Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Anděla Halušková: Jsem bojovnice

Když skončila letošní Česká miss, Anděla Halušková neseděla na trůnu pro královnu krásy. Ale i tak vyhrála. Jednadvacetiletá usměvavá slečna porazila předsudky - byla přece až ve finále. A to i přesto, že je Romka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

greenina

pozvánka
Pokud se chcete rozumně bavit na téma hledání cest k normálnímu soužití, můžete se přihlásit do klubu na www.quick.cz - Cesta k romským duším v sekci Společnost. Jinak také doporučuji podívat se třeba na www.drom.cz
0/0
20.8.2005 15:16

veeger_x

Jednocení řepy
Netvrdím, že se ve společnosti Rómů cítím bůhvíjak jistě, ale nad pubescentními plky návštěvníků auditorií bez ohledu na jejich věk, už rovnou pláču. Ano, s Rómy je problém, ale hlavně proto, že drtivá generace, ze které se rekrutují zejména rodiče největších rasistů, umožnila téhle komunitě žít bez jakéhokoliv řádu, jen aby měla od nich pokoj. Rozdávání příspěvků či podpory prostě bylo pro společnost pohodlnější než "cikány" vést nekompromisně k odpovědnosti a k dodržování zákonů. Vina tedy spadá na vrub oběma stranám. Co se rozhovoru týče, je to jeden velký průser - je programově směřován takříkajíc na "cikánku", ale ne na člověka, což už tady ostatně zaznělo. To, že je black snad všichni poznáme, to jak se jí u nás asi žije není těžké pochopit, ale do prdele - posláním novináře je snad v první řadě dostat z člověka jaký je ve své podstatě respektive jaká je osobnost na pozadí svých názorů a postojů souvisejících s životem jako takovým, nikoliv s rasou.
0/0
19.8.2005 13:50

veeger_x

Re: Jednocení řepy (pokračování)
...Táži se proto - ve svém minulém povolání, nejednotil náhodou váš redaktor na plzeňsku řepu?
0/0
19.8.2005 13:50

Katena

vždycky jsem si myslela,
že rasista je ten, kdo utlačuje jiné a v jehož přítomnosti se bojím. Když jdu po náměstí plném olašských cigánů kteří na sebe ze všech stran vyřvávají, tak mám strach já. O sebe, o svoje věci.  Když zasednou nějakou zahrádku a nikdo jiný si tam už se strachu nesedne tak zase utlačují oni mě. Tak kdo je tady rasista?
0/0
19.8.2005 13:33

Winebibber

menší oprava, ale podstatná...
Češi jsou sem tam rasisté. Ale zkouším to pochopit. S některými Romy třeba mají špatné zkušenosti...
Dovolil bych si to poopravit: místo s některými bych napsal s VĚTŠINOU ROMŮ...
Tak a teď jsem asi rasista
 
0/0
19.8.2005 12:14

lagaes

Přiblblá CIGÁNKA...
To jsou kecy.... Ovšem perličkou je otázka, proč si všichni v tramvaji drží kabelku, když vidí cikány...
0/0
19.8.2005 11:44

Lokutus2

!!!
U nás v Penny máme taky hezký pokladní... a v Lidlu taky. Přijeďte, určitě by ten rozhovor byl zajímavější!
0/0
19.8.2005 11:33

xaeris

Novináři, kde zůstal ROZUM???
PROBOHA, PROČ je každý rozhovor s někým z téhle "nečeské  komunity" vždycky namočen do probírání rasové nesnášenlivosti?Je to snad normální holka, tak proč ji tak nebrat, a místo toho  hlavně podsouvat rasismus?Já neříkám, že ty problémy tu nejsou, ale proč se pořád  tímhle nechutným způsobem mediálně zviditelňují?Sami si tak koledujeme o neustálé omílání problémů vzájemného spolužití, místo snahy o pohodu vzájemný respekt....       
0/0
19.8.2005 11:24

Peter Schlemihls

Nejhezčí
Romka je Věra Bílá
0/0
19.8.2005 11:01

mpes

Na pobavení
Na pobavení dost dobrý, ale jinak obsahově dost slabé...  Ta holka evidentně neví co říká...
 
 
0/0
19.8.2005 11:00

P.G.K.

Re: Na pobavení
Mám teda zcela opačný dojem. Myslím že to má celkem v hlavě srovnaný. Neříkám že se vším souhlasím, ale myslím že ví velmi dobře co říká.
0/0
19.8.2005 13:37

mpes

Re: Re: Na pobavení
Prosím, přečti si ten článek ještě jednou. Oni mají takový speciální cigánský zvyky. Češi tomu říkají zásnuby. Tak co je sakra na tom speciální?
 
Češi jsou rasisti, protože s NĚKTERÝMI cigány měli problémy.
Naproti tomu, cigáni jsou slušní, ale NĚKTEŘÍ jsou nepřizpůsobiví a pokřikují rasistické výrazy směrem k bílým... - jde jenom o interpretaci, pokud my jsme rasisti kvůli některým, proč cigáni jsou slušní - když taky mají ty "některé"?
 
Cigán jí nevadí, ale cikán ano. A přitom na billboardu má napsáno "Romka"... Proč tam nemá napsáno CIGÁNKA?
 
Nemůže být kuchařka, protože by jí bolela záda. Dělá modelku a bolí jí záda. Ale je bojovnice. Proč nebyla bojovnice - kuchařka? Za koho bojovala (když je ta bojovnice - několikrát to zdůraznila), když dvakrát opouštěla dva různý učňáky?
 
A tak bych mohl pokračovat. Tahle holka prostě každou další věto
0/0
19.8.2005 14:24

mpes

Re: Re: Re: Na pobavení
každou další větou popírá to co řekla předtím...
0/0
19.8.2005 14:25Najdete na iDNES.cz