodných jmen, které ve snaze uniknout novinářům používá herec Johnny Depp. Zdálo by se, že podobná jména k němu naopak přitáhnou spoustu pozornosti, ale prý fungují.

"Místo toho, abych se podepisoval jako pan Smith nebo Jones si nesmírně užívám, když si zamlouvám hotel nebo letenky na absurdní a občas neslušná jména," připouští. "Dělám to, když jsem si jistý, že skutečně nevědí, kdo doopravdy jsem. Je sranda nechat se v nějakou naprosto nelidskou hodinu, třeba v půl šesté ráno, vzbudit telefonem, ve kterém vám nějaký člověk říká: 'Dobré ráno, pane Smrade, dobré ráno, pane Divný puchu, je čas vstávat."

Písničkář Bob Dylan 
Písničkář Bob Dylan

Ve vymýšlení slovních hříček, které používá jako alias, je mistrem zpěvák a muzikant Bob Dylan, který vystupuje jako Justin Case (just in case - pro každý případ), Jim Nasium (vyslovuje se stejně jako gymnasium, tedy tělocvična) nebo Blind Boy Grunt, což byl pseudonym, pod nímž v 60. letech minulého století nahrál desítku folkových skladeb.

Matt Damon
Matt Damon

Hollywoodský krasavec Matt Damon se s využitím svého prostředního jména a dívčího jména matky podepisoval jako Matthew Carlsson-Paige. Ovšem jeho nejoblíbenějším pseudonymem je John President. "Když vás oslovují 'pane prezidente', je to vždycky velmi uspokojivé," vysvětluje.

George Clooney
George Clooney

George Clooney se přiznal, že se svého času zapisoval v hotelích jako Arnold Schwarzenegger. "Byla to nejlegračnější věc na světě, protože oni věděli, že nejsem pan Schwarzenegger, ale museli mi tak říkat a bylo zábavné sledovat, jak se při tom tváří."

Autoři: ,


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Hybnerová: S vráskami problém nemám. Retušování mi přijde jako podvod

Vanda Hybnerová

Vanda Hybnerová (50) nemá problém převtělit se do mužské postavy. Při focení nového kalendáře Proměny, v němž se před...

KVÍZ: Kde si bral Mareš Koblížkovou? Znáte hvězdy let 2008–2018?

Vica Kerekes, Mikolas Josef, Ester Ledecká, Leoš Mareš

I v posledním kvízu na téma československé osobnosti 1918-2018 si můžete ověřit své vědomosti o celebritách. Připomeňte...

Chřipka u mě přešla v únavový syndrom, přiznala Claire Foyová

Herečka Claire Foyová na premiéře filmu První člověk (25. září 2018, Paříž)

Britská herečka Claire Foyová (34) přiznala, že kvůli vysokému pracovnímu nasazení a následné nemoci jí lékaři...Najdete na iDNES.cz