Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jste tipovali Miss ČR

  23:47aktualizováno  23:47
Novou Miss ČR 2003 se stala Lucie Váchová. I vy jste si mohli tipnout, která z dvanácti dívek se stane královnou krásy. Rozhodovali jste v internetovém hlasování, které jsme připravili z fotografií pořízených na oficiálním prezentačním večeru. Podle vás byla mezi finalistkami nejkrásnější třiadvacetiltá Alena Bohdálková z Jeseníku. Hlasovali jste ZDE.

VOLILI JSTE MISS

Všech dvanáct dívek nafotila fotografka deníku MF DNES tak, abychom vám je mohli představit srovnatelný způsobem. Za tři týdny jste poslali dvanácti finalistkám prostřednictvím našich stránek celkem 47 960 hlasů.

Nejvíc se čtenářům iDNES líbila Alena Bohdálková, druhá skončila Eva Machů a třetí oficiální Miss ČR 2003 Lucie Váchová.

Miss Talent - Petra Kamencová
I letos se konal v brněnském Bobby centru měsíc před samotným finálem soutěže. I letos se na něm především sportovalo.

"Aby si dívky přece jen trochu vyzkoušely atmosféru samotného finále, uspořádali jsme pro ně večerní část sobotního programu alespoň v jeho stylu. Se vším, co k tomu patří, jako jsou fanfáry, světla, fotografové a zaplněný sál publikem," uvedl Lukáš Vedral z agentury APK2.

V této večerní části se dívky v jednom z menších sálů Bobby centra krátce představily, předvedly jako manekýny v šatech a ty, které chtěly, ještě soutěžily o titul Miss talent. Předváděly zkrácenou volnou disciplínu. Tančily, zpívaly, cvičily, ale i kouzlily. Nejvíce hlasů a titul Miss talent si přitom získala Petra Kamencová za vystoupení s kouzelnickou hůlkou.

Jedinou novinkou letošního ročníku, kterou ohlásil sám prezident soutěže Miss Miloš Zapletal, je počet dívek, které jdou do finále. Dříve jich bývalo osmnáct a postupně po šesticích ze soutěže vypadávaly.

"Tentokrát to bude tak, že všech dvanáct dívek bude až do poslední chvíle soutěžit a tři vítězky se nebudou vybírat z šestice postupujících, ale právě z oněch dvanácti. Bude to napínavější a i pro dívky, které nebudou v soutěži třeba jen prvních patnáct minut, rozhodně zábavnější"“ odůvodnil organizační změnu soutěže Zapletal.

Sportovalo se, seznamovalo, ale hlavně fotografovalo
V bowlingu, při sázkách na koníčky a jízdě na skútru, soutěžích, které začaly kolem druhé hodiny po poledni, měly dívky šanci ukázat, jak jsou zručné. Každá přitom při losování vytvořila dvojici s jedním z mužů zastupujících převážně sponzorské firmy, anebo přímo s některým z porotců, jako byl například umělecký fotograf Petr Škvrně nebo režisér televizního přenosu Jiří Adamec.


*
Celkem se do soutěže přihlásilo nebo bylo přihlášeno takzvanými patrony 1535 dívek. (Patron dívky, která se stane Miss České republiky pro rok 2003, vyhraje 100 000 korun.)

* Z došlých přihlášek vybrala odborná porota 716 do neveřejných konkurzů, které byly v polovině ledna. Z konkurzů pak vzešlo 72 dívek pro šest regionálních semifinálových kol.

* Vítězka každého kola postoupila přímo do finále, soutěžící na druhém až čtvrtém místě postoupily do baráže, z níž odborná porota na začátku března vybrala zbývajících šest dívek pro finále.

S nimi i bez nich pak během celého odpoledne při soutěžích pózovaly krásky asi dvacítce fotografů. Každá se snažila tvářit co nejlépe s nadějí, že když už zrovna nezvítězí, třeba si jí aspoň někdo všimne, zaujme svou tváří či svými vnady v některém z časopisů.

Vydatně celé akci pomáhal i moderátor Martin Dejdar, jehož úkolem bylo nejen vysvětlit pravidla jednotlivých soutěží, ale především ukočírovat bujarou atmosféru celého odpoledne. A taky třeba vysvětlit, proč by se dívky neměly dostat za hraniční čáru bowlingové dráhy, která je navoskovaná. Zlomená noha by jim totiž mohla cestu do finále zkomplikovat.

Za porno pokuta nebo soud
Prezident Miloš Zapletal se držel celou dobu spíše v pozadí, jeho hlavním úkolem bylo kdekomu vysvětlovat, jak naloží agentura s takzvanými neposlušnými misskami.

Nemluvil přitom pouze o Dianě Kobzanové, předloňské vicemiss, jejíž fotografie vyjdou v květnovém čísle pánského časopisu Leo, a o předloňské vicemiss Andree Vránové, jejíž obnažené fotografie již vyšly v časopisu Playboy.

