Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Je mi třicet a bydlím u maminky

Přes den jsou to úspěšní manažeři, přísní šéfové nebo výkonní pracovníci. Vydělávají peníze, rychle se rozhodují. Ale když si doma povolí kravatu, změní se v malé děti. Večer co večer totiž povídají mamince - stejně jako školáci ve škole - jak se dnes měli v práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dead Eye

Slavie
SLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIEvSLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIEvSLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIEvSLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIESLAVIE
0/0
12.2.2004 11:57

Gaston

zázrak
V poslední době je čím dál těžší narazit na normálního slušného člověka. Narazit na něj v internetových diskusích se dá považovat přímo za zázrak.
 
Ale dnes musím konstatovat, že zázraky se opravdu dějí. D777 a chetgare, děkuji vám. Ani nevíte jak jste mne potěšili. 
0/0
11.2.2004 9:01

D777

Re:
Jen se ujistím - to nebyla ironie, že ne...
0/0
11.2.2004 12:42

Modra_vrana

Re:
Máš pravdu, slušných diskutérů je tady pomálu - jakmile má někdo odlišnej názor, sesype se na něj hromada urážek a sprostých slov. Prostě jako komunisti - ty si taky představovali, že všichni lidi budou mít stejnej názor: a sice ten jejich . A jakmile někdo projevil jinej, bylo zle. Holt to tady v lidech pořád přežívá.
0/0
11.2.2004 14:55

Fibber

Re:
Pozor! Pozor! Modra_vrana - rádce No1 - právě promluvil.... škoda, že to nikoho nezajímá...
0/0
11.2.2004 16:19

Fibber

Re:
...myslíš si, že někdo tak schizofrenní jako ty, tady může někomu pomoct? Já tady četl všechny tvoje - no řekněme - příspěvky, ale jednou jsem měl pocit, že "hraješ" za ODS, pak za komunisty a dokonce i za Sládka. Jsem z tebe fakt udělanej. Ty musíš bejt zakomplexovanej, viď?
0/0
11.2.2004 16:28

xaeris

Je mi šedesát a bydlel jsem zase u maminky(VK)
Dobře živíme, šatíme a o blahobytné bydlení na zámku se staráme našemu prezidentovi.A přece není to tak dávno, co i on bydlel u maminky, když mu Livia přišla na to, jak jí nasazoval parohy s tou mladou ubožačkou.Takže nejen ve třiceti je máma dobrá..............  
0/0
10.2.2004 9:13

Fibber

Re:
Prosím tě, jdi si ještě jednou "šlehnout", ať tady z tebe nelezou takové kokotiny...
0/0
10.2.2004 23:45

xaeris

Re:
Hele ty joudo ušlehanej, jestli  ti připadá normální , že prezident pár dní před svou inaugurací bydlí u maminky, protože ho Livia vyhodila z bytu kvůli nějaké mladé fuchtli, která ho zblbla a vyřeší to až bydlo v Lánech, tak jsi jeden z těch troubů, kvůli kterým jsou na tom Češi teď tak bídně.........  
0/0
11.2.2004 7:52

Fibber

Re:
Ty velká kluk...já bát...
0/0
11.2.2004 16:04

Fibber

Re:
...tak ho za tu nevěru necháme pověsit? a nebo ho postavíme na pranýř, že bydlel u maminky? A co kdybychom ho nechali, ať si to vyřeší sám? Jeho problém je, že je dost na očích. Kdybys byl na jeho místě ty, tak dopadneš stejně. On není první ani poslední, kdo takhle dopadl a dopadne. A nevěra? Každý na ni myslí a dost lidí ji provozuje. Až narazíš na někoho, z koho budeš úplně paf, spadneš do toho, ani nebudeš vědět jak. Ale třeba se mýlím - a to tě cení. Každej si za svůj život odpovídá sám. Nashle ve volebních místnostech...
0/0
11.2.2004 16:40

xaeris

Re:
Proč bych ho proboha měl stavět na pranýř?Jako normální občan bych ale rád živil přepychově ze svých daní někoho, kdo aspoň vzbudí moji úctu.Ale tenhle, když po Sarajevu četl na Václaváku s Livií dopisy od syna ( jak dojemné), aby pak  v době, kdy už byl jednou nohou na Hradě, se k té samé Livii, a k tomu samému synovi zachová jak nezodpovědný fracek a zahne s první blonďatou nandou která kývne.Ale pozor, abyste mi nenadávali že jsem příznivec Havla, ten byl to samé v bleděmodrém,když mu paní Olga mu nestála ani za pár měsíců smutku.Takže nejde mi o nevěru, jenom nerad živím takovéhle "Mistr prezident" týpky. 
0/0
11.2.2004 17:30

