Jsem velmi vstřícný a velký lidumil. Lidí se neštítím, říká David Kraus

  17:40aktualizováno  17:40
Zpěvák David Kraus (38) si po rozchodu s tenistkou Barborou Strýcovou (32) život celkem užívá i jako nezadaný. Fanynkám se prý zatím vyhýbá, ale nemá problém vyrazit do společnosti. Na smutek nemá čas i díky práci. Nedávno nazpíval duet s Jitkou Zelenkovou (68), které pomohl se křtem nového alba.

Co fanynky? Objevují se po vašem rozchodu s Barboru Strýcovu nějaké nabídky?
Objevují se a já se jich bojím jako čert kříže. Jsou mezi nimi i lidi, kteří někdy třeba předstírají smrtelnou nemoc. Vy se s nimi sejdete, oni jsou zdraví jako řepa. Takže já se těchto fanatických lidí vlastně bojím. Ale umím nastavit takový obličej, že se pak bojí oni mě.

Fotogalerie

Jaký jste vlastně člověk?
Jsem velmi vstřícný a velký lidumil, lidí se neštítím. Ale když pak vycítím, že je to nějaké „nemocné“, tak toho člověka zablokuji a už se ke mně víckrát nedostane. Ale není to tak strašné. Doba Elvisů a Michaelů Jacksonů je pryč a ani ti fanoušci nejsou tak hysteričtí. 

Když vám třeba někdo napíše na sociálních sítích, má šanci, že mu odpovíte? Případně byste se s ním třeba i sešel?
Odepíšu. Mám romskou kapelu, takže mám na sítích často nějaké nenávistné komentáře, to potom ty lidi rovnou vymažu. Nedávám jim moc možností tam něco rozebírat. Prostě líbí, nebo nelíbí. To je každého svoboda a já u žádné muziky neříkám, ta je špatná nebo blbá.

Vy jste nejen pokřtil CD Jitce Zelenkové, ale máte na něm i společnou píseň Pouhý známý. Jak ta nabídka přišla?
Přišla od paní Zelenkové a to je člověk, který se neodmítá. Ona je jedním z mála lidí, kteří to řemeslo dělají perfekcionisticky. Já takové lidi obdivuji a je pro mě pocta, že mě takový člověk vůbec oslovil. Přišla s krásnou písní a s tak krásným textem, že to byla čistá radost.

Co Jitce popřejete?
Já bych jí popřál, aby zažila ten pocit, že to k něčemu bylo. Myslím, že lidí, kteří ji znají a ctí, je stále hodně. Jitka je zároveň člověk, který může lidi v jejím věku inspirovat. A vlastně i lidi mladší jako jsem já, má v sobě neuvěřitelnou energii. Je fascinující, co z ní vyzařuje, jaká z ní jde radost. Toto CD není pro mě žádné unavené album unavené zpěvačky. Je to člověk, který má jiskru a šarm. Co by daly některé mladé baby za to, aby měly takovou jiskru, jako má Jitka.

Jitka Zelenková a David Kraus

Jitka Zelenková a David Kraus

Nepřipravujete i vy křest vlastního alba?
Chystám teď spíš jednotlivé písničky. Alba jsou přece jen pro starší generace, které mají doma CD. Pro ty mladší lidi se už musí dělat jednotlivé písničky a videa. Něco chystám, ale já o tom nerad mluvím, dokud to není hotové. Jsem perfekcionista, takže to někdy z mé strany dlouho trvá.

Přijde vám, že je v této době těžké nahrát album?
Je to těžší. Protože ten český vkus je, když to řeknu slušně, hrozně malý a poslouchá se tady stále to samé. Samozřejmě například jazz už se dneska poslouchá daleko víc, než se poslouchal před patnácti lety. Ale byli jsme tady uzavření, nechodila sem muzika z venku. 

Po revoluci éra MP3 zlikvidovala celý byznys s CD. Navíc muziky je strašně moc, takže lidi neví, co si mají vybrat a pouští si playlisty. Proto si myslím, že je důležitější se zacílit na jednotlivou písničku a buď člověk vidí, jestli někoho zajímá, nebo nezajímá. Neztrácí pak čas s albem, na jehož výrobu najít si čas, se dnes stává pomalu už luxusem. 

Autoři: ,


Nejčtenější

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...

Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Devátá řada StarDance: Písařovicová ukázala nohy, Genzer výraz medvěda

Richard Genzer se svou taneční partnerkou a přítelkyní (vpravo), 13. října 2018

V přímém přenosu České televize odstartovala devátá řada taneční soutěže StarDance. Desítka populárních osobností se v...

Další z rubriky

Česko je dobré místo pro život i rodinu, míní Adam Mišík

Adam Mišík

Je těžké proslavit se sám. A je možná ještě těžší vymanit se ze slavného příjmení svého otce. Adam Mišík (21) si...

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Po narození dcery už není můj život tak sobecký, říká Radek Štěpánek

Radek Štěpánek

Tenista Radek Štěpánek (39) chystá na 18. října oficiální rozlučku s kariérou. V pražské O2 areně nebudou chybět ani...Najdete na iDNES.cz