Hanychová bojkotovala matčinu svatbu, pak chytila kytici

  0:11aktualizováno  0:11
Agáta Hanychová byla středem pozornosti i na svatbě své mámy, herečky Veroniky Žilkové, s Martinem Stropnickým. Nejen že organizovala vše kolem příprav a rozhodovala, kterému médiu připadne za určitý obnos ta která součást slavnostního aktu, ale hlídala i obřad samotný.

Agáta Hanychová se sestrou Kordulkou | foto: Marek Navrátil

Mimochodem, byla jeho prvním hostem. "Agáta přišla v pět hodin ráno, takže je první svatební host," komentovala Žilková vtipně pozdní návrat své nejstarší dcery z večírku. Ta byla ovšem jako jedna z prvních na nohou a první oblečená. Na velký den své mámy zvolila černé šaty s červenou šerpou doplněné červenými lodičkami a červenou kabelkou. "Já svatbu bojkotuju," vysvětlila výběr barvy šatů. A nemyslela to tentokrát s nadsázkou. Už před svatbou se nechala slyšet, že je tenhle akt podle jejího názoru zbytečný.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

"Oba to už dvakrát zažili, mají spoustu dětí, tak proč by to měli dělat?" pokládala si otázku Hanychová. Podobnou otázku si možná kladla i maminka Veroniky Žilkové Olga. Sama byla téměř šedesát let vdaná za jednoho manžela, slavného flétnistu Václava Žilku, a trochu lituje, že si z ní její tři děti v tomto ohledu příklad nevzaly. Sestra Žilkové je stejně jako ona vdaná potřetí, její bratr podruhé.

Svatbu možná po svém bojkotovala i nejmladší dcera Žilkové Kordulka. Šatičky ušité na míru od návrhářky Natali Ruden si totiž ráno ne a ne obléct. Nakonec se nechala přesvědčit a předváděla bráchovi Cyrilovi, jak se jí sukýnka krásně točí. Stejné šatičky měla mimochodem i dcera svědkyně nevěsty Kateřiny Neumannové Lucinka. Rodinu svědkyně doplňoval Josef Jindra, s nímž se Žilková seznámila až na lodi cestou do Tróji. - Více o obřadu čtěte zde

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Ochranka musela zasahovat
Do třetice se pokusil narušit slavnostní akt jistý návštěvník botanické zahrady, kterého prý ochranka identifikovala jako přítele ženichovy exmanželky Lucie Stropnické. Přes upozornění, že branou nemůže zrovna projít, protože tudy právě prochází svatební průvod, se dral kupředu a vyvolával záměrně konflikt se členy ochranky. Přitom křičel na kolemstojící fotografy a kameramany: "Vidíte to? Točíte to? Doufám, že to bude zítra ve zprávách!"

Matěj Stropnický

V kapli svaté Kláry v pražské Tróji "ano" Žilkové a Stropnického nakonec zaznělo, objevily se i slzy nevěsty, z níž se stala paní Stropnická. "Děkuju, že jste přišli, i když to pro některé bylo těžké," prohlásila po obřadu již Veronika Stropnická. Až na jedno dítě, Annu Stropnickou, která obřad nestihla kvůli natáčení, tady byly všechny děti manželů, kterých mají dohromady devět. Úplně zezadu svatební obřad sledoval syn Stropnického Matěj, kterému se moc nelíbilo, že se Veronika rozhodla pro příjmení jeho otce a hlavně jeho matky Lucie, která Stropnického pojala za muže dvakrát. Rozhodnutí svého otce oženit se ale bojkotovat nemohl. A na důkaz toho, že chce, aby mu to tentokrát vyšlo, daroval novomanželům i za své sourozence párek hrdliček.

Oslavy pokračovaly v nedalekém Viničním domku, kde se o hostinu postaral jeden z hereččiných příbuzných. Knedlíčková polévka byla jediným klasickým jídlem ve svatebním menu. Jinak se podávala například specialita rattatouille, k mání byl studený bufet nebo čokoládové a vanilkové kuličky. Pilo se červené a bílé víno a šampaňské, u kterého ženich pronesl k hostům krátký proslov.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Závěr celého dne, který svatebčanům propršel, patřil opět Agátě Hanychové. Při tradičním zvyku, kdy nevěsta hodí svatební kytici za sebe, totiž byla tou, která ji chytila. Její přítel Marek Šíša se ale na svatbu do roka a do dne těšit nemůže. Agáta už ho opět pustila k vodě. "S Markem už zase nejsem," řekla stroze. Mužů má teď prý kolem sebe víc, takže si toho pravého ženicha může ještě vybrat.

Autor:

Nejčtenější

Zpěvák Karel Gott je v nemocnici. Lékaři ho poslali do karantény

Koncert Českého rozhlasu k výročí vzniku na Staroměstském náměstí - Karel Gott...

Karel Gott (79) skončil opět v nemocnici. Důvodem je respirační onemocnění, které se u zpěváka rozvinulo v polovině...

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Lenny, Mišík, Peroutka. Děti slavných na pódiu. Protekce, nebo talent?

Lenny, Adam Mišík a Milan Peroutka

Lenny jde svou cestou, Tereza Kerndlová se zatím snaží marně. V hudebním byznysu se snaží prosadit řada potomků...

Doufám, že paparazzi nás brzy přestanou sledovat, říká Šafářová

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová (31) prozradila v pořadu Rozstřel na iDNES.tv své plány do budoucna i to, nakolik konec její...

Ze StarDance vypadli Gondík se Stodůlkovou, Svoboda přivedl dvojče

Dalibor Gondík a Alice Stodůlková

Šest tanečních párů v šestém díle StarDance svým zpěvem vokální šestice Skety. Sváteční den nakonec neoslavili postupem...

Další z rubriky

Mira Sorvino: V šestnácti mě režisér dusil kondomem

Mira Sorvino na vídeňském Plese v opeře (7. února 2013)

Hollywoodská hvězda Mira Sorvino (51) se může pochlubit Oscarem, ale cesta k němu byla trnitá. Prozradila, že když...

Uplynul rok od MeToo, Schwarzenegger se omluvil za sexistické chování

Arnold Schwarzenegger (15. října 2013)

Herec Arnold Schwarzenegger (71) přesně po roce od vypuknutí aféry Me Too přispěchal s omluvou za své chování vůči...

Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou, má syna Matouše

Tomáš Horna a Monika Absolonová na udílení cen Český slavík 2017 (Praha, 25....

Monika Absolonová (42) je od soboty dvojnásobnou maminkou. V nemocnici na Vinohradech přivedla na svět syna Matouše. S...

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?
Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají i vyprávějí. Jejich motorický vývoj jde stále kupředu a je na rodičích, aby se na něm aktivně podíleli.

Najdete na iDNES.cz