Čtěte:
Kobzanové nahota v kariéře pomohla

Dianina nahota už není tajemstvím

Některé královny krásy jsou nestydaté

Podle Zapletala je soutěž Miss v celém světě velmi konzervativní a pro řadu zemí znamená nominace vlastní královny krásy na některou z mezinárodních soutěží velmi významný národní akt. "Missky jinde svoji zemi reprezentují. Je mi smutno, když si naše dívky něco takového neuvědomují. Obě dvě porušily smlouvu, kterou mají s naší agenturou až do roku 2005. Ta jasně stanoví, že do této doby se nesmějí nikde objevit obnažené. A pokud se to stane, budou muset zaplatit pokutu a nebo je dáme k soudu," vysvětluje Zapletal.

Musí přitom znovu a znovu opakovat, proč nemůže jet loňská Miss Kateřina Průšová Českou republiku reprezentovat na Miss world. "Nepřišla na zkoušku ze základů angličtiny a to je podmínka," dodává Zapletal a už nekomentuje její obhajobu, že agentura věděla tom, že v době zkoušek bude v Itálii.

Jaký byl prezentační večer
Před slavnostním večerem, než si dívky znovu nechají upravit od vizážistek nalíčení, přefoukat vlasy a trochu se najedí, odpočívají ve foyer Bobby centra nejen sponzoři, ale i fotografové. Ovšem jen krátce. Do Brna totiž již před pátou odpoledne dorazily tři z loňských miss Kateřina Průšová, Radka Kocurová a Lenka Taussigová.

Blondýnky vládnou letošní Miss

Kocurová a Taussigová budou na slavnostním večeru vyprávět svoje zážitky z mezinárodních soutěží krásy. Kateřina Průšová bude zdůvodňovat, proč si místo zkoušky z angličtiny, o níž ve svém dotazníku psala, že je velmi dobrá, raději odjela na dovolenou.

Večer začíná podobně jako všechny, které znají lidé z televize. Jen je mnohem méně okázalý. Dívky nejdříve společně nastoupí na pódium, aby si je Martin Dejdar postupně po dvojicích zval a pokládal jim takzvaně otázky na tělo. Aby dívky představil, zabrousí do dotazníků, které každá vyplňovala ještě před soutěží. Ptá se přitom každé především na její neřesti, a co s nimi bude ta která dělat.

Lehký úsměv sklidí hodně odpovědí viditelně nervózních soutěžících, ale ony vědí, že je to pořád tak nějak nanečisto, a proto s klidem přiznávají, že nerady uklízejí, koušou si nehty nebo všude chodí pozdě. Salvou smíchu vybuchne publikum snad jedině v případě dvacetileté Markéty Divišové, která zcela vážně prohlásí, že se příliš neusmívá, protože hodně přemýšlí.

Vtipných i méně důvtipných odpovědí dívek se publikum dočká ještě mnoha, předvést volný program a nebo pózovat v modelech však umí téměř každá dokonale.

"Jsou stále profesionálnější, mnoho z nich už pracuje v modelingu a s pomocí soutěže se chtějí dostat ještě dál. Získat nové kontakty, seznámit se s mnoha osobnostmi společenského života. To vše, ale hlavně práci za čtyři sta tisíc korun na rok plus bydlení v Praze jim k tomu nabízíme jako agentura," říká prezident Zapletal.

Alena Bohdálková - dívka č. 11, Jeseník, 23 let, studentka, Vysoká škola báňská Ostrava, obor komerční inženýrství. Míry: 179cm (93-62-91). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásil mě přítel. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Schopnosti empatie. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Spolehlivosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji, měly pro to asi svoje důvody.

Petra Čuboňová - dívka č. 10, Bruntál, 20 let, studentka, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity, obor botanika. Míry: 174cm (90-59-90). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásil mě tatínek a já čekám od soutěže nové zkušenosti, nové přátele, nové příležitosti. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Tolerance. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Když muž není hloupý. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji.

Jana Danáčová - dívka č. 1, Mladá Boleslav, 23 let, asistentka jednatele. Míry: 173cm (85-58-87). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Nepřihlásila jsem se já, přihlásil mě přítel. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Všech svých vlastností, například otevřenosti k lidem. Čeho si nejvíc cenítena mužích? Upřímnosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Odsuzuji to, protože jsou to missky, jinak u modelek obecně by mi to nevadilo.

Markéta Divišová - dívka č. 9, Jinonice, 20 let, studentka, státní jazyková škola, obor angličtina, španělština Míry: 173cm (87-61-92). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Nepřihlásila jsem se já, přihlásil mě přítel a maminka, všichni už mě dlouho přemlouvali, takže jsem to zkusila. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Asi bych nikdy nikomu neublížila. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Chytrosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji je, ale sama bych to nikdy neudělala.