D777

Tak nevim...
Tak tedy nevím. Já začal bydlet s přítelkyní v pražském 1+kk za 9000, když jsme měli dohromady 20 hrubého... Osamostatnili jsme se a žádné miliony jsme neměli!
0/0
9.2.2004 18:01

Modra_vrana

Re:
Tak to máš vážně skvělý. A na něco vlastního si teda šetříte z čeho, když tolik peněz dáváte nějakýmu zlodějovi za nájem?  Nebo se chystáte do smrti bydlet v pronájmu?
Jistě, všichni z venkova se sestěhujte do Prahy a plaťte ochotně přemrštěný tržní nájemný - tomu říkám skvělý řešení . Bydlet s třema dalšíma lidma v pronajatým bytě a skládat se na nehoráznej nájem (jak tady někdo uvedl) nebo se dokonce nastěhovat k nějaký cizí rodině do podnájmu není žádný osamostatnění. To si pletete pojmy a dojmy. Tohle udělat je jenom obyčejný vyhazování peněz, který si dotyčnej může mezitím spořit na opravdový osamostatnění. Radši bydlet do 25ti (nebo dýl) u rodičů, než mrhat penězma nazdařbůh a podporovat tuhle zlodějnu.
0/0
10.2.2004 9:28

chetgar

Re:
Ne každý chce mít vlastní byt. Je okolo toho dost běhání. Když ti připadá normální nechat si v pětadvaceti vařit a prát od maminky, je to tvoje věc.
Nájmy v Praze nejsou nehorázné - plně odpovídají platové situaci. Když je nájem za 2+1 nějakých 10-12tis a průměrný plat přes 18.000 neviděl bych v tom žádnou zlodějinu. Naopak zloděj je ten, kdo bydlí v regulovaném 3+1 na Pařížské za nějakých 5.000/měs.
0/0
10.2.2004 16:01

Modra_vrana

Re:
Tak to jsme asi každej z jiný planety, já neznám ani jednoho člověka, kterej by jednou nechtěl mít svoje vlastní bydlení. To patří od nepaměti k základním lidským potřebám a touhám. A že je kolem toho běhání? No myslím, že to je na tom to nejmenší - nejdůležitější je mít na to.
O vaření a praní řeč nebyla, společný bydlení s rodičema automaticky neznamená, že se ty rodiče o dotyčnýho staraj jak o malý dítě. /A když jsme u toho - znám dost lidí, který bydlí dávno mimo rodiče, ale špinavý prádlo k nim nosí dál a s vypraným si pak odnáší i tašku jídla . Takže o tom to není./
 
Ad platová situace v Praze - např. taková průměrná sekretářka má plat 15 tis. hrubýho, přičemž pronájem garsonky je zhruba 8 nebo 9 tisíc - tak podle tebe bude žít z čeho? Z toho zbytku ?  Nájmy maj bejt takový, aby si je mohl dovolit KAŽDEJ PRACUJÍCÍ člověk, nejen lidi s nadprůměrnými příjmy. Takže i ta sekretářka, zdravotní sestřička nebo prodavačka ze supermarketu. A věř nebo ne, těch "podprůměrných" lidí je pořád o dost víc. A dokud si ty lidi nebudou moct dovolit ani tu nejmenší špeluňku na periferii, jsou nájmy nehorázný, ne že ne.
0/0
10.2.2004 16:41

chetgar

Re:
A jak jsi přišel na to, že nájmy mají být takové, aby si je mohl dovolit každý? Takhle to v reálném světě nefunguje.
Byt se musí nejdřív postavit, aby v něm mohl někdo bydlet. Aby se mohl postavit, musí se stavba vyplatit. Pokud nebude nájemné odpovídat životnosti bytu a nákladům na jeho stavbu, byty prostě nebudou.
Nehledě na to, že v Praze lze garsonku sehnat i kapku levněji než těch 8.000-9.000/měs - reality.cz... V ČR jsou cca 3 mil. bytů. Průměrně na byt připadají tedy 3-4 lidi. Když bude mít vlastní byt každá sekretářka, prodavačka a sestřička, zůstanou spousty lidí na ulici, poněvadž pro ně byty prostě nezbudou.
Nikde na světě to nefunguje tak, aby každý jeden člověk měl jeden byt. Lidi jaksi bydlejí pospolu - jako třeba ty se svými rodiči, jiný u sourozence, další s kamarády a v konečném stadiu povětšinou s rodinou. Je to normální a dokud si to neuvědomíš, budeš u rodičů.
 
