Církev odsoudila Ginger Spice

  16:49aktualizováno  16:49
- Filipínská římskokatolická církev dnes odsoudila bývalou členku dívčí hudební skupiny Spice Girls Geri Halliwellovou, která na cestě po Filipínách jako čestná velvyslankyně Fondu OSN pro otázky populace (UNFPA) propaguje používání kondomů a bezpečný sex.
"Chceme, aby přestala s kampaní na podporu antikoncepce, která v konečném důsledku vede k podpoře metod interrupce," prohlásil mluvčí filipínské biskupské konference Pedro Quitorio.
Zhruba 84 procent obyvatel Filipín se hlásí ke katolicismu, který používání antikoncepce odmítá.
"Jsme proti poselství, které přináší," podotkl Quitorio. "OSN by měla vyslat čestného velvyslance, který má dost rozumu, aby respektoval cítění druhých lidí," dodal.
Poznamenal, že vyslat Halliwellovou do Filipín znamená něco podobného "jako vyslat Salmana Rushdieho ve funkci čestného velvyslance do muslimské země".
Britský spisovatel indického původu Rushdie pobouřil mnohé muslimy knihou Satanské verše, která je podle nich urážkou islámu.
Sedmadvacetiletá Halliwellová, která je více známá jako Ginger Spice, je na první cestě jako čestná velvyslankyně OSN. Mluvčí UNFPA uvedl, že chtěla navštívit Filipíny, protože se dočetla, že tato země má vysoké tempo růstu obyvatelstva a je v ní mnoho svobodných matek.
Halliwellová v pondělí davu u manilské kliniky mezinárodní dobročinné organizace Marie Stopes International řekla, že každý si zaslouží mít kontrolu nad svým životem "a to znamená kontrolu nad vlastní plodností, schopnost chránit se před nemocí a nechtěným těhotenstvím".
Filipíny s nynějším populačním růstem 2,32 procenta patří k zemím v jihovýchodní Asii, v nichž tento ukazatel dosahuje nejvyšších hodnot. Prezident Joseph Estrada, který do úřadu nastoupil loni, byl původně proti plánovanému rodičovství a poukazoval na to, že jako osmé dítě z deseti sourozenců by se kvůli němu vůbec nenarodil. Později uznal nezbytnost kontroly porodnosti, aby se v zemi zvýšila životní úroveň 74,7 miliónu obyvatel, z nichž mnozí žijí v chudobě.
Halliwellová opustila Spice Girls loni v červnu kvůli neshodám s ostatními čtyřmi členkami skupiny. Od té doby se věnovala dobročinnosti a letos v květnu vydala první sólové album s názvem Schizophonic.

Bývalá členka skupiny Spice Girls Geri Halliwellová.

Autor:

Nejčtenější

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident Evil:...

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Pětadvacet let jsme na sebe čekali, řekla Kloubková o Kunešovi

Kristina Kloubková a Václav Kuneš

Moderátorka Kristina Kloubková (41) žije se svým partnerem, choreografem a porotcem StarDance Václavem Kunešem (42)...

Jsem vděčná, že mi Jirka přišel do života, říká Návorková o Dvořákovi

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková ve StarDance IX

Po boku herce Jiřího Dvořáka (51) se Lenka Nora Návorková (27) stala ve StarDance královnou tanečního parketu. Show si...

Další z rubriky

Každodenní procházka v lese je pro mě formou meditace, říká Polívka

Bolek Polívka na happeningu v Brně.

Bolek Polívka (69) si prý chtěl kvůli herectví změnit jméno, ale nakonec to neudělal. Tatínek mu poradil, že polívka je...

Jsem vděčná, že mi Jirka přišel do života, říká Návorková o Dvořákovi

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková ve StarDance IX

Po boku herce Jiřího Dvořáka (51) se Lenka Nora Návorková (27) stala ve StarDance královnou tanečního parketu. Show si...

ANKETA: Lada, Maruška, Popelka? Zvolte nejhezčí pohádkovou princeznu

Anketa: Zvolte nejhezčí princeznu

Připomeňte si dvacet nezapomenutelných českých i slovenských pohádkových princezen, na které se určitě rádi podíváte na...

Najdete na iDNES.cz