Chuck Norris a jeho manželka Gena (Garland, 2. prosince 2010)

Chuck Norris a jeho manželka Gena (Garland, 2. prosince 2010) | foto: AP

Chuck Norris zažaloval farmaceutickou společnost kvůli otravě manželky

  • 60
Herec Chuck Norris (77) je přesvědčený, že jeho manželku Genu (54) otrávili. Kvůli vyšetření ženě píchli kontrastní látku, po které se jí udělalo špatně. Herec se rozhodl zažalovat farmaceutickou společnost.

Událost se odehrála v roce 2013, kdy Gena Norrisová šla na vyšetření magnetickou rezonancí. Nyní tvrdí, že kvůli kontrastní látce trpěla nervovými bolestmi a měla problémy s ledvinami. Šlo podle ní o otravu gadoliniem, který obsahuje kontrastní látka.

„Pár hodin po prvním vpichu jsem měla pocit, jako by mé tělo bylo v ohni, jako by v něm kolovala kyselina. Pálení bylo nejdřív izolované, potom se začalo šířit. Pak jsem prostě ležela v posteli na kapačkách pět měsíců a měla celodenní ošetřovatelskou péči. Chuck spal vedle mě na gauči a byl pořád u mě. Modlila jsem se, abych přežila a mohla vychovávat své děti,“ řekla pro Daily Mail Gena Norrisová, která má s hercem šestnáctiletá dvojčata Dakotu a Danilee.

Chuck Norris se podle svých slov vzdal všeho, aby se mohl staral o manželku.

„Skončil jsem s filmovou kariérou, abych se soustředil na Genu, celý můj život se teď točí jen kolem toho, abych ji udržel naživu,“ prohlásila hvězda seriálu Walker, Texas Ranger v minulosti pro magazín Good Health.

Manželé následně vynaložili na léčbu v přepočtu 44 milionů korun. Gena Norrisová, která podstupuje ještě terapii kmenovými buňkami, se s Chuckem Norrisem rozhodla zažalovat farmaceutickou společnost.

„Je to k vzteku i k pláči. Je to kruté, ošklivé tajemství, o němž se nemluvilo, něco, co jsme se Chuck a já rozhodli změnit,“ dodala s tím, že věří, že za všechny její potíže může právě kontrastní látka s gadoliniem.

Magnetická rezonance jako zobrazovací metoda pro diagnostiku v medicíně v sedmi bodech

  1. Magnetická rezonance využívá k získání snímků vnitřku našeho těla působení silného magnetického pole na atomy v našich buňkách. 
  2. Ke zhotovení snímků tak není potřeba ionizační záření, jako je tomu v případě rentgenu nebo počítačové tomografie. V některých případech se před vyšetřením pacientovi aplikuje kontrastní látka. Ta slouží ke zlepšení zobrazení snímané oblasti, zvýrazňuje struktury v těle pacienta. Kontrastní látka je aplikována do žíly.
  3. Výsledkem vyšetření je množství snímků, které mají podobu několika desítek řezů lidským tělem. 
  4. Software sestaví z řezů výsledný obraz, který může mít i trojrozměrnou podobu. 
  5. Pacient přístroj vnímá jako silný válec s otvorem pro lůžko uvnitř. Otvor, tzv. gantra, skrývá vlastní silný magnet. 
  6. Díky moderním technologiím jsou dnes již magnety relativně krátké a s velkými otvory (60 cm). Vyšetřit je tak možno i obézní pacienty a pacienty trpící klaustrofobií. 
  7. Také doba vyšetření se výrazně zkrátila. Dnes již jen na pouhých několik minut. Vyšetření může absolvovat i malé dítě.