Petra Kamencová - dívka č. 6, Vsetín, 23 let, manažerka pro ekonomiku a public relation. Míry: 174cm (88-61-90). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásila mě přítelkyně mého bratra. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Osamostatnila jsem se, živím sama sebe, jsem odpovědná a jdu si za svým cílem. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Upřímnosti, věrnosti a musí být gentlman a nesmí být chladný. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji je, ale myslím si, že to kazí dobré jméno soutěže, a nechápu, že může někdo takovou gynekologickou prohlídku udělat do časopisu.

Zuzana Kazdová - dívka č. 4, Hradec Králové, 19 let, studentka Vyšší odborné školy podnikatelské. Míry: 170cm (90-59-89). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásila mě maminka, je to pro mě zkušenost. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Asi upřímnosti. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Smyslu pro humor, galantnosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji je, ale myslím si, že to měly pořádně zvážit, já bych to neudělala.

Gabriela Lukavská - dívka č. 2, Praha, 20 let, studentka právnické fakulty Západočeské univerzity. Míry: 174cm (90-60-89). Proč jste se přihlásila so soutěže Miss? Chtěla jsem si splnit to, co jsem si vždycky slibovala, že se jednou přihlásím. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Bezprostřednosti, dokážu si užívat. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Inteligence a schopnosti se bavit. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Nemůžu říct, že je odsuzuji.

Iveta Lutovská - dívka č. 7, Třeboň, 19 let, studentka, Vyšší odborná škola, obchodní podnikání. Míry: 183cm (92-60-90). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Na nátlak okolí. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Upřímnosti. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Důvtipu. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Nesouhlasím s tím, ale neodsuzuji je.

Eva Machů - dívka č. 3, Bohuslavice u Zlína, 20 let, studentka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Míry: 175cm (85-60-88). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásil mě patron- speciální mateřská škola v Otrokovicích. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Myslím si, že jsem hodná, jsem spravedlivá. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Inteligence, tolerantnosti, věrnosti, upřímnosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Odsuzuji to.

Klára Medková

Ivana Šťastná - dívka č. 5, Praha, 20 let, studentka, Střední škola chemik, laborant. Míry: 174cm (88-60-90). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásila jsem se, abych zvítězila. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Porozumění vůči dětem. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Aby byl hodný a milý a v životě mi pomohl, abych se na něj mohla obrátit s jakýmkoliv problémem. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Ano, odsuzuji.

Lucie Váchová - dívka č. 8, Příbram, 18 let, studentka, gymnázium. Míry: 178cm (90-60-90). Proč jste se přihlásila do soutěže Miss? Přihlásila mě moje trenérka gymnastiky a já očekávám, že mi otevře cestu k modelingu. Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Cením si toho, že jsem, jaká jsem. Čeho si nejvíc ceníte na mužích? Věrnosti. Odsuzujete modelky, které se nechaly nafotit do erotického časopisu? Neodsuzuji.

Autoři:


Nejčtenější

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Herec Bohumil Klepl měl nehodu na motorce, srazil se s autobusem

Bohumil Klepl

Herec Bohumil Klepl (60) měl v sobotu krátce po poledni nehodu na motorce. Na pražské Jižní spojce se srazil s...Hvězda Hry o trůny se rozloučila se svou rolí krvavými teniskami

Maisie Williamsová na SAG Awards (Los Angeles, 29. ledna 2017)

Maisie Williamsová (21) se na sociální síti rozloučila s rolí Aryi Starkové. S postavou bojovnice v seriálu Hra o trůny...

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Barbora Špotáková má druhého syna, dostal jméno Darek

Oštěpařka Barbora Špotáková je od soboty dvojnásobnou maminkou. Olympijská vítězka a mistryně světa přivedla v...

Kelly z Beverly Hills se potřetí rozvádí. Manžel nedostane ani dolar

Jennie Garthová a Dave Abrams (15. 11. 2015, Save a Child's Heart Gala)

Herečce Jennie Garthové (46), která se proslavila životní rolí Kelly Taylorové v kultovním seriálu 90. let Beverly...

Další z rubriky

Katy Perry doporučuje behaviorální terapii místo léků na předpis

Zpěvačka Katy Perry si na červený koberec vybrala hladké růžové šaty na tenká...

Zpěvačka Katy Perry (33) tvrdí, že nebyla nikdy šťastnější než nyní. A nikoli kvůli vztahu s Orlandem Bloomem (41)....

Tajná svatba: Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku

Tenistka Karolína Plíšková se vdala za Michala Hrdličku.

Tenistka Karolína Plíšková (26) si po dvou a půl letech vztahu vzala svého přítele a manažera, moderátora Michala...

Zpěvačka Cher popírá práci chirurgů, mladě prý vypadá díky stravě

Zpěvačka Cher (Los Angeles, 12. dubna 2017)

Zpěvačka a herečka Cher (72) je veselá kopa. Za její vizáží stojí stovky hodin práce šikovných rukou plastických...

Najdete na iDNES.cz