Karel Gott otevřel své muzeum Gottland

  • 46
Zpěvák Karel Gott otevřel své muzeum Gottland v Jevanech. Hosté mohli poprvé nahlédnout do Gottlandu až po mistrově slavnostním otisku jeho vlastní ruky do hlíny.

Pátečního otevření se kromě Gotta, který přijel v doprovodu své přítelkyně Ivany Macháčkové, zúčastnil majitel objektu Jan Moťovský, patron Karel Svoboda, zpěvačky Lucie Bílá nebo Marcela Holanová i další blízcí Gottovi spolupracovníci Ladislav Štaidl a František Janeček.

Zpěváka vítaly před vstupní branou mažoretky s choreografií na skladbu Pretty Woman, kterou nazpíval Gott v angličtině. "Pro mě je Gottland ideální cestou, jak se se mnou mohou potkat moji fanoušci a já s nimi," řekl Gott, který za dva týdny oslaví sedmašedesáté narozeniny.

Zároveň upozornil, že jeho pěvecká kariéra zdaleka nekončí, proto bude muzeum dále doplňovat a vylepšovat.

Společně s Lucií Bílou a jejím synem Filipem pokřtil Gott knihy Obrazy, V zrcadle doby a druhé vydání titulu Posel dobrých zpráv, víno Charlotte, jehož etiketu zdobí obrázek mistrovy dcery Charlotty Elly, který sám nakreslil, a kolekci parfémů, dámského Lady Carneval a pánského Cestu rájem.

Zmíněné zboží i další předměty s emblémem Gottlandu včetně bonbonů, triček, čepic, ručníků i županů si mohou návštěvníci v muzeu zakoupit.

Nechybí ani Gottova vosková figurína
Vilu v Jevanech, v níž je nyní Gottland, koupil zpěvák v roce 1969. Příliš času v ní ale netrávil a prodal ji právě Moťovskému, který přišel s nápadem vzniku muzea. "Když jsem vilu kupoval, bylo mi jasné, že i v budoucnu musí být spojená se jménem Gott," podotkl majitel.

Architektonicky se o interiéry i exteriéry postaral  Jaromír Pizinger. V obytné části Gottlandu návštěvníci nahlédnou do Gottova soukromí a udělají si představu, jak jejich "božský Karel" žije. Mohou posoudit i vkus, s jakým Gott zařizoval jednotlivé místnosti, v pracovně dokonce uvidí jeho voskovou figurínu.

V prostorách, kde měl zpěvák bazén, vznikla síň slávy věnovaná jeho hudební kariéře od prvních krůčků. Dokonce je tu k vidění fotografie jednotlivých členů rodiny i samotného Gotta z roku 1948. Nechybí dnes už historická rarita, jíž je platinová deska od Supraphonu, a další tuzemské i zahraniční ocenění.

Tvůrci Gottlandu nezapomněli ani na zahraniční příznivce. Aktivní jsou v tomto směru zejména cestovní kanceláře specializující se na německý či ruský trh, které plánují pořádat zájezdy pouze do muzea.

Gottland bude návštěvníkům přístupný každý všední den od 10 do 18 hodin, cena jedné vstupenky je odhadována na 150 korun.

Jak to vypadá v Gottladnu? - VÍCE ZDE

,