Chci důchod, který mě nebude ponižovat, říká Eva Holubová

  0:11aktualizováno  0:11
Čtyřiapadesátiletá herečka Eva Holubová se už ve čtvrtek večer představí na Nově jako průvodce unikátní skryté kamery Sígři ve výslužbě, jejíž desetičlenný tým čítá deset vitálních seniorů, kterým není nic proti srsti. Sama průvodkyně si žádné stáří nepřipouští. Přeje si jen uctivý důchod.

Fotogalerie

Máte představu, jak by mělo vypadat ideální stáří?
Hele, já se peru s krizí středního věku a vy mi blbnete hlavu s prožíváním stáří. Splníte mi to? Tak dobrá, chci od státu důchod, který mě nebude ponižovat, chci zdravotní péči, který se nebudu bát... Tohle mi zařiďte a ostatní nechte na mně a na situaci. Pamatujte si, správný sígr nikdy neplánuje moc dopředu!

Čím vás Sígři ve výslužbě nejvíc dostali?
Jak jdou do všeho naplno, jak se radují z každé "lumpárničky", jak ale přitom nejsou poťouchlí, ale pouze mají rádi srandu, jak si to sami užívají, přitom v sobě mají pokoru i kázeň těch největších profesionálů... A jak jsou úžasně talentovaní.

Sígři ve výslužbě s Evou Holubovou

Sígři ve výslužbě s Evou Holubovou

Kývla jste na nabídku hned?
Bylo mi nabídnuto propojovat, tedy moderovat scénky sígrů. Povídali jsme si o principu pořadu, mě to nadchlo, pak jsem to uviděla, moc jsem se bavila a zároveň zděsila, že jim to budu kazit, že na ně nemám! Oni jsou totiž bezkonkurenční! Pak se všichni snažili, včetně mě, aby se tak nestalo.

O Sígrech ve výslužbě

Sígři ve výslužbě vznikly na základě belgického formátu Benidorm Bastards, který je unikátní kombinací prvků skryté kamery a skečového pořadu. Odehrává se však v reálném životě, ne ve studiu, s reálnými lidmi, ne s herci.

Sígři svým věkem sice spadají do kategorie "důchodce", duchem ale zůstali mladí, odhazují předsudky a zábrany, a přitom dokáží nastavit zrcadlo konzervatismu mladší generace.

V čem jsou Sígři ve výslužbě jiní oproti českým seniorům?
Oni to ale jsou tradiční senioři, jen v sobě uvolnili odvahu, svobodu, smysl pro humor, jedním slovem zdravý nadhled. Každý to v sobě máme, jde jen o to, jestli si z toho uděláme priority. Pojem český senior nosí mnohdy nálepku "morous, chuďas, marod". Jak vidíte prototyp českého důchodce vy? Já jsem nikoho s takovou nálepkou nepotkala. Já mám takový vztek, že nejen seniorům, ale všem potřebným se v naší zemi nežije lehce, že se kvůli tomu ze mne stává morous! A zbytek té nálepky, tedy "chuďas a marod", je hodně ostuda naší arogantní lhostejné vrchnosti.

Říká se, že je naše tělo připraveno na 35 let a roky nad tuto hranici jsou už jen bonus. Cítíte to stejně?
Aha, tak to jsem měla vědět do pětatřiceti, já začínám každý den novou úžasnou éru života, je plná radostí a depresí, únavy i lenosti, vitality i zvídavosti, snů i zklamání... Asi jsem opožděná.

Nejčtenější

Moderátora Bouru obvinili z pašování drog, hrozí mu 18 let

Slávek Boura (7. června 2018)

Bývalý moderátor Novy Slávek Boura (54) je obviněn z pašování drog. Byl údajně součástí sítě drogových kurýrů, kterou...

Dublérka Jovovichové při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Olivia Jacksonová

Kaskadérka Olivia Jacksonová (35) zaskakovala za herečku Millu Jovovichovou (42) při natáčení filmu Resident Evil:...

Bylo nám najednou strašně trapně, přiznali Arichteva a Necpál

Veronika Arichteva a Michal Necpál ve StarDance IX

Herečka Veronika Arichteva (32) a tanečník Michal Necpál (31) v letošní StarDance skončili těsně před branami finále....

Snowboardistka Šárka Pančochová se pochlubila novou přítelkyní

Snowboardistka Šárka Pančochová v diskusním pořadu Rozstřel (19. dubna 2017)

Česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se na sociálních sítích pochlubila svou novou přítelkyní. Tou je Američanka...

Není se za co omlouvat, říkají o „kauze Veronika“ Eben a Kostková

Tereza Kostková a Marek Eben ve StarDance IX

Tereza Kostková se rozpovídala o posledním vyřazování ve StarDance. Herečka na sociálních sítích sklidila kritiku za...

Další z rubriky

SOCKY: Krásná Alex z Hradu ukazuje zákulisí. A pátráme, kdo zbil novináře

Socky

Týden utekl jako voliči levice k ANO a je tu nový díl satirického pořadu Dominika Vršanského. Podíváme se třeba na...

Tréninky mi chybět nebudou, řekl o deset kilo lehčí vítěz StarDance Dvořák

Jiří Dvořák

Vítěz taneční soutěže StarDance Jiří Dvořák (51) sice od začátku natáčení shodil deset kilo, ale odnesl si mnohem víc....

StarDance vyhráli favorité poroty Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková

StarDance vyhráli favorité poroty Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková.

Novou královnou a králem tanečního parketu se stali herec Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Ve finále dostali nejvíce...

Najdete na iDNES.cz