Ewa Farna řeší problém: za zpívání si vysloužila skandál

  15:12aktualizováno  15:12
Na předávání cen TýTý si Ewa Farna v přímém přenosu s chutí zazpívala píseň s frontmanem kapely Gipsy.cz, kterou pro tuto příležitost sám složil. Aniž by to tušila, rozpoutala tím bouřlivou diskusi.

Ewa Farna | foto: Filip Kotek

Podle mínění některých diváků se dokonce postarala o pořádný skandál. V textu písně se totiž zpívá doslova: tramvaje se srážejí, přeji vám dobrý den!, což někteří diváci spojují s neštěstím v Ostravě, které se stalo v předvečer přímého přenosu a při kterém přišli o život tři cestující a několik desítek jich bylo zraněno. - Podrobnosti o tragédii čtěte zde

TýTý 2007: Ewa Farna a Gipsy

Management Ewy Farné se k události vyjadřuje následovně. "Píseň Dobrý den zazpívaná Ewou Farnou a Gipsy.cz v přímém přenosu slavnostního předávání cen TýTý dne 12. dubna 2008 byla zařazena hudební dramaturgií TV Nova do scénáře tohoto pořadu několik týdnů před jeho odvysíláním. Jednalo se o dopředu připravenou nahrávku, tudíž jakákoliv souvislost mezi neštěstím, které se odehrálo v Ostravě v předvečer přímého přenosu, a textem písně Dobrý den je náhodná.

Text skladby a její dramaturgické zpracování na jevišti mělo poukázat na lhostejnost mezi lidmi a nevšímavost k podobným událostem, o kterých se denně dozvídáme. Tedy vyburcovat širokou veřejnost k větší citlivosti a všímavosti k dění v našem okolí," stojí v oficiální zprávě.

Napadání ze strany diváků zpěvačku mrzí
Někteří diváci ale i přesto zvažují stížnost u Rady pro televizní a rozhlasové vysílání, další požadují po Ewě Farné omluvu. Ta se ale podle jejího objevitele a manažera Leška Wronky nemá za co omlouvat.

"Jsou to neopodstatněné námitky, tohle je opravdu nešťastná shoda náhod a Ewu zamrzelo, že ji někdo napadá z něčeho, co bylo naopak myšlené dobře. Mladí přece nemají zpívat jen o lásce, ale i o tom, jak vnímají svět, o tom, že nejsou lhostejní k neštěstím, která se dějí kolem. Zvlášť Ewa k takovým opravdu nepatří, dělá spoustu charitativních akcí a pomáhá, kde se dá. Osobně bych ještě vyzdvihl televizi Nova, která oba mladé zpěváky podpořila tím, že písničku do tak prestižního pořadu vůbec zařadila a dala jim šanci ji odprezentovat," říká Wronka. 

Událost naštěstí nikterak nenarušuje průběh prvního turné Ewy Farné po republice. Je o něj naopak takový zájem, že se v některých městech musí koncerty přesouvat do větších prostor. Stalo se tak například v Brně, kde se koncert přesunul z kulturního centra Semilasso do Boby centra. Tam zazpívá Ewa Farna již tuto středu, v pátek pak pokračuje do nedalekého Velkého Meziříčí.

Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Koktejl z placenty mi udělala dula, prozradila Eva Burešová

Eva Burešová

Má to těžké, říkají o ní kolegové. Zpěvačka a herečka Eva Burešová (25) se krátce po narození syna Nathana rozešla s...

Tomáš Plekanec ukázal syny, kterým slíbil návrat domů do Česka

Tomáš Plekanec pózuje se svou matkou a syny Matyášem a Adamem spolu s Geoffem...

Tomáš Plekanec (36) sdílel na svém profilu na sociálních sítích fotografii se svými dvěma syny, Adamem (3) a Matyášem...

Další z rubriky

SOCKY: Testovali jsme levné panny a Monika se styděla před Trumpem

Dominik Vršanský v pořadu SOCKY

Po otevření nevěstince se silikonovými prostitutkami Dominik Vršanský v satirickém pořadu Socky otestoval jejich...

Doufám, že paparazzi nás brzy přestanou sledovat, říká Šafářová

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová (31) prozradila v pořadu Rozstřel na iDNES.tv své plány do budoucna i to, nakolik konec její...

Moderátorka Eva Decastelo po 20 letech znovu fotila pro Playboy

Eva Decastelo

Moderátorka Eva Decastelo (40) se rozhodla opět zapózovat pro pánský magazín. Poprvé byla na titulní straně Playboye...

Najdete na iDNES.cz