Kamarád pro podzim života

aktualizováno 
-
Podle výzkumů tráví majitelé zvířat méně času návštěvami lékařů. Nepotřebují čekárnu jako místo mezilidského kontaktu, kde si lze konečně popovídat.

Užívají i menší množství léků a neřadí se do smutné statistiky sebevražednosti, v níž osamělí staří lidé naplňují alarmující číslo více než 60 procent. Rozhodnete-li se však svým rodičům takového zázračného kamaráda pořídit, rozhodně byste měli měřit minimálně dvakrát a neuškodí, když se budete řídit následujícími radami:

* Přesvědčte se, že vaši představu o zvířeti coby nejlepším příteli rodiče opravdu sdílejí.

* Ujistěte je, že se v případě nemoci nebo jiných komplikací o zvíře postaráte. Bude-li to třeba, zajistíte návštěvu u veterináře, nutný výcvik nebo venčení.

* Vyberte vhodné plemeno psa s mírnou povahou, nepříliš náročné na péči a pohyb. Při výběru se raději poraďte s chovateli či veterináři.

* K těm snadno zvládnutelným patří například francouzský buldoček nebo Kavalír King Charles španěl. Jsou vynikajícími průvodci a společníky a v jejich povahopisu není zmínka o agresivitě.

* U psů z útulku se pečlivě informujte o minulosti a charakteristických rysech zvířete. Trauma, které mohlo prožít, ho totiž pro účel, jaký by mělo plnit, mnohdy diskvalifikuje.

* Konzultace s ošetřujícím lékařem vašich rodičů také není ztrátou času. Jestliže psa nedoporučí, můžete zvolit jednodušší variantu - kočku, morče nebo králíka.

* Pokud si to okolnosti vyžádají, hledejte takový domov důchodců, kde canisterapie a návštěvy zvířat nejsou neznámými pojmy.

Daniela Kučerová

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Drahokoupil: Lidé mi píšou, že jsem gay. Přitom mám doma Miss

Zpěvák Vojta Drahokoupil a modelka Kristýna Kubíčková

O zpěvákovi a herci Vojtovi Drahokoupilovi (23) je v poslední době hodně slyšet. Vyhrál první kolo páté řady pořadu...

Mesarošová dala synovi netradiční jméno, musela čekat na schválení

Dominika Mesarošová

Dominika Mesarošová (32) měsíc po porodu prozradila, jak pojmenovala svého syna. Musela čekat na schválení úřady....

Další z rubriky

Rosie O'Donnellová se zasnoubila. Chce si vzít o 23 let mladší přítelkyni

Elizabeth Rooneyová a Rosie O'Donnellová (New York, 7. května 2018)

Herečka a moderátorka Rosie O'Donnellová (56) se pochlubila, že je opět zasnoubená. Její vyvolenou je bývalá vojačka a...

Patrika jsem milovala, jako všechny muže před ním, říká Dara Rolins

Dara Rolins

Už před více jak půl rokem se Dara Rolins (45) rozešla s Patrikem Rytmusem Vrbovským (41). Raper zapomněl na minulost a...

Chřipka u mě přešla v únavový syndrom, přiznala Claire Foyová

Herečka Claire Foyová na premiéře filmu První člověk (25. září 2018, Paříž)

Britská herečka Claire Foyová (34) přiznala, že kvůli vysokému pracovnímu nasazení a následné nemoci jí lékaři...Najdete na iDNES.cz