Církev odsoudila Ginger Spice

  16:49aktualizováno  16:49
- Filipínská římskokatolická církev dnes odsoudila bývalou členku dívčí hudební skupiny Spice Girls Geri Halliwellovou, která na cestě po Filipínách jako čestná velvyslankyně Fondu OSN pro otázky populace (UNFPA) propaguje používání kondomů a bezpečný sex.
"Chceme, aby přestala s kampaní na podporu antikoncepce, která v konečném důsledku vede k podpoře metod interrupce," prohlásil mluvčí filipínské biskupské konference Pedro Quitorio.
Zhruba 84 procent obyvatel Filipín se hlásí ke katolicismu, který používání antikoncepce odmítá.
"Jsme proti poselství, které přináší," podotkl Quitorio. "OSN by měla vyslat čestného velvyslance, který má dost rozumu, aby respektoval cítění druhých lidí," dodal.
Poznamenal, že vyslat Halliwellovou do Filipín znamená něco podobného "jako vyslat Salmana Rushdieho ve funkci čestného velvyslance do muslimské země".
Britský spisovatel indického původu Rushdie pobouřil mnohé muslimy knihou Satanské verše, která je podle nich urážkou islámu.
Sedmadvacetiletá Halliwellová, která je více známá jako Ginger Spice, je na první cestě jako čestná velvyslankyně OSN. Mluvčí UNFPA uvedl, že chtěla navštívit Filipíny, protože se dočetla, že tato země má vysoké tempo růstu obyvatelstva a je v ní mnoho svobodných matek.
Halliwellová v pondělí davu u manilské kliniky mezinárodní dobročinné organizace Marie Stopes International řekla, že každý si zaslouží mít kontrolu nad svým životem "a to znamená kontrolu nad vlastní plodností, schopnost chránit se před nemocí a nechtěným těhotenstvím".
Filipíny s nynějším populačním růstem 2,32 procenta patří k zemím v jihovýchodní Asii, v nichž tento ukazatel dosahuje nejvyšších hodnot. Prezident Joseph Estrada, který do úřadu nastoupil loni, byl původně proti plánovanému rodičovství a poukazoval na to, že jako osmé dítě z deseti sourozenců by se kvůli němu vůbec nenarodil. Později uznal nezbytnost kontroly porodnosti, aby se v zemi zvýšila životní úroveň 74,7 miliónu obyvatel, z nichž mnozí žijí v chudobě.
Halliwellová opustila Spice Girls loni v červnu kvůli neshodám s ostatními čtyřmi členkami skupiny. Od té doby se věnovala dobročinnosti a letos v květnu vydala první sólové album s názvem Schizophonic.

Bývalá členka skupiny Spice Girls Geri Halliwellová.

Autor:


Nejčtenější

Na Davida Krause jsem si myslela už dávno, přiznává Jitka Zelenková

Jitka Zelenková a David Kraus

Zpěvačka Jitka Zelenková (68) slaví padesát let na hudební scéně. Vydala také novou desku Intimity, která ovšem není...

Honza Kočka byl fajn kluk, vzpomíná na synovce Michal David

Michal David

Zpěvák Michal David (58) v posledních dnech neprožívá zrovna veselé období. Přestože se mu pracovně daří a vystoupil i...Řepka je obžalován ze zpronevěry. Za milion prodal cizí auto

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka prodal luxusní automobil Mercedes-Benz GL, který...

Soud řešil další kauzu Tomáše Řepky (44). Bývalý fotbalista prodal za milion korun auto, které nebylo jeho. Řepka k...

Tereza Kostková se tajně vdala, prozradili její kolegové z divadla

Jakub Nvota a Tereza Kostková na premiéře hry Hrdinové (3. května 2018, pražské...

Tereza Kostková (42) se po třech letech od rozvodu vdala za režiséra Jakuba Nvotu (41). S tím byla poprvé viděna při...

Dnes musí být vše bio, přitom jde jen o byznys, říká Rybová

Linda Rybová

Vše co dělá, dělá s láskou k životu. Stejně tak přistupuje i ke zdravému životnímu stylu. Linda Rybová (42) sice působí...

Další z rubriky

Zasnoubená Lady Gaga promluvila o sexuálním zneužití

Christian Carino a jeho snoubenka Lady Gaga na galavečeru magazínu ELLE (Four...

Lady Gaga (32) potvrdila zasnoubení s lovcem talentů Christianem Carinem (49). Novinku oznámila během emotivního...

Deset dílů StarDance mi vrchovatě stačilo, říká Zdeněk Piškula

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová ve StarDance VIII

Zdeněk Piškula (20) se v novém filmu režiséra Radima Špačka s názvem Zlatý podraz představí v roli basketbalisty. Ten...

Kidmanová: Manželství s Tomem Cruisem mě ochránilo před obtěžováním

Nicole Kidmanová a Tom Cruise (13. července 1999)

Nicole Kidmanová (51) je přesvědčena, že manželství s hereckým kolegou Tomem Cruisem (56) ji ochránilo před sexuálním...Najdete na iDNES.cz