0/0
10.2.2004 17:00

Modra_vrana

Re:
OK, máš pravdu, každej jednotlivec vlastní byt mít nemůže, s tím souhlasím. A co máš vlastně proti bydlení u rodičů, když píšeš, že lidi bydlí pospolu? S rodičema je to taky pospolitost, no ne?  Podotýkám, že mě osobně se to netýká, už dávno s rodičema nebydlím, ale vím, že jsou lidi, který bydlet s cizíma lidma nechtěj, ať už se jedná o společnej pronájem nebo podnájem. Z různých důvodů jim to vadí. Mně to kdysi taky dost vadilo, dávám přednost vlastnímu soukromí a pohodlí (a taky mi bylo líto peněz) a proto mi přišla možnost setrvání u rodičů mnohem lepší. Jo a taky vezmi v úvahu, že ne každej člověk je rodinnej typ a ne všichni touží po založení rodiny nebo manželství.  
0/0
11.2.2004 14:50

D777

Re:
Co to meleš?  Ne, nechystáme se do smrti bydlet v pronájmu. Byli jsme ochotný se uskrovnit a osamostatnit, teď jsou naše společné příjmy čtyřikrát takové a spoříme na vlastní. Pro nás to vyhazování není. Bydlíme spolu a jsme spokojený
0/0
10.2.2004 17:01

Fibber

Re:
Chtěl jsem ti něco napsat, ale tvůj pozáruční mozek by to stejně správně nezpracoval... maximálně vyplodí nějakou další reakci typu lejno... no řeknu ti, ty jsi opravdu drsňák! Ty musíš mít bab!!!
0/0
11.2.2004 0:04

Modra_vrana

Re:
Zato jak tady tak sleduju tebe, ty jsi pro ženský zaručeně vyložený terno . S kolika modřinama za vyjádření vlastního názoru od tebe utekla tvá poslední holka, hm? A co teprve pokud měla narozdíl od tebe pravdu . Možná že vyděláváš víc peněz než ostatní v týhle diskuzi, ale věř, že musíš mít i jiný kvality - a tím drsný hemzy rozhodně nejsou .
0/0
11.2.2004 15:58

Fibber

Re:
no, víš, já odpovídal přesně tvým stylem. Ty jsi se v tom nepoznal? Vyskakuješ tady a dáváš "rady" ostatním a přitom jsi mimo mísu. Já se tu nebudu rozepisovat jako ty, protože radši jednám než naprázdno plácám. Ty máš pouze jednu ženskou (nebo chlapa), která(ý) ti na všechno přikyvuje a tady budeš hrát borce. Mluvíš o kvalitách, ale z tvých úst to zní jako fráze. Sorry, ale jsi-li mužského pohlaví, proč si dávaš ženskej nick? A nedělej hned závěry o ostatních, když o nich nic nevíš. Podle tvých odpovědí fakt nemáš na to, abys někomu radil(a). Ty jsi totiž úplně mimo mísu.... Pá, brouku...
0/0
11.2.2004 16:15

chetgar

Po škole
Docela chápu lidi, co nemůžou odejít od rodičů kvůli nedostatku peněz. Když má někdo podprůměrný plat, bydlet sám v nájmu je nad jeho možnosti.
Taky když se člověk neodstěhuje hned po škole, těžko se k tomu odhodlává později. Mojí sestře bude 19 a hned po škole se vzala a pronajala si s přítelem garsonku. Oba mají malý plat, ale na garsonku v Ostravě to bohatě stačí.
V Praze by to byl asi větší problém. Stejně tu ale zůstává možnost podnájmů (člověk sice bydlí s jinou rodinou, ale stará se sám o sebe a to je to, co se musí naučit) nebo sdílení bytu s kamarády. To se podle mě dá nejlépe udělat právě hned po škole, kdy je kolem spousta spolužáků řešících stejný problém.
Na druhou stranu vezměte si tu spoustu mladých lidí, která si našla v Praze práci - každoročně spousty lidí z celé ČR i ze Slovenska. Všichni si bydlení najdou, sám jsem podobný případ, celé nám to zabralo cca 2 týdny hledání a volání.
Není tedy pravdou, že si člověk v Praze nemůže bydlení sehnat - stačí jen přijít jak na to. Osamostatnění se za ten pokus rozhodně stojí.
0/0
9.2.2004 16:25

jaxinka

Stejný názor
Koukám, že většina lidí má na článek stejný názor jako já - kde mají mladí lidé brát peníze na byt???
0/0
9.2.2004 13:48

