Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když jsou muži sami bezradní...

  16:43aktualizováno  16:43
Běžný chod domácnosti zvládnou synové, manželé a druzi klidně i sami, bez partnerčiny pomoci. Mimo jiné díky restauracím, v nichž se nemusejí starat o vaření ani o mytí nádobí. Podle výzkumu mnichovských psychologů zůstává největším kamenem úrazu špinavé prádlo.

Adamovi potomci se pyšní údajně vrozenými schopnostmi porozumět všem technickým vymoženostem. Nečiní jim prý problém pochopit chod sebesložitější pračky.

Žalostně však ztroskotávají na úplných banalitách. Problém je například bezchybně roztřídit bílé a barevné kusy prádla. Výsledek je pak nečekaným, a pro domácí vládkyni, mnohdy děsivým duhovým překvapením.

Pro příklad rozhodně nemusíme chodit až k našim západním sousedům. "Pral jsem jen jednou. Naštěstí po dvaceti minutách přišla manželka. I tak se zhrozila. ´Proč jsi nepustil vodu?´ vzkřikla. Ano, dvacet minut jsem se starou tatramatkou pral nasucho...," přiznal se například pětatřicetiletý Jaroslav Taška z Prahy.

Další nástrahou je pro muže i nastavení správné prací teploty. Ze slušivého pánského vlněného svetru se mnohdy stane jakási zplstnatělá oděvní součást, do níž se nevměstná ani dvouleté dítě. K tomu je ještě nutno připočíst záludnosti rozličných násypek, jež mají předem stanovenou funkci. Jsou určeny pro předpírku, praní, odstraňování špíny, aviváž…

Jsou ale i výjimečné případy, kdy muži zvládnou pračku sami, pokud ovšem není zbytí. "Pral jsem, už dokonce několikrát, a zvládl jsem to. Ale dostal jsem instruktáž, bez toho bych si rady nevěděl," uvedl o pět let mladší Michal Hanák z Liberce.

"V Americe jsem pral ve veřejné prádelně. Raději jsem ale program nastavil na nízkou teplotu. Doma jsem nikdy nepral, pere totiž maminka," připustil čtyřiadvacetiletý David Pilař z Brna.

Jak se v tom vyznat?
Kdo se v tom má ale vyznat a zapamatovat si to, svorně si notují zřejmě všichni, jež zradil domácí ženský element. Naštěstí je vyslyšeli v jednom z mnichovských obchodních domů. Jeho vedení se totiž rozhodlo uspořádat pro obdobně postižené muže kurzy, které jim pomohou najít východisko z nečekané prekérní situace. Na nedostatek zájemců si organizátoři nemohou stěžovat.

Také v Portugalsku je o opuštěné muže dobře postaráno. Tamní pánové většinou vůbec neumějí pečovat o domácnost. Od maminky rovnou přejdou do manželství a po rozvodu jsou zcela bezradní. Na internetové stránce www.vida-on.com však mohou najít rady, jak vyprat, vyžehlit, uklidit či uvařit.

Autoři: ,


Nejčtenější

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...

Hvězda Hry o trůny se rozloučila se svou rolí krvavými teniskami

Maisie Williamsová na SAG Awards (Los Angeles, 29. ledna 2017)

Maisie Williamsová (21) se na sociální síti rozloučila s rolí Aryi Starkové. S postavou bojovnice v seriálu Hra o trůny...



Štěpánek: Život bez dětí, když je chcete a můžete mít, by byl smutný

Nicole Vaidišová a Radek Štěpánek

Bývalý tenista a momentálně velký milovník golfu Radek Štěpánek (39) po krátké trenérské epizodě v týmu Novaka...

Myslela jsem, že budu stará panna, přiznala manželka George Clooneyho

Georg Clooney a jeho manželka Amal (Los Angeles, 22. října 2017)

Manželka George Clooneyho (57) Amal (40) nedávno poprvé na veřejnosti promluvila o muži a dětech. Při slavnostním...

Móda z Varů: Krásná Josefíková, nápaditá Matragi a skvělí Bartoškovi

Móda z červeného koberce MFF KV 2018

Móda na závěrečném ceremoniálu karlovarského filmového festivalu byla ve srovnání s jeho začátkem trochu...

Další z rubriky

Kardashianové za jednu fotku zaplatí více, než má prezident USA za rok

Donald Trump a Kim Kardashianová

Instagram už dávno není jen místo plné kýčovitých fotografií západů slunce. Pokud jste slavná celebrita jako Kim...

Potměšil: Satira se mi zalíbila. Zahrál jsem si i kápa pražské kavárny

Jan Potměšil

S divadelním spolkem Kašpar se Jan Potměšil (52) v létě podívá do obce Lom v jižních Čechách, kam rád utíká z Prahy do...

Hana Gregorová: Radek mi vždycky říkal, že jsem jeho jaderná elektrárna

Hana Gregorová (6. srpna 2015)

Herečka Hana Gregorová (65) se raduje z divadelních prázdnin a chystá si užít neplánovanou dovolenou. Ještě předtím si...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.



Najdete na iDNES.cz