Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jsem peoplemetr

Teď, teď, teď - každá vteřina se zapisuje. Přesně, elektronicky. Přístroj propojený s domácí televizí ví: Kdo se dívá. Na co se dívá. Dozví se, kdo je nemocný. Kdo odjel na dovolenou a že přišla návštěva. Stovky a tisíce nevinných údajů se pak proměňují - v co jiného než - v peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Libor

Kategorizace lidí je nesmysl
Zajímalo by mě, do jaké kategorie bych patřil, jestliže obstarávám rodině příjem jako jediný její člen, ale nerozhoduji o tom, co se koupí. Uvedená kategorie P je poněkud rozporuplná (alespoň dle toho, co je zde uvedeno). Takto jednoduše nelze kategorizovat.
0/0
5.6.2002 14:32

admiral Atvar

video
a taky jak je to s tim, kdyz si nekdo nahraje dopoleni program na video a shledne odpoledne.
0/0
3.5.2002 10:26

Mike

Stanice
Zajímalo by mně, jak by to dopadlo, kdyby se do toho započítávaly i sledovanosti ostatních stanic jako HBO, Spektrum, VIVA, MTV, Hallmark, Eurosport apod., protože tyto stanice u těch lidí, kteří je přijímají a je jich dost hlavně ve velkým městech, mají daleko větší sledovanost než ubohá Nova - aspoň já už se na ni skoro nedívám, sleduju v podstatě jen tyto stanice: HBO, CT2 pro sport, Spektrum a VIVA, zdalipak tohle ví pan Železný, když se chvástá svými grafy .... ten vzorek lidí je zvolen asi úplně blbě ...
0/0
3.5.2002 8:26

Jan Walter

Re: Stanice
Vůbec mě nepřekvapuje, že i zde se setkávám s naprosto tradičním jevem diskusí pod nějakým článkem někde na internetu, a to apriori cokoli odsuzovat a ze všech dělat naprosté voly ještě dříve, než si sám něco zjistím.
Přesto se pokusím o malou osvětu:
1/ panel TVmetrového výzkumu firmy Mediaresearch je, obdobně jako panely podobných výzkumů, konstruován na základě norem. Ty jsou stanoveny tak, aby respektoval rozložení demografických jevů v populaci (v našem případě obyvatelé ČR). Mezi ně mimo mnohé jiné patří příjem kanálové TV, satelitního vysílání, příjem Primy, ČT2.
"Ten vzorek lidí" zcela určitě není "zvolen asi úplně blbě".
2/ Sledovanosti ostatních stanic jsou samozřejmě taktéž registrovány, a jelikož jsou v porovnání s těmi hlavními dost malé, jsou sloučeny jako "ostatní".
Jestli máte jakékoli doplňující dotazy, neváhejte kontaktovat přímo firmu Mediaresearch(.cz).
0/0
6.5.2002 2:29Najdete na iDNES.cz