Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu
12:49
Od 13 hodin bude Petra Vávrová hostem Expresradia 90,3 FM.
12:28
Krátce po poledni přijela před Obecní dům v Praze obří tatrovka s vítězkou. "Bylo to v pohodě, měly jsme štěstí na stopa. Jen v Jičíně jsme se zdržely déle, než bych čekala," okometovala Petra svou cestu bezprostředně po příjedu. - Více zde
11:58
Pořadatelé očekávají první soutěžící během 10 minut v cíli. "Pokud se řidiči podaří projet pod všemi trolejemi, přijede Petra Tatrou, ve které teď právě sedí," telefonuje Filip Žemlička. Pravděpodobně se už nikomu nepodaří Petru předběhnout. V cíli na Náměstí Republiky ji čeká certifikát.
11:52
Václav se zapotil a sundal si bundu. Má za sebou běh po Rokycanech, ale už získal předposlední pohled s razítkem. Dál chce zkusit stopovat. "Kdyby se nedařilo, už vím, kdy jede rychlík."
11:37
Petra je v Kostelci nad Labem a už dokonce má i poslední pohled s razítkem! Ačkoliv místní pošta má až do dvou hodin odpoledne zavřeno, dobouchala se a přesdvědčila prodavače, aby jí pohled prodal a orazítkoval! Teď se jí podařilo stopnout Tatru, jsou v Měšicích a blíží se do cíle. V Praze na Náměstí Republiky jí pořadatelé z Expresradia očekávají do hodiny.
11:31
Artur Kačer, který doprovází Terezu, už nemůže. "Jsem strašně, hodně utahaný!" Z Chrudimi jede Tereze vlak až za 45 minut, takže teď jde na stop. Tereza prý hodně rekreačně plave. "Asi hodně rekreačně," myslí si Artur, který si musel na další cestu posilnit kávou a multivitamínem.
11:26
Ivana sedí v autobuse z Písku do Příbrami. Náladu má dobrou, stejně jako ostatní soutěžící na dalších trasách. Všichni jsou už přecce jen trošku unavení, protože v kkontrolních městech se pohybují výhradně během či indiánskou chůzí.
11:14
Na severovýchodní trase jsou, zdá se, řidiči ke stopařkám shovívaví. Petra má štěstí. I ze Sobotky dál pokračuje stopem. Napřed popojela do Mladé Boleslavi a odtud dalším autem do Benátek na Jizerou a nyní se veze do Brandýsa nad Labem. Před sebou má už jen jediný kontrolní bod - Kostelec. Na benzínové pumpě se stihla občerstvit z vlastních zásob. "Nejezdím žádnými luxusními vozy. Je zajímavé, že do Jičína mi zastavovaly ženy, teď už jedu se samými řidiči, spíš mladšími muži. Ale nevybrala bych si," směje se Petra.
10:59
Tereza právě přijíždí autobusem do Chrudimi.
10:35
Václav přelézá plot, aby se v Plzni co nejrychleji dostal z autobusového nádraží na vlakové. Do západočeské metropole přijel autobusem ze Stříbra, kde měl neuvěřitelné štěstí: "Doběhl jsem spoj cestou z pošty, ani jsem přesně nevěděl, jestli jede na Plzeň," hlásí. Odtud však jede nejbližší autobus do Prahy až v 11.40, takže zkusí jet vlakem.
10:29
Ivana je v Písku. Ze stopu za Protivínem nakonec utekla a zkratkou přes mokré pole běžela, aby stihla autobus, který měl prý stejně deset minut zpoždění. V Písku na poště nemají pohledy! Hlásí překvapeně. Proto musela ještě do trafiky a pak znovu na poštu pro razítko. Teď míří na nádraží, zjistit, zda jí do Příbrami pojede vlak či autobus.
10:19
Petra opustila konečně Jičín, odkud nemohla najít vhodný spoj do Kostelce. Jede bílým pickupem značky Peugeot, ale jen do Sobotky, protože dál řidič nejede. Ještě asi deset minut si užije zebrovaných potahů a teplíčka. Petra je zatím ze všech soutěžících nejblíž k cíli a je považována za favoritku.
10:04
Tereza teď jede autobusem z Vysokého Mýta (kam se dostala stopem červeným žigulíkem) do Chrudimi. Pokoušela se stopovat, ale protože stála na špatném místě, raději se rozhodla jet jinak. A protože vlak zrovna žádný nejel, rozhodla se pro autobus. Patnáct minut do jeho odjezdu studovala jízdní řády a nestihla si ani dojí na WC. Už ví, že z Chrudimi, kam dorazí tak za půl hodiny, jí teď žádný autobus na Kutnou Horu nepojede. Plánuje, že se dál vydá vlakem nebo stopem.
09:52
"Máme horkého favorita na vítězství," hlásí produkční soutěže Filip Žemlička. "Petra už je v Jičíně a chybí jí jenom Kostelec, pak už zamíří rovnou do Prahy. Trasa ze Špindlerova Mlýna, která se zdála nejobtížnější, se nakonec jeví jako nejsnazší!"
09:44
Petra vyrazila na svou trasu ze Špindlerova Mlýna. Má už za sebou čtyři předepsaná stanoviště. Autobusem dojela do Vrchlabí, odtud zamířila do Lomnice nad Popelkou, ale musela vystoupit dřív, protože autobus mířil jinam. Do Lomnice dojela nakonec stopem. Odtud do Jičína zase chytila stop. Právě teď hledá na autobusovém nádraží spoj do Kostelce. Soutěžící jede bez zastávky, náladu má výbornou. "Už se těším na svou výhru," řekla.
09:40
Václavovi se podařilo stopnout červený renault a směřuje ke Stříbru.
09:37
Ivana se s pohledem a razítkem Českých Budějovic dostala městskou dopravou na kraj města. Po cca deseti minutách stopování se dostala do Protivína. Už má druhý pohled z Protivína, u benzínové pumpy si stihla dát kávu a teď už asi patnáct minut čeká na další stop do Písku.
09:30
Václav má razítko z výchozích Mariánských Lázní i z Plané. Tam se dostal dvěma autobusy, protože pokus o stop nebyl úspěšný. Nyní stopuje za Planou a potřebuje se dostat do Stříbra.
09:26
Tereza už má první kontrolní bod za sebou a stopuje za Vysokým Mýtem směrem na Chrudim.
08:51
Pohyb soutěžících budete moci sledovat v mapě. Najdete ji zde
08:48
Neobvyklá reality show začala. Na poslední chvíli se v pondělí večer vyměnily dvě soutěžící. Markéta Zahradníková svůj pokus o získání dovolené snů na posledních chvíli vzdala, a tak ji zastoupila náhradnice Ivana Čepelková.

Najdete na iDNES.cz