Fibber

Re:
...no kde??? Tak si odpusť kino, divadlo, dovolené, nakupování stále nových hadrů, neustálé kvokání přes mobil, cigarety, stupidní a zaručené drahé dietní kůry, návštěvu šantánů a hospod, biftečky, svíčkovou, exotické ovoce, kabelovou televizi, internet, nejmodernější elektroniku, šperky, atd. atd.  CO??? ŽE TOHLE NEUDĚLÁŠ?????  Tak prosím tě sklapni...
0/0
10.2.2004 23:41

qoknu

To je článek.
Jako vzor jsou tady uváděni pracháči. Ti jsou rozmazlení a neschopní samostatného života. Většina mladých lidí by pádila z domova, ale nemá šanci sehnat byt. Našetřit minimálně milion je dost krušné.
0/0
9.2.2004 9:59

rencask

s clankem souhlasim
ja s clankem souhlasim. Prikladem je muj bracha (28let), ktery sice vlastni byt ma, ale stejne je porad u rodicu - chodi na snidane, vecere, zamestnany u otce ve firme, mamka mu pere, zehli. Ne, ze by mi to nejak zvlast vadilo (me to nijak neomezuje, ja mam vlastni domacnost 160km daleko), ale myslim, ze to je taky jeden z duvodu, proc si neumi najit zadnou holku. Neni dost samostatny, neumi planovat, neumi si usetrit penize na neco dlouhodobejsiho. Prikladem absurdity se mi zda, ze nema doma ani zapnutou lednicku, protoze sam si jidlo nekupuje a neumi pripravit - kdyz uz ma fakt hlad a nejde se najist k nasim tak si radsi koupi hamburger nebo bagetu nebo proste jen 10rohliku. Kdyz jsem u neho byla posledne na navsteve, tak mi nemel ani co nabidnout na piti (zadny caj, sirup natoz mineralku) - jen vodu z vodovodu.
0/0
9.2.2004 8:04

Dittule

Re:
hhmmm tak to je terno!
0/0
9.2.2004 20:09

rencask

Re:
nevim co je tady k smichu, me to prijde spis k placi.
0/0
10.2.2004 7:39

hey2

Slaby clanek :-(
Tak tohle je clanek napsany nejak na prd. Snad nam nechce iDnes namluvit, ze ani jeden z duvodu nejsou penize?
0/0
8.2.2004 22:12

cruiser

asi
největší mammore je Klaus
0/0
8.2.2004 20:21

gahaja

Kdyby to bylo tak jednoduchý
viz. nadpis, ono se řekne osamostatnit, ale kde jako má člověk vzít prachy na koupení bytu, a to je třeba za něco taky jíst, do něčeho se oblékat a další. A abych bydlel v nájmu, tak polovinu platu cpu do kapsy někomu jinému a furt vlastně nemám nic, a jen čekám, kdy mě majitel ze svého rozmaru z bytu vyhodí. Ano jsem taky jeden z těch, o kterých se rámcově zmiňuje článek, ale jak to zde již někdo napsal, to když nemám prachy na byt abych bydlel někde jinde sám, to se mám jako zastřelit ?
0/0
8.2.2004 18:51

Loner

Chybi hlavni argument
a to je nesmyslne vysoke trzni najemne. Ono se proste nekomu nechce odevzdat 3/4 vyplaty na najemnem, kdyz muzou bydlet za 1000 doma. A co se tyce Jagra, moc stesti se samostatnosti taky neudelal, mam pocit , ze se mu ta cuza o domascnost asi nepostarala jako maminka :) A aby mlatil cely den do puku a jeste doma bastil konzervy, to asi pro spiskoveho sportovce neni to pravy :)
0/0
8.2.2004 17:13

bigbenda

fajn
fajn a to se ma takovy tricatnik jako zastrelit nebo co? kde se da sehnat byt sakra, zvlast v praze, no ? to uz tu nepisete.
0/0
8.2.2004 14:32

Fibber

Re:
...tak se přestěhuj na venkov, ty mudrlante. Jestli ty se jenom nevymlouváš, co? Buď jseš tak fxovanej na rodiče (mazlíku) anebo jseš obyčejnej srab, co se bojí vytáhnout paty z domu.
0/0
10.2.2004 23:32

The Scorpion

Pekny
Tohle musim dat precist mamce :-)) PS: 26 let a doma jsem asi tak dva mesice z roku.
0/0
7.2.2004 22:28

Libor76

Re:
asi 2 týdny za rok... souhlasím, že bydlet tak dlouho s rodiči je o hubu, ale taky souhlasím, že někdo na byt nemá. Co má dělat holka s platem 10000 hrubého, když nechce bydlet s někým nebo nemá s kým bydlet? Když se nechce/nemůže na někoho vázat?
0/0
8.2.2004 14:47Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.