Odmítám ustupovat zlu, říká olympionik David Svoboda

  0:02aktualizováno  0:02
Olympijský vítěz v moderním pětiboji je opět v centru pozornosti. Může za to fakt, že si přibral šestou disciplínu, tanec ve StarDance. David Svoboda (33) pro čtvrteční Magazín DNES promluvil také o svém jiném boji, který ho stál hodně sil. Šlo o boj s podvodníkem.

David Svoboda říká, že postupem času se z něj stal jiný člověk. Sportuje už jen pro zábavu. Zavzpomínal také na dobu po vítězství na olympiádě v Londýně, kterou označil za nejtěžší období svého života.

Fotogalerie

„Tehdy se koncentrovaly všechny možné problémy. Musel jsem se naučit, jak se vypořádat se změnami, a nešlo to úplně snadno,“ říká.

Poté, co se proslavil, začali se ozývat známí, kteří od něj něco chtěli. Navíc se na něj nabalila spousta lidí z různých oblastí, které do té doby neznal. Ze showbyznysu, z obchodu.

„Najednou jsem se stále seznamoval s někým novým a nestíhal vstřebávat, jací ti lidé jsou, s kým bude dobré se pustit do spolupráce a od koho se držet dál. Nevěděl jsem, jak fungují někteří novináři, jak probíhají obchodní jednání. Nevěděl jsem ani to, že existují takzvaní manažeři, kteří čekají na příležitost. Byl jsem vždy celkem přímý, což se mi pak několikrát nevyplatilo,“ říká.


Když kvůli aktivitám a závazkům nestíhal, najal si jako manažera člověka, kterého znal ze sportovního centra Dukla. Z něj se ovšem vyklubal podvodník.

„Minimálně rok mi dlužil podstatnou část peněz, které jsem za dobu té spolupráce vydělal. A nebyl ochotný je vracet. Myslím, že úplně přesné částky dodnes ani nevím. Byl to složitý mechanismus. Inkasoval odměnu za mou práci na společnost, ke které jsem neměl přístup. Nakonec se podařilo dosáhnout toho, aby většinu peněz vrátil. Ale bylo to hodně nepříjemné,“ dodal.

Sportovec tvrdí, že mu ani nešlo o peníze, ale nechtěl věc nechat být už jen kvůli principu. Odmítá totiž ustupovat podvodníkům a zlu. Podle svých slov už nyní není neopatrný, jak býval dřív.

Autor:

Nejčtenější

Princové Harry a William trpí stejnou poruchou jako Alžběta II.

Princ William a princ Harry na hradě Windsor den před Harryho svatbou (18....

Princové Harry (34) a William (36) přiznali v novém dokumentu BBC o princi Charlesovi (69), že jsou stejně jako jejich...

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Nemuslimové jsou nechutní, píše O’Connorová, která konvertovala k islámu

Sinéad O´Connorová (2017)

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová (51) opět překvapila fanoušky svými příspěvky na Twitteru. V těch nejnovějších...

Révai mi radí, Děrgel je blázen, říká hvězda Tváře Tereza Mašková

Tereza Mašková a její sestra Veronika

SuperStar Tereza Mašková (22) tvrdí, že na muže nemá ani pomyšlení. Kromě kolegů z show Tvoje tvář má známý hlas. Zda...

Táta je kritik, ale vždy s úsměvem, prozradila Berenika Suchánková

Berenika Suchánková a její otec Michal Suchánek (12. dubna 2018)

Berenika Suchánková (21), dcera herce Michala Suchánka a choreografky Renaty Suchánkové, by ráda do muzikálu. Do...

Další z rubriky

Proměny v Tváři: Badinková nadchla jako Edith Piaf a je ve finále

Michaela Badinková, Eva Burešová, Tereza Mašková a Patrik Děrgel, to je...

Michaela Badinková, Eva Burešová, Tereza Mašková a Patrik Děrgel, to je čtveřice soutěžících, která postupuje do finále...

Má sexuální orientace je fluidní, říká potřetí ženatý Michael C. Hall

Michael C. Hall (3. října 2013)

Herec Michael C. Hall (47), jenž se proslavil mimo jiné rolí v seriálu Dexter, se nepovažuje za čistého heterosexuála....

Pracovala jsem i jako tajemnice, abych se uživila, říká Kostková

Tereza Kostková (2018)

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala...

Najdete na iDNES.cz